Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kormányváltás esetén jobb...

Kormányváltás esetén jobb lenne az életem?

Figyelt kérdés

Személy szerint nem vagyok egyik pártnak sem a híve, de azon gondolkodtam miben változna az életem, ha mások lennének az ország élén. Lehet én nem látom át, de mitől lenne nekem jobb, ha mások lennének az ország vezérei. Hiszen egyiknek sem érdeke, hogy nekem jobb legyen. (A jelenlegi kormányban és az alternatíváiban sem látom, hogy az életminőségem javuljon tőlük)


Van családom, munkám, lakásom, kocsim, de nem látom, hogy a választott politikusok mit tudnának tenni értem/értünk.



#FIDESZ #kormány #politika #Tisza #DK #Semmirevalópolitikusok
szept. 10. 12:26
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Én is arra gondoltam, hogy talán az oktatást és az egészségügyet rendbe tenné egy másik kormány. Viszont az is lehet, hogy változatlan maradna minden (Ez csak akkor derül ki, ha nyer egy másik fél) Előre sajnos nem tudjuk megmondani, hogyan alakulna az élet kormányváltás esetén, de valamilyen pozitív változás jól jönne.


Nehéz elképzelni, hogy van olyan politikus, aki nem akar lopni és gyorsan gazdagodni. Az is lehet, hogy a jelenlegi ellenzék csak azért háborog, mert féltékeny, hogy nem ők ülnek a húsos fazék mellett. Lehet ők is csak lopni akarnak, mint a Fidesz.

szept. 11. 06:18
 12/22 anonim ***** válasza:

#11

"Előre sajnos nem tudjuk megmondani"

Mondjuk elég jól lehet tippelni. Ha a fidesz 10-es skálán 2-es szintet hoz, akkor már valószínűség alapján is jobb kormányunk lenne egy váltás esetén.


"Nehéz elképzelni, hogy van olyan politikus, aki nem akar lopni és gyorsan gazdagodni."

Azért elég egyszerű, mert most is vannak ellenzéki politikus hatalmi pozíciókban és nem lopnak, sőt, kifejezetten jó munkát végeznek.

szept. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
A betegségügy egy feneketlen pénznyelő gödör, de itt már összességében is olyan polikrízis körvonalazódnak amivel a politika nem tud mit kezdeni és nemcsak Magyarországon. Tehát amit leginkább tehetsz, hogy differenciált gondolkodással, saját magadtól kezdesz el, egy sokkal szerényebb, de annál emberségesebb létmódra berendezkedni.
szept. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
23%

A #8-as mondja jól!

Ha a mostaniakra mondják, hogy "lopnak", akkor az ellenzékből próbálkozók, akik azon dolgoznak, hogy a magyar embereknek ne jussanak EU-s pénzekből, csak ha ők kormányra kerülnek és eltehetik,

akkor ki is lop valójában?


A fővárosi önkormányzat kasszáját is több ezermilliárdról

hogy kiürítették!

szept. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

#14

"akik azon dolgoznak, hogy a magyar embereknek ne jussanak EU-s pénzekből, csak ha ők kormányra kerülnek és eltehetik, akkor ki is lop valójában?"

Azért mert azt hazudod, még nem ezen dolgoznak. Azért akarják, hogy akkor jöjjön, amikor ők vannak és nem most, mert akkor nem lopnának és több jutna az emberekhez.

Ez lenne a cél. Az EU-s pénzt nem azért adják, hogy a kormány gazdag legyen, hanem hogy az átlag ember élete könnyebb legyen.


"A fővárosi önkormányzat kasszáját is több ezermilliárdról hogy kiürítették!"

Ez meg csak mutatja, hoyg mennyire nem értesz hozzá. A fővárosi költségvetés SOHA nem érte el az ezer milliárdot, nem hogy a több ezret.


Csak hogy értsd, ha a több ezret 2-nek vesszük, tehát a legkisebb lehetséges értéknek, akkor 2 ezer milliárdja lett volna a fővárosnak. Ez azt jelentené, hogy ha a következő 5(!) évben nulla forint bevétele lett volna, akkor is elműködött volna a főváros kényelmesen, mert Tarlós előtt is "csak" 400 milliárdos költségvetése volt. Tarlós alatt megfeleződött.


A valóság az, hogy a fővárosnak sosem volt több ezer milliárdja és üres kasszával adta át Tarlós a vezetést, ehhez képest a fidesz még adót is emelt és a covid is egyedül intézte a főváros. Ez egy végtelenszer jobb eredmény, mint amit eddig bármelyik fideszes politikus össze tudott hozni.

Ha csak fele ilyen jó lenne az ellenzéki kormány, akkor nagyon gyorsan fel lehetne zárkózni nyugathoz.

szept. 12. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

#14


Beszélhetsz ezeknek a bohócoknak.


Amit csinálnak csak arra jó, hogy más élősködjön rajtuk.

Ezek szolga lelkűek, arra születtek, hogy szolgák legyenek.


Pedig a kormány hatalma csak akkora lehet, amekkorát a nép átenged nekik.

szept. 12. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

#16

Ha bármiben tévedtem volna, akkor cáfoltál volna, de mint egy óvodás inkább elkezdtél bohócokról beszélni, gondolom ez a szakmád.

szept. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

"Ha bármiben tévedtem volna, akkor cáfoltál volna, de mint egy óvodás inkább elkezdtél bohócokról beszélni, gondolom ez a szakmád."



Ha bármiben cáfoltalak volna, akkor azt hinnéd, hogy fideszes vagyok.

szept. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
A hozzászólások nagy része 1-2 kivételtől eltekintve arról szól, hogy szerintük melyik oldal hogyan lop vagy lopna. Ebből arra következtetek, hogy nagy reményeket senki sem fűz egyik politikai tömb irányába sem. Akkor fogadjuk el, hogy csak rossz választás van jelenleg? Nem látom a fényt az alagút végén, hogy itt az elkövetkező 30-40 évben jó irányba fordulnának a dolgok.
szept. 12. 19:20
 20/22 anonim ***** válasza:
A politika esetleg a rosszat tudja jobbat csinálni
szept. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!