Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért fura az, hogy 24 évesen...

Miért fura az, hogy 24 évesen fiatalon a Fideszre szavazok?

Figyelt kérdés
A fiatalok nagy része 18-28 éves kor körüliek mindegyike a Tisza, 2RK, MMN és hasonló pártokat támogat most. Én most jelenleg Fideszes vagyok. És amikor ez szóba került a társaságunkba akkor erre ők csak annyit mondtak, hogy lol 24-25 évesen szinte tiniként diákkent ezért őszente alkalmi melósként én komolyan egy olyan pártra szavazok amire a nyugdíjasok vagy éppen a 31 feletti igazi felnőtt Y generációs már szintén boomer emberek. Akkor ez azt jelent, hogy ilyen fiatalon már én is boomer vagy. De van jobb is 3-4 éve még DK támogató voltam 22-ben meg MZP szavazó. 24-ben meg hol a Fideszre, hol pedig az MMN-re csak azért laptól függően, hogy MZP mégis bekerüljön az EP parlamentbe. És akkor a covid idején is megkaptam ezt, hogy a kiélt nyugdíjasok szavaznak már csak Gyurcsányra, pedig abban az időben kedveltem Ferit, jó YouTuber és akkor még bíztam az EU-ban és abba, hogy a háború, világjárvány, stb nem az ő hibájuk. De utána rájöttem, hogy hazudik az EU és azóta vagyok Fideszes mióta a közép-szélsőjobboldali konzervatív politikát tartom a legélhetőbb, legigazságosabb rendszernek. Illetve amióta Orbán bizonyított, hogy sok mindentől meg védi azért az országot ha nem is mindentől.

#FIDESZ #politika #jobboldal #Fiatal szavazó #Konzernatívus
szept. 6. 12:25
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:

Szerintem azért lehet furcsa sok ismerősödnek, mert alapvetően egy korrupt pártot támogatsz, akik már 14 éve élősködnek az ország felett. Nem azzal lesz baj, hogy esetleg konzervatív vagy, és esetleg kritikusan állsz az EU -hoz, sok fiatal van így ezzel.


Ez a statisztika 2022 -es, de ez jól mutatja, hogy a fiatalok körében a legnépszerűbb a Mi Hazánk és szorosan a második legnépszerűbb a Momentum, majd a Fidesz:

[link]


Tehát ebből én is arra következtetek, hogy a Fideszre/Mi Hazánkra/konzervatív pártokra itthon sok fiatal szavaz. Sok ellenzéki mondja, hogy a "fiatalok értékrendje baloldali" meg stb... de egyébként külföldön is hasonló a helyzet: pl. a német fiatalok 30% -a a szélsőjobboldali EU-ellenes AfD -re szavazna, ezzel ott ők a legnépszerűbbek a fiatalok között, de Hollandiában, Franciaországban is hasonló a helyzet. Ezt csak azért írtam le, mert érdemes rajta elgondolkodni, hogy a fiatalok inkább a jobboldalt választják manapság, ilyen szempontból lehet igazad van.


Én is fiatal vagyok. Alapvetően a Fidesszel csak az a bajom, hogy korrupt, illetve nem kezelik annyira jól a gazdaságot, de sok olyan dolog van amit ők csináltak és támogatok.

szept. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 A kérdező kommentje:
A Mi hazánkat azért nem támogatom mert kötelező sorkatonaságot akarnak bevezetni. És ez legfeljebb az alpári, lecsúszott, gerinctelen embereknek jó. De sok szavazójuk ezt nem tudja és még én sem tudok mindent. Illetve azért sem mert a Mi hazánk az tényleg teljesen náci. 2018-ban volt még egy normális radikális, jobboldali, fasiszta párt de az sajnos utána szét esett és lecsúszott. A Momentumot meg még akkor sem kedveltem amikor a DK-ra szavaztam és a kapitalizmust támogattam. Mert a Donáth Anna, Cseh Katika és még néhány ottani politikus olyan primitív, hazaáruló, hogy olyat még a világon nem láttam.
szept. 7. 12:19
 33/37 anonim ***** válasza:
75%

#32

"És ez legfeljebb az alpári, lecsúszott, gerinctelen embereknek jó"

Pont mint a fidesz, akiket támogatsz.


"Mert a Donáth Anna, Cseh Katika és még néhány ottani politikus olyan primitív, hazaáruló, hogy olyat még a világon nem láttam."

Érdekes módon ennek ellenére ők tették a legtöbbet az országért az EU-ban.

szept. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 A kérdező kommentje:
Az EU-ban a DK, MSZP és Párbeszéd akart a “legjobb” viszont kialakítani velük. Ha a Fidesz támogatná a sorkatonaságot akkor te most nem irkálnád a hülyeségeidet a Momentumról meg a hazugságokat a Fideszről, hanem te túl sem élnél egy Magyarországi sorkatonai szolgálatból két hónapot sem.
szept. 7. 16:48
 35/37 anonim ***** válasza:
60%

#34

"Az EU-ban a DK, MSZP és Párbeszéd akart a “legjobb” viszont kialakítani velük"

Miért nem sikerült? Kint volt az EP-ben 4 DK-s, 1 MSZP-s és 2 Momentumos. Hogy lehet, hogy a momentumnak vannak a legnagyobb eredményei és ők voltak a legbefolyásosabbak?

Cseh Katalin a 700+ képviselőből a 17. legbefolyásosabb személy volt. 40 év alattiak között a 2.


Vagyis a valóság pont azt igazolja, hogy a momentum tett a legtöbbet ezen a téren.


"nem irkálnád a hülyeségeidet a Momentumról meg a hazugságokat a Fideszről"

Amiket leírtam azok tények. Tény, hogy a fidesz támogatja az oroszokat a háborúban és tény, hogy magyar területeket kínál fel az oroszoknak és kínaiaknak.

Ahoyg tény, hogy a momentum végig az ország érdekeit képviselte az EP-ben.


Tudom, hogy szerinted a Föld is lapos, de azért, mert ezt hiszed, még nem lesz igaz.


"hanem te túl sem élnél egy Magyarországi sorkatonai szolgálatból két hónapot sem."

Egyrészt, ez nem érv. Attól függetlenül igaz, amit leírtam, hogy hogy bírnék egy kiképzést.

Másrészt, de valószínűleg kibírnám, mivel viszonylag erős vagyok és sokat edzem. A home office mellett ezt nem nehéz elintézni.

szept. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
72%
A kormányod, akarta nagyon bevezetni a sorkatonaságot, majd pedig le háborúpártizot mindenkit (meg megmondta hogy a fiatalokat besorozák illetve küldik Ukrajnába… ehelyett Csádba küldte a kormányod a magyar katonákat) aki nem a fideszhez tartozik…. Az olyan végtelenül ostoba és primitív emberek mint jó magad kérdező meg elhitte. 🤣 jó megértem ostoba vagy, de inkább ne legyél vagy legalább ne tegyél róla tanúbizonyságot.
szept. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
ennyi évesen még nem kéne ennyire elhalni az agysejtednek.
szept. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!