Csak én érzem úgy mintha Magyar Péter esetében most más lenne az ellenzék helyzete?
7-es,
A DK és a Mi Hazánk sem fog kiesni. A DK szavazóbázisa ugyan folyamatosan kopik, de 2 év múlva azért még bőven 5% felett lesznek. (Amúgy is azt pedzegetik, hogy a Fidesz le akarja szállítani 3%-ra a parlamenti küszöböt.)
A Mi Hazánk meg az egyetlen párt, amelyik erősödni tudott a Magyar Péter jelenség ellenére. Magyar Péter csak a Mi Hazánk erősödésének mértékét csökkentette le. Szóval a Mi Hazánk tuti bejut a Parlamentbe 2026ban is.
#9 Ilyen helyzetekben érdemes a számokra támaszkodni, azok mit mutatnak, mert a környezetünk lehet nagyon félrevezető, ha arra támaszkodunk. 1990 óta százalékosan ennyi ember megy el szavazni mint amennyi elment 22-ben is (65-70%), érdemben nem történt ebben változás, egyedül 98-ban volt egy említésre méltó visszaesés és ez az egy pont van, ahonnan nézve viszont lehet kiugrásról beszélni, ami pedig 2002-ben következett be, de csak az történt, hogy elmentek ismét (százalékosan) annyian szavazni mint 90-ben vagy 94-ben. :) Arra, hogy az un. "bizonytalanokat" pontosabban a passzívakat megmozdítod, aktivizálod, (érdemben, mert a jelenlegi állás szerint kb. plusz 1.5 millió szavazatot kellene behúznia a Tiszának, ha ezt más forrásból teszi, nem a Fidesz szavazótáborából gyűjti be, azaz nem pár százezer hiányzik) arra annyi esélyt sem látok, minthogy a Fideszesből Tiszásat csinálj. Persze mindig van 1-1 ember, aki előtte nem szavazott, most fog, nekem is van olyan az ismerősi körömben, aki 35 éves koráig nem ment el sosem szavazni, de bő 30 év tapasztalata alapján nem ez a jellemző, hogy ebben egy ilyen túl nagy kilengés lenne megfigyelhető, aminek okán reálisan benne lehet ez a pakliban.
A durva, nem durva hazugságokról meg annyit, hogy bár értem és megértem azt, hogy a fiatalabbak elsöprő többségét nem érdekli olyan szinten a politika, hogy utánanézne mégis mi a here történt ebben az országban a politikában az elmúlt 34 évben, de azt azért tudni kell, hogy hasonlóan mondjuk úgy, hogy nem "durva" hazugságokkal kezdett be a Fidesz is, (aztán ha úgy érzékeled, hogy azóta eldurvult a helyzet, akkor vond le a konzekvenciát, másképp oda kerülünk mint az a bizonyos, ki nem ismeri történelmét) példának okáért ez a nem akarok politikusi pályára lépni, majd arra lépett, ez a Fideszben úgy történt meg, hogy Ők meg azt mondták, hogy nem szeretnének kormányozni, nem gondolják, hogy nekik kellene ezt csinálni. Ők azért szeretnének a parlamentben lenni, mint Fiatal Demokraták, hogy a fiatal demokratákat is képviselje valaki, de nem akarnak kormányozni, ezt kb. ilyen 94-95 környékén mondhatta Orbán Viktor (nem egyszer, sokszor!) és 98-ra már kormányzásra is készültek. Ez számon is lett kérve rajta a napTV-ben, hogy ez így gyakorlatilag kamu volt, amire ha jól emlékszem szimplán úgy reagált, hogy az ember véleménye, hozzáállása változhat. Most Ők viszont nem tűrik, sőt gúnyt űznek abból, ha valakinek a véleménye, hozzáállása változik. Ezt azért be kell látni, fideszesként is be kell látni. Azt látom, hogy ez stratégiailag jó lépés, ha így reagálsz, nem csak most, akkor is az volt, hisz akkor pont így reagáltak a Fidesz "változására", ahogy most Magyar Péterére, így megértem ha ezt így kommunikálják, mondjuk úgy, hogy "elnézem", de attól még baromira nem szimpatikus.
#12 "Ők azért szeretnének a parlamentben lenni, mint Fiatal Demokraták, hogy a fiatal demokratákat is képviselje valaki, de nem akarnak kormányozni, ezt kb. ilyen 94-95 környékén mondhatta Orbán Viktor (nem egyszer, sokszor!) és 98-ra már kormányzásra is készültek. Ez számon is lett kérve rajta a napTV-ben, hogy ez így gyakorlatilag kamu volt, amire ha jól emlékszem szimplán úgy reagált, hogy az ember véleménye, hozzáállása változhat. Most Ők viszont nem tűrik, sőt gúnyt űznek abból, ha valakinek a véleménye, hozzáállása változik."
Azért nagyon nem ugyanaz ha valaki épp a parlamentbe bejutva a párt kezdő lépéseinél, 5%-os mandátumaránnyal úgy gondolja, hogy nem akarnak kormányozni, majd ÉVEKKEL később , a harmadik kampányidőszakban már másképp gondolják, - mint amit MP csinált, hogy januárban még fideszes volt és Mészárosnál pályázott állásra, majd márciusban már ellenzékiként szerepelt a médiában, áprilisban már pártot szerveztek neki és kampány körútra járt amikor azt mondta, hogy nem fog kimenni az EP-be, de júliusban már ment felesküdni az EP mandátumára.
7.A Mi Hazánk támogatottsága nem csökkent 2022 hez képest.
Egységesült az ellenzéki szavazók nagy része mert rá jöttek hogy ez az ellenzék nemhogy leváltani nem tudja Orbánt de meg közelíteni se tudja a Fidesz támogatottságát. Azonban van a Fidesznek egy belső magja kb 2,4 millió szavazó akik mindenhogy Orbánra szavaznak,teljesen mindegy hogy 2026 ban 50,47,44% kal győz a fidesz .
#13 Nyilván nem ugyanaz, mert akkor még időt szántak arra, hogy épüljön egy párt, ugyanis volt igény arra, hogy egy párt fellegyen építve, de azért na... ez a párt a kormányra kerüléséig úgy épült, hogy 2x is kvázi "irányt" váltott és ahogy írtam úgy indult és sokáig kitartó volt azon álláspontja mellett, hogy nem akar kormányozni. Ma egyszer nem fogadjuk el az irányváltást senkitől sem, nem hogy többször, holott az irányváltás elsősorban miattunk történik, hisz irányt azért váltanak, hogy több támogatójuk legyen, azaz a közízléshez és a közakarathoz próbálnak igazodni. Ugyanakkor ma nincs igény arra, hogy épüljön egy párt, pontosabban, hogy fellegyen építve, hogy készen álljon kormányzásra. Nincs elvárás, hogy milyen szinten kell álljon egy párt ahhoz, hogy kormányozzon, így felgyorsultak a dolgok. Ma konkrétan semmire nincs igény az ellenzéki oldalról, csak arra, hogy valaki váltsa le ezt a kormányt, teljesen mindegy, hogy ki teszi azt, azaz senki sem gondolkodik úgy, mint ahogy gondolkodott akkor a többség, beleértve egyébként magát Orbán Viktort is, hogy a kormányt le kell váltani, de nem mindegy, hogy hogyan. Sokan ezt nyíltan ki is merik mondani, lemerik írni, hogy mindegy, hogy hogyan, csak váltsuk le. Ezt egyébként szörnyű dolognak tartom, de ez van. Ezért is van ez a különbség a kettő között, hogy évek alatt történtek meg a Fideszben olyan dolgok, ami pl. Magyar Péternél gyak. egyik pillanatról a másikra, mert beveszi a támogatók gyomra, nincs szükségük átmenetre ahhoz, hogy hozzászokjanak a dologhoz, hogy elfogadják azt.
Ha Magyar Péter 1-2 év alatt hiteltelenné válik a jelenlegi támogatói körében is és Te vagy én vagy mi ketten úgy döntünk, hogy majd mi leváltjuk ezt a kormányt és kiáll kamera és újságírók elé a Nagy Jóska, meg a Kis Pista, hogy megjöttünk, akkor mi húzzuk be ezt a 34%-ot, simán. Senkit nem érdekelne, hogy kik vagyunk, kvalitásaink hogy alakulnak...
Olyan szinten megyünk le gagyiba, ahogy megy le pl. a TV műsorok színvonala, a könnyűzene színvonala stb. Konyhanyelven kommunikálva is akkora támogatást lehet szerezni ebben az országban, hogy abból még akár bármi is lehet a jövőben, nagy bukás vagy akár siker is, de lóvé mindenképpen.
Hallgassuk meg Orbán Viktor 88 és 98 közötti nyilatkozatait, hát hol vannak ahhoz mérten felkészülésben a mai ellenzéki politikusaink? Egy két embert lehetne megemlíteni, aki van olyan szinten csak nem abban a korban. A 88-ban alakult Fideszben pedig - és ez a kérdezőnek is szól, mert valótlant állított - annak megalakulásakor már legalább 5 olyan tagja volt ennek a pártnak, akinek a közelébe nem érhet Magyar Péter jelenlegi politikai kvalitásai (és huszonévesek voltak, nem 40!), gondolok itt felkészültségre, jó rálátásra, kommunikációs készségre stb. stb. Eleve a Fideszt nyolcan alapították, nem egy emberből állt a kezdetektől sem. 8 barát, nem pedig egy megvásárolt párt, megvásárolt emberekkel.
Én nem akartam senki mellett sem védőbeszédet tartani ezzel és nem is akartam senkit sem leszólni, lejáratni, senki se érezze ezt, pusztán arra szeretnék rávilágítani, hogy igényeink a béka segge alatt vannak már és ezen ildomos volna változtatni.
#15 Nem tudom honnan veszed az alap sztorit, hogy a fidesz "nem akart kormányozni", mert soha tőlük ilyet nem hallottam, holott az 1994-es MSZP+SZDSZ szörny koalíció létrejötte óta foglalkozom a politikával. Akkor ostobán még hittem az SZDSZ kommunista ellenes kampányának és rájuk szavaztam, a csalódás miatt azóta odafigyelek hova adom a szavazatokat. Nem emlékszem ilyenre a fidesztől.
A fidesz a rendszerváltó pártok egyike. 1993-ban szakadt a párt és kiváltak belőle azok a liberálisok akik más irányt akartak, azóta szépen haladnak az útjukon és lettek kis pártocskából nagy polgári szövetséggé. Igen téves azt mondani hogy váltogatnák az irányokat. Az pedig kifejezetten butaság ha egyformának mondod a 34 év lassú alakulását a pár hónap alatti átfordulással az ellenkezőjére, amit MP csinált
#16 Nem hallottad, nem emlékszel, tehát ilyen nem hangzott el. Értem.
94-ig bizonyosan ez volt az álláspontjuk, azon vitatkozni sem lehet, de emlékeim szerint ezt még a 94-es választást követően is többször elmondták.
#16 Már ne haragudj, hogy nem adok igazat, de egy vallástól egy erős lépést hátrébb lépő, radikális liberalizmusból átfordulni a konzervatív liberalizmusba, majd nemzeti konzervatív irányvonalat venni, aztán ezt lecsupaszítani és teljesen kifordulni a liberalizmusból egy illiberális keresztény konzervatív demokráciát képviselni, azt én nem úgy értelmezem, hogy nem váltogatnák az irányokat. Az az Orbán Viktor, aki kezdetben nagy koalíciós kormányzásban gondolkodott, mára teljesen kizárja az ország helyzetének az alakulásából a többi pártot (teljesen mindegy, hogy ezt jól teszi vagy sem, az már egyéni megítélésen múlik) ezt én nem úgy értelmezem, hogy ne történt volna nála irányváltás. Ha már a 93-as szétszakadást említed, az pont azért történt, mert Orbán Viktor irányvonalat váltott, mivel úgy látta nem erre van igény Magyarországon (ezt Ő maga magyarázta ezzel) tehát már gyak. a 2. választás előtt irányt váltott azért, hogy esetlegesen a népszerűségük emelkedjen.
K....ra nem kellene egyébként mindent támadásként megélni, mert én ettől függetlenül a Fideszt támogatom, csak éppen nincs homokban a fejem és amire van koromból adódóan esélyem, hogy emlékezzek rá, arra talán emlékszem is, amire meg nincs esélyem, az meg attól még megtörtént, hogy nincs esélyem, így arról pedig informálódok, ennyi. Abban meg könnyen lehet, hogy én frissebb vagyok, mint te, aki emlékekből próbálja azt előbányászni.
Leírtam, úgy gondolom érthetően miért bír ilyen hamar irányt váltani egy párt és miért teheti ezt meg büntetlenül. Tudom, hogy sokat írok, kicsit fárasztó is vagyok, de nem kötelező velem szóba állni, aki nem olvas végig, az ne szóljon hozzám. (Az én meglátásaim a magyar politikáról nem férnek bele egy shortvideóba, akinek belefér és olvasni sem szeret az pörgesse a tiktok/youtube shortokat.) A két eset között egyedül a körülmények különbözőek, gyak. más a pálya amin ma megy a játék. Ilyen körülmények között a Fidesz is egyik napról a másikra váltogatná az irányvonalát, mivel a Fideszben is megfigyelhető az, hogy a közakarathoz igazodik (mondjuk ahol tudja formálja is azt, de igazodik is hozzá), így Ő is hajlamos erre, ennek okán ugyanígy viselkednének ebben a szituban, ahol keresned kell, hogy tudnál elérni áttörést. 93-ban pont ezt tette. Ma kapkodnak, mert azt gondolják azonnal kell megváltani a világot, mert abban a hitben vannak amiben tartják is a szavazóikat, hogy egyszerűen holnap már bele fogunk pusztulni ebbe, a szavazók pedig nyomás alatt tartják őket, hogy azonnal történjen valami, mert holnap már bele fogunk pusztulni ebbe.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!