Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak én érzem úgy mintha...

Csak én érzem úgy mintha Magyar Péter esetében most más lenne az ellenzék helyzete?

Figyelt kérdés
Végigkísértem én is az utóbbi év próbálkozásait, de most valahogy kissé olyan mintha teljesen más lenne a dolog, és csak egyre jobban haladna az ellenzéki erő. Számomra legalábbis olyan mintha a propaganda gépezet most nem tudná átlőni ezt a pajzsot, és emiatt kissé olyan, mint egy vergődő gyermek sírása. Persze vannak kételyeim MP felől is jócskán, de most talán kissé bizakodóbb vagyok, hogy a hűbéri szocializmust talán fel tudná számolni. Ti hogy vélekedtek efelől lehet még változás?

szept. 6. 02:51
A kérdező szavazást indított:
Igen én is úgy látom, hogy ez most más és van benne lehetőség.
Bizakodok, de vegyes érzelmeim vannak felé.
Nem érzek változást az előzőkhöz képest.
Rosszabbul áll a helyzet, mint ezelőtt.
Fideszes vagyok, szóval nem érint max aggódok kicsit.
29 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
53%

Egy opció kimaradt. Meglátásom szerint ez a helyzet most más, és annyiban más, hogy összegyurcsányozni nem lehet, azonban nincs benne lehetőség. 2010 óta, azaz idestova 14 éve 34%-on áll az un. "baloldali ellenzék", teljesen mindegy, hogy azt épp ki képviseli, ez ennyi. Nem kell átlőnie a Fidesznek semmit sem, a Fidesz egy olyan szerencsés helyzetben van, hogy elegendő támogatója van, áttörésre nincs szüksége, pusztán tudnia kell ezt megtartani. Így annyi dolga van csak, hogy a saját támogatói előtt mutatja be hiteltelen alakként Magyar Pétert, ami meg nem nehéz, mert folyamatosan ad lehetőséget erre Magyar Péter. Tekints el attól, hogy te hogyan ítéled ezt meg!

1. Azt mondta nem akar politikai pályára lépni, majd arra lépett (már így kezdett be)

2. Azt mondta nem megy ki Brüsszelbe, mert az ingyen pénz, ingyenélők vannak ott, neki itthon van dolga, majd kiment Brüsszelbe

3. Azt mondta eltörölné a mentelmi jogot, majd miután megvádolták egy ügyben (tedd félre, hogy most szerinted van-e ügy vagy nincs), él a mentelmi jogával. Hogy elmondta azt, hogy a mentelmi jogát az EP tudja elvenni, Ő magától nem tudja azt, azzal ne foglalkozzál, mert a Fidesz így kommunikálja a dolgot, hogy él a mentelmi jogával és ennyi...

Szóval hogy pár hónap alatt már ennyit sikerült összehoznia saját maga ellen és még van 2 év és ez nem az összes, amit felsoroltam. Nem nézed, nem nézitek a Fidesz médiát, azért nem vagytok tisztában azzal, hogy halovány esélye nincs annak, hogy tömegesen átszavazzanak a Fideszből a Tiszára. Másképp viszont nem megy! Nem a DK-st, Momentumost, LMP-st kellene tudnia meggyőznie Magyar Péternek, azzal még sehol nincs, ha megteszi, de ennyit sem fog tudni megtenni.

A DK valódi szavazótábora, most ebben az évben kiderült, hogy mennyi, engem nem lepett meg a dolog, viszont ez a maradék akkor sem szavazna át MP-re, ha a DK kérné, de a DK ilyet nem fog kérni. Az MHM szavazótábora előbb kötné fel magát, minthogy átszavazzon egy liberális figurára, és ha azt az MHM kérné, akkor még az is lehet, hogy elvernék őket ezért az utcán. A többi párt szavazótábora pedig nem számottevő, de nem fognak félreállni azért, hogy MP-re essen a támogatóik szavazata, és ha még meg is tennék se hozna annyi pluszt, hogy kormányváltás legyen belőle. Egyetlen esetben lenne szoros a helyzet, ha a Fidesz-KDNP-vel szemben egyetlen párt indulna 26-ban, a Tisza. Egyéb esetben nem kell min aggódnia a Fidesznek és egyúttal nem nagyon van oka reménykednie annak, aki kormányváltást szeretne. Az összefogást, amitől eddig féltek (azt sem értettem eddig, hogy miért féltek, de lényegtelen), sikerült végérvényesen szétverniük, ez nem veszélyhelyzet, ellenkezőleg.

szept. 6. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Eddig nem is volt elenzék ember emlékez már mindig a választás elöt kampányoltak.Az idei nyár a legjobb példa mindegyik csak nyaral.Más országba nem 5 perces felszólalások vannak ez nem elenzéki tevékenység.
szept. 6. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
44%
Ja csak te érzed így mert te ilyen egyedi kis hópihécske vagy.
szept. 6. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
55%
MP egyelőre egyszemélyes hadsereg. Rajta kívül nincs közismert ember a pártban, pedig 106 egyéni kerületben kellene jelölt, és lehetőleg minél többet meg is kellene nyerni, ha komolyan akar valamit kezdeni. Plusz még a lista is ott van. Szóval nem egyszerű a helyzet, bármennyire is nagy a felhajtás mostanában.
szept. 6. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 D-Mano ***** válasza:
62%

1-es jól összefoglalta. De kérdező azért adok egy kis segítséget, hogy ki ne essél a kormányváltó vibe-ból:

[link]

szept. 6. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
#1-es tűpontosan megfogalmazta a helyzetet.
szept. 6. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
49%

Remélem, hogy legalább annyit elér MP, hogy a DK és a Mihazánk kiesik a parlamentből, mert 5% alatt maradnak 2026-ban. Most mérik a küszöb környékére a Závecznél a DK-t. Ideje lenne végre Gyurcsinak eltakarodnia a közéletből, abban reménykedem, hogyha más hozadéka nem, de legalább ennyi lesz.


Viszont már most érdemes eurót meg dollárt elkezdeni váltani 2026-ra készülve. Iszonyú szar helyzetben van már most a költségvetés, és a fidesznek pedig muszály legalább annyit, ha nem többet osztogatnia, mint 2022-ben.


Akkor pedig az infláció is és a forintromlás is annyira beindul, hogy akinek nincsen tartaléka, nagyon megszívja majd.

szept. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
36%
Remélem megnyeri a választást és akkor nem kell szégyenkeznem az országom miatt
szept. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
#1 Ez teljesen logikus, és érthető levezetése annak ami történt, de azt elfelejtetted, hogy csomó ember volt, és van aki el sem ment szavazni, vagy bizonytalan volt. Ha már ezeket az embereket meggyőzi, vagy ők úgy érzik most talán van is értelme a szavazatának akkor az esély még mindig meg van. Hozzáteszem speciel nekem a baráti/kollega/családi körben is van olyan aki pl Fidesz szavazó volt, de már ellenzékivé vált a Fidesz mostani mocsokságait már ők sem tudták lenyelni, vagy olyan is van akit eddig nem érintett a politika, de következőnek már elmegy szavazni MP-re. Szóval hát lehet ez lebontva az én környezetemre jó a statisztikába nem tudom másoknál mi a helyzet. Az meg tény, és való hogy hazudott a fent felsorolt dolgokban, de ha kikeresné valaki hogy a Fidesz kommunikációja mennyi, de mennyi dolgokban hazudott az elmúlt években abból kiférne a Gyúrúk Ura összes része szerintem. Hozzáteszem ezek nem olyan durva hazugságok, mint pl ami Orbán száját hagyták el, és 360 fokban más csinált. De persze a talaj göröngyös, de bizakodok hátha most lesz változás.
szept. 6. 12:43
 10/18 A kérdező kommentje:

#2 Igen hasonlóan látom, hogy bármikor volt valami sose volt ilyen fajsúlya igazából


#3 Hópihe vagyok, mert bízok benne hogy az elvtársak nem élősködnek tovább az országomon, és talán jobb életet élhetnénk?


#4 Szerintem Orbán is nagyjából egyszemélyes hadseregként indult, és azóta mióta kormányon van lehet ismerni a többi Fideszest, de lehet az én emlékeim rosszak.


#7 Sajnos esélyes hogy valuta kérdésben igazad van, de a másikhoz fűzve meg bízok benne, hogy nem csak ennyi hozadéka lesz.

szept. 6. 12:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!