Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van ebben némi igazság?

Árokpart kérdése:

Van ebben némi igazság?

Figyelt kérdés
Aki felnőtt és most netán örül ennek az új sulis mobiltelefonszabályozásnak és mellette még kárörvend is, hogyna most megkapta a kölyke verebe a magáét az nem gondol arra, hogy abszolút semmi garancia nincsen arra, hogy itt meg fognak állni és csak a gyerekeket fogják ilyen szinten berendszabályozni és teljesen gyerekként kezelni. Úgy érzem, hogy minél több ilyen és hasonló tiltást nyelünk be, annál nagyobb az esély, hogy meg fogják tenni máshol is ahol általában a felnőttek fordulnak meg többször. Nyílván az igaz, hogy az olyan munkahelyeken ahol ez indokolt ott most is tiltják nem véletlenül, többek között ahol fontos, hogy ne okozzon valaki anyagi kárt, meg esetleg olyan automatikus vezérlés van ami nem kompatibilis a mobilhálózatokkal. Eltértem a témától. Tehát ha mondjuk pl. kitalálják majd, hogy a beteg a kórházba se viheti majd be és szépen ha mégsem adja le a kedves beteg, akkor rendőrt hívnak rá. (A kórházak is a Belügyminisztérum alá tartoznak). Ha netán ugyanezt majd bármilyen állami munkahelyre is bevezetik, hogy felnőtt emberként majd pl. az ebédidőben nem szólhat valaki haza a feleségének vagy a férjének bármi fontos adódik ,hanem könyörögni kell a főnök bácsinak, hogy had kaphassam meg a mobilomat és had szóljak már haza az ebédidőmben. Hogyan fog majd tetszeni? Tetszeni fog?
szept. 4. 15:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy az iskolai korlátozás bármilyen irányba is elmozdította ezt a kérdést. Persze megtehetik bármikor, hogy politikai céllal korlátozzák a telefonhasználatot máshol is, hiszen teljhatalmuk van, szóval a kérdés csak az, hogy akarják-e. De hogy a diákok korlátozása bizonyítéka lenne annak, hogy akarják? Nem hiszem. Ha meg arra gondolsz, hogy a diákokkal már fiatalon normalizálják ezt, hogy aztán ~10 év múlva elfogadják majd máshol is, hát nem tudom, ez is kicsit túlgondolásnak hangzik nekem.


Az igazság az, hogy ha olyan lencsén keresztül nézed az állampárt intézkedéseit, hogy mindenben a diktatúra további kiépítését keresed, akkor minden meg is fogod találni bármiben. Amikor Norvégiában vezették be a telefonok kitiltását az iskolákból nem kiáltott mindenki egyből diktatúrát, cserébe egy kutatás szerint volt pozitív hatása:


[link]

szept. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez a kérdés szerintem semennyire nem életszerű.
szept. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
2-es Normális körülmények között valóban nem szabadna életszerűnek lennie, viszont sajnos ismerve a kormány vagy most már inkább rendszernek is mondhatnám a mechanizmusát és különösen azt, hogy 2022-től különösen felgyorsultak az ez irányba történő elmozdulások ugyan még ennyire nem drasztikusan, de lépten-nyomon azért lehetett vele találkozni, ezeknek tükrében azért sajnos nem biztos, hogy teljesen abszurd ez az aggodalmam.
szept. 4. 15:43
 4/11 A kérdező kommentje:
1-es Ebben teljesen igazat adok neked, viszont azért az tudjuk mindannyian, hogy Norvégia a világ egyik legfejlettebb demokráciája , sajnos nem említhető velünk egy lapon. Azért ott nagyobb az esély, hogy az alkotmányos garanciák jobban érvényesülnek mint nálunk.
szept. 4. 15:45
 5/11 anonim ***** válasza:
3. De pontosan milyen aggodalmakat? Lemaradtam, bocsánat. Miért vennék el a telefont felnőtt emberektől a kórházakban?
szept. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
5-ös Pusztán ezért, mert ahogyan ezt a rendeletet meghozták úgy valakinek, valamelyik döntéshozónak netán hasonló kipattanna az agyában. Pl . Megmagyaráznák, hogy az okostelefon alkalmas olyan felvételek készítésére amelyek lejárathatják a kórházat. Nem tényként mondtam, hogy ilyen lesz ez csak egy példa volt, de abban biztos vagyok, hogy csak idő kérdése és kitalálnak valami hasonlót.
szept. 4. 15:56
 7/11 anonim ***** válasza:
31%
Árokpart újabb értelmetlen agymenése 123. rész
szept. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 DK-s ***** válasza:
35%

Csak annyit tudok ehhez hozzáfűzni, hogy nekem is ez a meglátásom.


Ezt "alapozzák".

szept. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
7-es Most erre azt mondom, hogy kívánom, hogy legyen ebben igazad és őszintén örülni fogok annak, hogy ha hónapok vagy akár 1 év eltelik és ez a történet itt megállt. Bár igazad lenne, de sajnos a 2022-es választási tempó óta tudjuk, hogy nem effelé mennek a dolgok.
szept. 4. 16:10
 10/11 anonim ***** válasza:
Merrefelé? Szerintem ez a kérdés paranoiás.
szept. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!