Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Iskolai kötelező telefonleadàs...

Iskolai kötelező telefonleadàs, felelösséget nem vàllalnak érte de rendőri erőszakkal érvényesíthetik ha valaki megtagadja. Mi ez ha nem fasiszta rendőràllam?

Figyelt kérdés
Miért nem elég hogy nincs mobilozàs, aki meg nem tartja be, az mit tudom én beíràst kap. 20 éve az én időmbe ez működött, akkor is voltak màr mobilok a gyerekeknél.
szept. 4. 14:44
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
25%
Nem kéne kamuznod. 2006-ban kaptam az első telefonomat, mert sokat jártam egyedül különórákra és a baj volt, így tudtam telefonálni. Suliidőben a táskában volt végig. Az első voltam osztályon, sőt talán az évfolyamon is, akinek telefonja volt.
szept. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 everlight ***** válasza:
29%
2.Nem okostelefon de nyomógombos mobilja volt a legtöbb általános iskolásnak 17-20 éve.
szept. 16. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
47%
#12 Nem, nem volt. Miért hazudsz?
szept. 16. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 everlight ***** válasza:
38%
13.Nekem is volt nyomógombos Nokiám 2007 ben,az osztály társaimnak is volt.Ha neked nem volt mert nem vettek neked a szüleid az a te bajod.
szept. 16. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
70%

Everlight 2006-ban az osztályban elsőként nekem is volt, de ahogy mondtad, nyomógombos, ami max wap-ot tudott, ami drága dolog volt. Tehát tiktok, messenger (hol volt az akkor még, 2008 után kezdett a facebook eljelenni, 2010 után volt az első robbanás Magyarországon), insta (ez meg nem is létezett még) nélkül. Az SMS nem volt két forint, nagyot kapott volna a pofájára az a gyerek, aki végig sms-ezi az órákat.

2007-ben is inkább a gimiseknek volt telefonja és ott se mindenkinek mert annyira nem volt olcsó dolog a telefon.Csak hogy rá lehessen keresni a gyerekeknek, hogy milyen telefonok is voltak, nekem akkoriban egy Siemens C72-esem volt.

Utána volt két felejthető Samsung csúsztatható telefonon, az egyik talán egy E250-es volt. Majd jött 2012 nyaráig a szívem csücske, egy Nokia Xpressmusic 5130-as.

Nyugodtan rá lehet keresni ezekre, hogy miket tudtak. Abban biztosak lehettek, hogy ha elveszik, ha nem, nem okozott volna lelki törést, mivel mi még tényleg kapcsolattartásra használtuk, órán meg nem hallgattunk zenét.

szept. 16. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 everlight ***** válasza:
59%

15.Mp 3 lejátszója szinte minden évfolyam társamnak volt 2008 ban,simán lehetett órán is zenét hallgatni télen kapucnis kardigánba.


Közép iskolába több tanárnál 2016-17 be ki kellett rakni a telefont az asztalra.


Nem voltak olcsók a Nokiák 2006-2008 ban de strapabírók voltak,le ejtettem semmi baja nem lett.

szept. 17. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
24%

Mindenkinek volt mp3-a 2008-ban... én egyre jobban úgy érzem, hogy te valami elkényeztetett gazdag gyerkőc lehettél és hasonló iskolába is járhattál. Elmondásod szerint, pici alsós gyerekek rohangáltak mp3-mal. Abszurd. És milyen iskola volt az, ahol alsós gyerekek kapucnis kardigánban zenét hallgathattak órán? És ne tagadd, ha 2016-17-ben még iskolába jártál, mondjuk 12. osztályosként, az azt jelenti, hogy 2008-ban 3-4. osztályos lehettél.

Az említett XpressMusicot én 2010 decemberében kaptam karácsonyra.

szept. 17. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 everlight ***** válasza:
19%

17. Jobb volt az életszínvonal 2002-2008 között mint most. Simán össze tudott minden szülő fél év alatt gyűjteni annyi pénzt hogy vegyen a gyerekének egy mp3 mat vagy egy telefont.


Nem voltunk gazdagok a gazdag osztály társamnak már apple telefonja volt 2008 ban amikor még épp hogy elterjedt. Állami iskolába jártam a 16. kerületi Móra Ferenc be ami 16 éve egy lepusztult putri volt kopott linóleum,törött csempék stb.

szept. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

@ 17


Én 2008-ban már a középsulit kezdtem, és megerősítem, akkor már a gyerekek 90%-a mobiltelefonnal rohangált.

szept. 17. 15:58
 20/20 anonim ***** válasza:

Iphone ára 2008:

[link]


Bruttó fizetések 2008 (BRUTTÓ, NEM NETTÓ!): [link]


Itt egy kalkulátor is: [link]


És itt már pörögtek a devizahitelek is.

szept. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!