Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most mi ez a kötelező szűrőviz...

Most mi ez a kötelező szűrővizsgálat mizéria?

Figyelt kérdés

Én biztos hogy nem megyek ilyenekre...


Miért hoz le ilyen hülyeségeket a média?


aug. 11. 15:24
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
21%
Neked nem is kell. PErsze cajozhatnál helyette, vagy kihasználhatnád, hogy nyár van. De neeeem, a te buta egód azért aggódik, mert véletlenül nálad okosabbak hoztak egy értelmes rendeletet.
aug. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
7%
Ez jó. Időben felfedezik a rákod és lekezelik. Tovább élsz. Magától úgysem mennek el az emberek. Ez is a Fidesz egyik vívmánya!
aug. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
51%

A kötelező szűrővizsgálat lényege az adóbevétel növelése azáltal, hogy a megijesztett embereket magánegészségügybe kényszerítik kvázi.

Mondok egy példát.

Rengeteg embernek találnak vért a székletében, aminek az oka százféle lehet, a legtöbb okozó teljesen ártalmatlan. De lehet akár rosszindulatú daganat miatt is. Mivel az emberünk megijed, ezért mindenképpen elmegy kivizsgálásra minél hamarabb. De mivel az állami egészségügyben hónapokat kellene várni, ezért kénytelen lesz magánba menni 30 ezer forintért. És tádám, az adóbevétel növekedett.

aug. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

De most akkor ez igaz?? De ez jogilag nem is lehetséges..

Az hogy én megyek e szűrővizsgálatra az az én egyéni döntésem! Mégis hogy akarnak rá kötelezni?

aug. 11. 15:40
 5/23 anonim ***** válasza:
57%
Mindig is voltak "kötelező szűrő vizsgálatok" tüdőszűrés, prosztata, mammográfia stb stb. ezek és társaik kötelezőek. De ez nem azt jelenti, hogy ha nem mész el rájuk, akkor a rendőr bilincsbe visz el a röntgenhez vagy büntetést kapsz.
aug. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
74%

Kötelező annyit jelent, hogy x éves kor felett y évente kötelezően kiküldik rá a beutalót, nem csak xy tünet esetén küldenek el, semmi többet.

Most valami x. új vizsgálat került ebbe a körbe bele, és valami agyhalott felkapta a fejét a "kötelező" szóra.

aug. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem nem úgy lesz a kötelezés, hogy jönnek a rendőrök, bevisznek az őrszobára és leültetnek a küblire, ahonnan addig nem állhatsz fel, amíg nem produkálsz székletet. Hanem úgy, hogy aki nem ment el a szűrővizsgálatra, arra kiszabnak egy bírságot, vagy esetleg az olyan, később kiderült baját, amit a szűrővizsgálat kiderített volna, csak térítés ellenében látják el.

Egyébként ebben lenne is logika: általában ha hamarabb felismernek egy bajt, akkor rövidebb idő alatt és kevesebb költséggel meg lehet gyógyítani, vagyis a közvetlen eü. költség is kisebb, és a táppénzes napok száma is kevesebb (dolgozóknál). Vagyis aki a közpénzt ilyen módon fecsérli, az fizesse meg az árát. Én - noha egy világ választ el a Fidesz-kormánytól - ezt jó ötletnek gondolom.

aug. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

#5 Akkor ez mit jelent??

""Az új szabály 2025. január 1-jén lép hatályba, amely előírja, hogy a fenti szűrővizsgálatok elvégzése kötelező. Ha valaki úgy döntene, hogy ezeken nem szándékozik részt venni, az egészségügyi államigazgatási szerv a szűrővizsgálatot határozattal rendeli el, amely azonnal végrehajthatóvá nyilvánítható.""

aug. 11. 15:49
 9/23 A kérdező kommentje:
Mi az hogy "azonnal végrehajthatóvá nyilvánítható." ???
aug. 11. 15:50
 10/23 anonim ***** válasza:
77%

"Időben felfedezik a rákod és lekezelik. Tovább élsz."


Hol van ilyen előírva, hogy köteles vagyok tovább élni?

aug. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!