Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy lehet, hogy egy Magyarors...

Hogy lehet, hogy egy Magyarországra tartó repülőgépen ránézésre több orosznyelvű ember utazhat már mint magyar?

Figyelt kérdés
Tegnap repültem Budapestre egy arab világból jövő repülőjáraton és már a kapuban feltűnt, hogy mennyire sok ruszki áll a sorban, aztán a gépre érkezésnél, meg szóhoz sem jutottam, a gépen több orosz szót hallottam, mint magyart. Hogy lehet, hogy, ha elvileg az oroszok nem jöhetnek Európába, Budapestre, mégis?

szept. 3. 12:48
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Ahhoz viszont közöm van, hogy, ha európai állampolgár az EU hoz egy döntést, hogy ők márpedig nem jöhetnek be, akkor a magyar kormány, miért engedi rám őket mégis?

Van hozzá közöm.

szept. 3. 13:01
 12/21 anonim ***** válasza:
51%
Tagállami hatáskör
szept. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

"én nem maradtam, a ruszkik viszont igen."


Ha vonattal mész tovább Budapestről akkor senki nem fog ellenőrizni. Oroszokat lehet reptéren át nem engednek be, de a Railjeten senki nem kér útlevelet 😉

szept. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Vonattal jöttem haza és pont Magyarországon volt ellenőrzés a határ után.
szept. 3. 13:17
 15/21 anonim ***** válasza:
Az pont nem számít, mert mi a reptéren is beengedjük őket..
szept. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 HakapiszikMatyi ***** válasza:
25%
Fogadni mernék, hogy azok Ukránok voltak... Az oroszok, ha menekülnek, akkor Kelet felé. Kína a fő célpont.
szept. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Nem ukránok voltak.
szept. 3. 13:39
 18/21 anonim ***** válasza:

“ Hogy lehet, hogy, ha elvileg az oroszok nem jöhetnek Európába, Budapestre, mégis?”


Semmiféle ilyen szabály nincsen. Vannak egyes államok, amelyek korlátozzák már a turistavízumok kiadását is, de Magyarország nyilván nem ilyen.

szept. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 HakapiszikMatyi ***** válasza:
13%

"ma 13:39"

Én oroszból nyelvvizsgáztam, mert kellett a diplomához a nyelvvizsga, de nehezen külömböztetem meg az ukrántól... Te, biztosan jobban vágod az oroszt.

szept. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
0%
Te kérdező, honnan tudod olyan biztosan, hogy oroszok voltak.Ha nem beszéled valamelyik szláv nyelvet, hallásra nem tudsz különbséget tenni köztük.Lehettek éppen ukránok is, vagy lengyelek, szlovákok, bolgárok, csehek stb. Hangzásra laikusként minden szláv nyelv ugyanolyan
szept. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!