Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fideszesek szerintetek is...

Fideszesek szerintetek is rendben van az, hogy a magyar kormány a határontúli magyaroknak fejenként 100 ezer Ft-ot ad iskolakezdésre?

Figyelt kérdés

A magyarországi, itthon adótfizető magyaroknak miért nem jár a saját adójukból olyan támogatás amit a külhoni magyarok (vagy nem magyarok) megkapnak. Miért jó az, hogy a mi adónkat olyanok kapják meg akik nem itt adóznak és az a pénz az adott ország gazdaságát gyarapítja? Ti erre szavaztatok?


[link]



szept. 1. 15:06
1 2 3 4 5 6
 41/53 A kérdező kommentje:
40# Mi is volt az a sületlenség amit rólatok pofáztam?
szept. 1. 23:13
 42/53 anonim ***** válasza:

1.) "Már hogyne lenne? Isten adta joggal is vissza lehet élni, esetünkben azzal, ha mindenféle tájékozódás nélkül, propagandából szavaz az ember. Nagyon jól mondja az apád, szavazni kötelesség, emberek haltak meg érte, de ott viszont megbicsaklott, hogy felelősséggel is tartozzék utána."


Ezzel egyetértek, ezért is nem szavaztam. De azt gondolom, abszurd, hogy magasabb fokú tudatosságot vársz el a határon túli szavazóktól mint a saját, született honfitársaidtól! Szerinted a fél zsák krumplival MEGVÁSÁROLHATÓ, segélyen élő imádott honfitársad azért szavaz, mert mély felelősséget visel utána s ebbe bele is gondol, jó mélyen????


És mi a felelősség fogalma? Pusztán annyi, hogy ott is éljen az illető? Csak mert akkor megfontolandó, hogy a 20 éve Nyugatra kitelepült magyarországi is szavazhasson-e vagy sem!


Az a baj veletek, hogy nem egy következetesen képviselt ELVET akar érvényesíteni egyik oldal se nálatok, hanem a szimpatizált pártjának kedvezőbb választási rendszert szeretné.


És én épp ezért is szeretnék ebből a sz.rból kimaradni. Azért nem szavazok, mert mosom kezeimet: nem akarok a részese lenni annak, amit belpolitika címen ti kikavartok, minden oldalon.



2.) "És hányszor mentetek utána, hogy pl.: a Bethlen Gábor alapítvány támogatásai valóban a célnak megfelelően lettek-e elköltve?"


KIK? Én elég sokszor. Az átlag erdélyi pont annyiszor, ahányszor egy átlag magyarországi. Mégegyszer kérdem: miért vannak magasabb morális és intellektuális elvárásaid az átlag erdélyivel szemben egy átlag magyarországihoz képest???


Ha annyival jobbak lennének a "tieid", nem szavazták volna négyszer zsinórban kétharmaddal meg a jelenleg regnáló társaságot ők sem!


De ugyanúgy vannak nálunk is tényfeltáró újságírók, ugyanolyan arányban, s ugyanolyan elhivatottak!


Ha érdekelnek ezek a dolgok, nyugodtan olvasgasd pl. az Átlátszó Erdélyt, tessék: [link]



3) "Persze ez egy mélyebb társadalomfilozófiai kérdéshez vezet minket, hogyha egy nép bedől a nyilvánvaló hazugságoknak, akkor eltolhatják-e maguktól a felelősséget úgy, ahogy azzal te próbálkozol, de maradjunk annyiban, hogy ebben mindannyian hibásak vagyunk, mert ha nem lennének milliószámra becsapható emberek idehaza, eleve nem folytatnánk ezt a beszélgetést."


Te hülyeségeket beszélsz, bocsáss meg! Amiket összehablatyoltál ebben a nagyívű csúsztatásban, azoknak akkor lenne alapja, ha ÉN SZAVAZTAM VOLNA a hülye választásaitokon!


Én nem "eltolom" a felelősségem, hanem nekem NINCSEN felelősségem a kretén belpolitikátok alakulásában, minthogy én nem szavaztam SOHA magyarországi választásokon!


A politikai döntések felelősségét az azt meghozó politikus viselje, illetve osztozzanak benne A VÁLASZTÓI, esetleg!


Minthogy a határon túli szavazati jogról 2011-ben döntött a kormányotok, sarkalatos törvényben, amihez TI adtatok nekik kétharmados felhatalmazást 2010-ben (amikor egyetlenegy határon túli sem szavazott, ugyebár még), a felelősségben esetleg TI osztozhattok, a polgártársaitokkal!


A határon túliakat innentől kezdve legfennebb egy EGYÉNI, de SEMMIKÉPPEN SEM KOLLEKTÍV felelősség terheli, amikor ki-ki maga eldönti, hogy él-e a szavazati jogával vagy nem él vele!


Általánosít és egy egész közösséget HAZUG módon stigmatizál az, aki "A HATÁRON TÚLIAK" kollektív felelősségéről beszél a választások kapcsán!


Mintegy 300 ezer határon túli EGYÉNI felelősségéről lehet esetleg beszélni - amihez semmi köze a 2 milló határon túli magyar elsöprő többségének!

szept. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 A kérdező kommentje:
42# Határontúli vagy akárholi. Mit szedtél be ma este, hogy ennyire pörögsz egy olyan kérdésen ami nem is nektek szól, és nem is titeket vádol? A kérdés a magyar kormány döntéséről szól és, hogy azt bírálják el a válaszadók nem pedig a határontúliakat. Feleslegesen veszed magadra meg kötekedsz itt.
szept. 1. 23:34
 44/53 anonim ***** válasza:
43# nem neked szólt az előbbi válasz
szept. 2. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:
67%

Ez a kérdés tipikusan "dögöljön meg akkor már a szomszéd tehene is". Te kevesebbet kapsz azért, mert ők kapnak? Adna többet neked a Fidesz, ha nem adna a külföldön élő magyaroknak? Nem. Akkor meg kit érdekel?

Kit érdekel, mások mennyit kapnak? Én kapjak annyit, amennyi kell.

szept. 2. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:
26%
45-ös, ez egy tipikus, örök magyar(országi) mentalitás: nem az a lényeg, hogy a magyarországi gyerek kapjon többet (az másodlagos). A lényeg, hogy a határon túli ne kapjon! :))))
szept. 2. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 sörpocak ***** válasza:

"Ezzel egyetértek, ezért is nem szavaztam."

Vonatkoztass el a saját személyedtől, én sem személyesen rólad beszéltem. Hasonlóképpen én sem veszem magamra, mikor az "én" oldalamról, vagy "rólunk" beszélsz, mert tudom, hogy nem lehet minden pillanatban minden különböztetést megtenni, nem praktikus.

"De azt gondolom, abszurd, hogy magasabb fokú tudatosságot vársz el a határon túli szavazóktól mint a saját, született honfitársaidtól!"

Tökéletesen erről szólt az utolsó bekezdésem, szóval nyitott kapukat döngetsz. Legközelebb olvasd végig amit írtam és egészében értelmezd.

"És mi a felelősség fogalma? Pusztán annyi, hogy ott is éljen az illető? "

Akinek van beleszólása, annak van felelőssége, ilyen egyszer esetünkben.

"miért vannak magasabb morális és intellektuális elvárásaid az átlag erdélyivel szemben egy átlag magyarországihoz képest???"

Nincsenek, pont ezt mondtam az utolsó bekezdésemben azzal, hogy "ebben mindannyian hibásak vagyunk, mert ha nem lennének milliószámra becsapható emberek idehaza, eleve nem folytatnánk ezt a beszélgetést." Mi volt olyan nehéz ezen értelmezni?

"Ha érdekelnek ezek a dolgok, nyugodtan olvasgasd pl. az Átlátszó Erdélyt, tessék: [link]

Tök érdekes, köszönöm!

"Te hülyeségeket beszélsz, bocsáss meg! "

Megbocsájtom, mert láthatóan azért gondolod így, mert félreértelmezted a hozzászólásomat.

"Amiket összehablatyoltál ebben a nagyívű csúsztatásban, azoknak akkor lenne alapja, ha ÉN SZAVAZTAM VOLNA a hülye választásaitokon!"

Kicsit nagyobb kontextusról van itt szó, mint a személyes szavazati hajlandóságod. Elnézést, ha ez nem volt magától értetődő.

"Általánosít és egy egész közösséget HAZUG módon stigmatizál az, aki "A HATÁRON TÚLIAK" kollektív felelősségéről beszél a választások kapcsán!"

Elnézést, de te is kollektív módon beszélsz rólam, hogy az "enyéimmel" ez meg az a baj. És épp úgy kollektív módon beszélsz a határon túliak közösségének egészéről, mikor első szám többes személyben kikéred magadban, hogy márpedig nektek semmi felelősségetek nincs a szavazati joggal, ti csak megkaptátok azt.

"Mintegy 300 ezer határon túli EGYÉNI felelősségéről lehet esetleg beszélni - amihez semmi köze a 2 milló határon túli magyar elsöprő többségének!"

Akinek nem inge, nem veszi magára, ilyen egyszerű.

szept. 2. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim ***** válasza:

47-es, értem az érvelésed, de hogy te is értsd, hogy holcsúsztál el a magad logikájában, a következőket megfontolásra ajánlom:


1. Amikor én kollektív felelősséget állapítottam meg, azt egy elég reprezentatív mintán végzett "közvéleménykutatás" alapozta meg. Úgy hívják: választás.


Egyéni felelősséget - nyilván - nem is állapíthatok meg, hiszen 2010-ben is volt Magyarországon egy sor távomaradó, érvénytelenül szavazó, ellenzéki szavazó (még új mozgalom is létrejött, Lehet Más a Politika néven, stb.).


Akkor lennék igazságtalan, ha - hozzád hasonlóan - RÁD tolnám a 2010-es kétharmad felelősségét. Honnan tudhatnám, te hova szavaztál akkor? Lehet, hogy annak a kisebbségnek a része vagy, aki pont nem a Fideszre.


De amikor azt mondom, "a tieid", ezt az "általánosítást" egy kétharmados többség alapozza meg (méghozzá a régi, két fordulós választási rendszeretekben, a régi választókörzetekkel, határon túli szavazók NÉLKÜL!).



2. Amikor te általánosítasz, matematikailag bizonyíthatóan egy KISEBBSÉG felelősségét teríted szét a többségen!


Ha a 2 millió határon túli magyar összesen MAXIMUM 300 ezer levélszavazatot adott le az eddigi legnagyobb részvétele mellett (a legkisebb részvétel mellett csak 100 ezret!) az eddigi három választáson, akkor az tényszerűen a határon túliak elenyésző KISEBBSÉGÉT jelenti! Ilyen esetben csakis a levélszavazók egyéni felelősségéről beszélhetnél jogosan, az általánosítás statisztikailag nem igazolható!


Ha úgy teríted szét a levélszavazók egyéni felelősségét a határon túliak ennél HATSZOR-HÉTSZER népesebb közösségén, hogy pontosan tudod, hogy az adott közösségnek mindössze hatoda / hetede szavazott, akkor bizony STIGMATIZÁLSZ!



3. "Akinek nem inge, nem veszi magára, ilyen egyszerű."


Ja, akkor ilyen alapon lehet cigányozni, zsidózni, b.zizni, melegeket pedofilozni, kukába dobni a politikai korrektséget.


Ha találok egy példát, szétteríthetem az egész közösségen - a TÖBBSÉG, akit nem érint, ne legyen sértődékeny! Akinek nem inge, ne vegye magára, ugye???


Szerintem óriásit hibáztok ezzel - sokszor ugyanazok a "felvilágosult" és "toleráns" ellenzékiek, akik a világ minden más kisebbségét könnyezve sajnálni tudják és kikérik az általánosítást meg a politikai korrektséget maguknak a nevükben... Valahogy a kisebbségi magyarságra nézvést már nem sikerül érvényesíteni az alapelvet - és éppen ezért tudta így kisajátítani a témát (meg azt a háromszázezres szavazótábort) a Fidesz!


Az elmúlt 10 évben, mióta a határon túliak egyáltalán szavazhatnak, SAJNOS a Fidesz volt az egyetlen, amelyik tudta, hogy szólítsa meg "őket" (mondanám, hogy "minket", de engem nem sikerült megszólítania).


A fidesz tudja, hogy bár magyarokhoz, de KISEBBSÉGIEKHEZ beszél, és szerintem azzal is számolt, hogy az ellenzék majd pontosan így fog általánosítani - ami belőlünk az összezárás és védekezés túlélési ösztönét váltja majd ki.


100 éves kisebbségi sorsban meghurcolt közösségekről van szó (elég ha azt mondom: szlovák nyelvtörvént, vajdasági magyarverések, Kárpátalja, mint olyan - a Szovjetúniótól a ma zajló orosz-ukrán háborúig tartó minden kontextusban, Erdély, Ceaușescu, Ján Slota, Milosevic, délszláv háború, Vadim Tudor, Marosvásárhelyi "fekete március" - csak kulcsszavak!).


Egy, a Kis-Antant országaiban szétszórt, sokat üldözött kisebbség van itt terítéken, amelyiknek minden környező országban szinte pavlovi reflexe, hogy ÖSSZEZÁR, ha támadják - és hálát mutat már azért is, ha békén hagyják.


Ördögi terv volt a Fidesz részéről minket felhasználni - és bejött!


Ördögi volt, mert valójában soha nem kértünk semmilyen szavazati jogot, csak állampolgárságot (már aki!), azt is igazából csak a szomorú emlékű 2004 december 5-ei népszavazás után (azt megelőzően ez is marginális igény volt).


Ők adták meg a szavazati jogot - A TI KÉTHARMADOS FELHATALMAZÁSOTOKKAL, senki nem követelte!


Azért adták meg, mert tudták, hogy fog az ellenzék reagálni, és önként, ingyenesen elvégzi helyettük a szavazótábor fidelizálásának más esetekben roppant melós feladatát. Ismerték a határon túli kisebbségek csoportmechanizmusait és pontosan tudták, hogy össze fogunk zárni, ha támadnak és stigmatizálnak bennünket. Mint ahogy valóban így is működünk.


Lám, még én is, aki TUDATOSAN nem szavazok, azokat védem, akik megteszik, dacára, hogy nem értek velük egyet. Mert az "enyémek", és mert támadják, stigmatizálják őket...


Ez az ördögi terv bizony maximálisan bejött!

szept. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 sörpocak ***** válasza:

"1. Amikor én kollektív felelősséget állapítottam meg, azt egy elég reprezentatív mintán végzett "közvéleménykutatás" alapozta meg. Úgy hívják: választás."


Mivel választói felelősségről beszéltem, adja magát, hogy a választókra értelmezendő az írásom, nem azokra, akik távol maradtak. Ugyanez a válaszom a 2. pontodra is. Minden más pedig csak a saját hőzöngésed, mert egyrészt képtelen voltál kontextust értelmezni, másrészt pedig nem is igazán látszol érdekeltnek megérteni, csak a saját agendátad üldözöd. Nem vagytok áldozatok, ne próbáld annak beállítani magatokat (értsd bárkiket is a visszatérő többes számod alatt).

szept. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim ***** válasza:

És még egy utolsó dolog: tágíts kicsit (nemcsak térben, időben is!) a fókuszodon, ha meg akarod előbb érteni, mi is történt és történik!


Ha picit mélyebben belegondolsz, be fogod látni, hogy a határon túli magyarság az egész undorító játéknak ELSZENVEDŐJE, nem pedig alakítója volt az elmúlt 35 évben!


A fidesz terítékre tette ELLENZÉKBŐL a kérdést 2004-ben (holott ha akarta volna, szimplán megcsinálhatta volna kormányon, 1998 és 2002 között - de NEM akarta!).


Gyurcsány és az akkori MSZP letolt egy UNDORÍTÓ ellenkampányt. A 23 millió román a mai "migráncsozás" tökéletes előképe!


És a másságtól mindig is irtózó, mélyen idegenellenes magyar társadalom fel is ült a gyűlöletvonatra, kéjes örömmel!


"Idejönnek! Elveszik a munkánkat!" - milyen ironikus, hogy ennyi idő elteltével is működik. Csak az ellenséget kell váltogatni, a magyar társadalom ugyanúgy ráharap, ha "migráncs", ha "román"...


Utána ugyanez a Fidesz EGYOLDALÚAN MEGADTA a kettős állampolgárságot, és bár senki se kérte, adott hozzá szavazati jogot is.


Mit tett a határon túli magyarság???? ELSZENVEDTE, amit döntenek RÓLA, a feje fölött, nélküle, a részvétele és megkérdezése NÉLKÜL!


Csak halkan emlékeztetnék, hogy az akkori, Markó Béla vezette RMDSZ például NEM TÁMOGATTA a szavazati jog megadását! Pontosan látták a kockázatokat - hogy a szavazótáboruk "két úr szolgájává" válik, magyarán Orbán Viktor szavazótábora is lesz egyben, és ki tudja, kire hallgat majd jobban...


Érdekelte a Fideszt, mit mond az RMDSZ akkor? Nem érdekelte!


Azért baromi igazságtalan a határon túliakra rátolni a helyzet felelősségét, mert valójában a fejü(n)k fölött született minden döntés. Mi csupán elviseltük.

Azt is, amikor az "anyaország" NEMET mondott ránk 2004-ben, meg azt is, amikor igent mondott ránk 2010-ben (aztán hozzácsapott egy választójogot 2011-ben is).


Voltak tüntetések, hiszti, követelőzés 2004-ben??? Nem. Csak mélységes, néma csalódottság a saját anyaországunkban...


Még nekem is fájt - pedig nem értettem egyet azzal, hogy terítékre teszik. De az eredmény elkeserített... Főleg pedig a kampány (ellenünk)...


Szóval nem, semmilyen szinten nem indokolt az általánosításod. A határon túli magyarság abba sem szólhatott bele, amikor nem adtátok meg a kettős állampolgárságot 2004-ben - meg abba sem, amikor megadtátok, választott képviselőitek által, 2010-ben (s a választójogot 2011-ben).


Semmilyen ráhatásunk nem volt erre az egész folyamatra. Olyan "meccsről" beszélünk, amelyikben kizárólag az "anyaország" volt cselekvő fél.


Szép kis "anyának" bizonyult, persze: előbb ütött, aztán simogatott. Mint egy alkoholista mostoha... De persze, a "gyerek" a problémás...

szept. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!