Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ezzel az új 50 forintos...

Ezzel az új 50 forintos visszaváltási rendszerrel a kormány a hajléktalanoknak, alacsony keresetűeknek és a romáknak akart kedvezni és ezáltal népszerűséget szerezni náluk?

Figyelt kérdés
Rengeteg embert látok, akik ebből próbálnak meg pénzt csinálni, bevételt szerezni és gyűjtögetik egész nap a palackokat.
szept. 1. 14:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez inkább EU-s szabály, mert nálunk, Romániában is bevezették. Gondolom, a környezetszennyezést akarják vele megfékezni, mert pont ezek az alacsony keresetű néprétegek szemetelték szét leginkább a műanyagpalackokat. Így meg inkább önként összeszedik azért az 50 baniért (20-ért már kapnak 10 lejt, ami nekik pénz, az államnak meg olcsóbb mint erre külön megfizetett alkalmazottakat tartani).
szept. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
61%
Meg a környezetet védeni.
szept. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
Meg gondolom keresnek is rajta nem keveset.
szept. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
75%

Engem ez a palackvisszaváltás inkább rávilágított arra, hogy hol tartunk. Pár napja megyek a Tesco parkolóban és le volt rakva 3 db fél literes üveg egymás mellé, csak úgy az út közepén. Egy totál jólszituált pali odament, felvette, és elvitte őket.

Szóval érted, itt tartunk... Nem csak a csövesek, meg a csóró romák vadásszák az üvegeket.

szept. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
60%

Nem, ez csak mellékhatás abból adódóan, hogy a sok marha inkább lenyeli az 50 Ft-okat és eldobálja a palackokat. Legalább taposná laposra előtte, de még azt sem. De majd rájönnek, hogy hosszútávon ez az összeg már fájdalmas lesz, akkor nem fogják eldobálni és ez a probléma is megszűnik.

Amúgy ezek lesben állnak, pont ma kidobtam a kommunálisba egy fémdobozt, direkt nem nyomtam össze, de az a poén, hogy nem visszaváltható. Azonnal repültek rá.

szept. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez EU-s szabály, és a célja a környezetvédelem. Az egész világot elönti a műanyaghulladék, ez ellen akarnak tenni.
szept. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
#5 Ilyennel már én is szórakoztam.😆 Valahonnét előkerült a Spar-ban egy olyan Monster, aminek nem visszaváltós volt a doboza. Meggittam a Spar előtt és otthagytam a dobozt a kuka mellett. Ahogy elindultam, már le is csaptak rá, én meg visszafordultam és jót röhögtem rajtuk.🤭
szept. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Hanyatló nyugaton ez már működik. Eu-s szabály...

Ezt valamiért a többi jogszabállyal ellentétben betartjuk.

Talán azért, mert ebből haszna van a nernek. MOL részben állami, vagyis annyit lopnak belőle amennyit akarnak. Persze az megint nem gond, hogy kis-nagyvállalkozó húzta le ez miatt a rolót, akik hulladék feldolgozásból éltek.


Van egy olyan uniós döntés, hogy a bankoknak kárpótolni kell visszamenőleg a deviza károsultakat.

Ezt miért nem alkalmazták?

szept. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

sok kis és középvállalkozó


Így szebb

szept. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Rendes ember nem szemetel, a többieknek meg tilos !

Ez a mondás nagyon illik a magyarokra.

Belefulladunk a műanyag hulladékba. Valamit tenni kell.

szept. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!