Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fideszesek szerintetek is...

Fideszesek szerintetek is rendben van az, hogy a magyar kormány a határontúli magyaroknak fejenként 100 ezer Ft-ot ad iskolakezdésre?

Figyelt kérdés

A magyarországi, itthon adótfizető magyaroknak miért nem jár a saját adójukból olyan támogatás amit a külhoni magyarok (vagy nem magyarok) megkapnak. Miért jó az, hogy a mi adónkat olyanok kapják meg akik nem itt adóznak és az a pénz az adott ország gazdaságát gyarapítja? Ti erre szavaztatok?


[link]



szept. 1. 15:06
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
Tehát egy román-magyar kettős állampolgár, aki kap családit Magyarországról, mert van egy kamu tartózkodásija, ő nem kapott ebből a bizonyos 100000-ből?
szept. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:
31-es, vagy egyiket kapod, vagy másikat, mindkettőt nem lehet kapni egyszerre.
szept. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 A kérdező kommentje:

26# "Ez az EGYETLEN támogatás, amelyet Magyarország határon túli MAGÁNSZEMÉLYEK számára folyósít!"

Jól átgondoltad? Ingyenes volán-máv utazás esetleg neked is jár?


"Minősíthetetlenül undorító, ahogy sikerült ezt itt felvetni, szándékos csúsztatásokkal hergelve a jónépet a határon túliak ellen!"

Ja, hogy ez a minősíthetetlen és nem az, ahogy a saját hazádban másodrendű polgár vagy, és a választásokat olyanok döntik el akik nem is ebben az országban élnek és adóznak hála Orbánéknak. Nem a határontúliakkal van a baj, hanem a fidesszel, mert pont ők hergelik ezekkel az igazságtalanságokkal a népet egymás ellen, miközben semmi más céljuk nincs csak szavazatot gyűjteni. Igen, kapjon a határontúli támogatást a magyar államtól, akkor ha már ugyanazt a támogatást a magyar is megkapta a saját adójából és még telik rá. Csakhogy éppen az ország irgamatlanul el van adósodva és a végletekig le van robbanva szinte minden állami szolgáltatási ágazat a teljes pénzhiánytól. Persze én sem a határontúliakon szeretnék spórolni, de akkor először is Lőrincék közbeszerzési összegeit kellett volna legalább az EU átlaghoz közelíteni és nem többszörösen túlárazni és máris meglenne a pénz mindenre.

szept. 1. 21:49
 34/53 anonim ***** válasza:
36%

"Ja, hogy ez a minősíthetetlen és nem az, ahogy a saját hazádban másodrendű polgár vagy, és a választásokat olyanok döntik el akik nem is ebben az országban élnek és adóznak hála Orbánéknak..."


EGYETLEN VÁLASZTÁST mondj, amit a határon túliak "DÖNTÖTTEK EL"! Csak egyet!


Ha nem tudsz, akkor sajnos azt kell mondanom, EZ IS egy minősíthetetlen hazugság volt!


Aki követte az elmúlt négy választást, az pontosan tudja, hogy eddig LEGTÖBB 250 ezer határon túli levélszavazat érkezett a Fideszre.


Aki követte, azt is tudja, hogy a Fidesz már KIZÁRÓLAG BELFÖLDÖN megverte minden esetben az ellenzéket, LEGKEVESEBB 1.000.000, azaz EGY MILLIÓ szavazattal, mindenik esetben!


Egyszer sem azon az egy, maximum két mandátumon múlt a Fidesz kormányra kerülése, de még a kétharmad sem!


Ráadásul 2010-ben még nem is szavazhattak egyáltalán a határon túliak! TI adtatok neki kétharmados felhatalmazást, amivel átírták a választási törvényeteket (és a LEGKISEBB botrány ebben a határon túli szavazati jog volt! A győzteskompenzációtól az egyfordulós rendszeren át a körzethatárok átszabásáig MINDEN eleme sokkal botrányosabban a Fidesz felé billenti a pályát!).


Röviden összefoglalva: NEM IGAZ, hogy bármelyik választást is eldöntötte volna az a 250 ezer levélszavazat, aminek több mint tízszeresére van szükség egy magyarországi választás megnyeréséhez!

szept. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 A kérdező kommentje:
34# Nem múlt időt használtam. Meg van rá az esély, hogy a jövőben olyan szoros lesz a választás amikor igenis a jól manipulálható határontúli szavazatok fogják eldönteni a fidesz győzelmét.
szept. 1. 22:16
 36/53 anonim ***** válasza:
36%

"Nem a határontúliakkal van a baj, hanem a fidesszel, mert pont ők hergelik ezekkel az igazságtalanságokkal a népet egymás ellen, miközben semmi más céljuk nincs csak szavazatot gyűjteni."


Végre egy mondat, ami legalább igaz - és amiben egyet tudunk érteni!


Hát máskor, amikor ez a téma, GONDOLKOZZ EL és jusson eszedbe, hogy valóban "NEM a határontúliakkal van a baj!"


Nem mi csináltuk a választási rendszert, hanem a KIZÁRÓLAG ÁLTALATOK, 2010-ben megválasztott kormánypártok, 2011-ben!


Nem mi alakítjuk a támogatási rendszereket, hanem az ÁLTALATOK magatoknak megszavazott kormány!


Mi két dolgot tehetünk: a.) ELFOGADJUK vagy b.) nem fogadjuk el, amit nekünk egyoldalúan felkínálnak!


SOHA nem tüntettek erdélyiek Magyarországon SEMMIÉRT, soha nem követelőztünk, SOHA nem kértünk az állampolgárságon kívül semmit (még szavazati jogot sem hozzá)! És a legtöbbünk nem is szavaz a választásaitokon!


Aki rászorul, nyilván igénybe veszi a támogatást, ha már kínálják - ti nem tennétek?????


Nem a határon túliak alakították ki ezt a rendszert így, akárki akármit is mondjon! Egy határon túli maximum él a felkínált jogokkal (de a szavazati joggal pl. még csak nem is él az elsöprő többség)!


A kormányellenes indulataitokat a kormányon vezessétek le, ne a határon túliakon!

szept. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:
36%

35# Én sem zárom ki, hogy a jövőben lehet ilyen helyzet.

De akkor sem az lesz a hibás érte, aki csupán él egy szerzett jogával! Legfennebb az, aki azt a jogot felkínálta neki!


Én elvből nem szavazok - de megértem azt, aki szavaz. A szüleink rendszerváltó generáció, és nem olyanféle, mint a magyarországi "rendszerváltók", hanem IGAZIAK, akik láttak FORRADALMAT!


Itt vér folyt azért, hogy demokrácia lehessen, tömegbe lőttek éles lőszerrel!


Én hiába mondtam apámnak, anyámnak, ne szavazzanak, mert az egy másik ország - ők azt mondták: "Fiam, szavazni KÖTELESSÉG! Azért emberek haltak meg, hogy ma szavazni lehessen, ha valamiben lehet egy szavad, szólj bele!"


Ez így volt! És ez a generáció nem fog különbséget tenni választás és választás között. Mindegy, hogy Románia, Magyarország vagy EU. Ők egy fél életet nem szavazhattak SEHOL, nem szólhattak bele még a saját országuk dolgába sem.


Úgyhogy nekem apám ügyesen leszavazott a Fidesz-propaganda szerint, én ELVBŐL nem szavaztam. Az anyám meg azt kérdezte: kire szavaznál, ha szavaznál? - és úgy szavazott. Elárulom: nem a Fideszre...


Egyikünk sem hibás! Az sem, aki szavaz, mert ez neki JOGA, attól kezdve, hogy megszavazták neki a ti képviselőitek! ÉS PONT!


Nem az a hibás, aki él egy jogával vagy felvesz egy neki járó támogatást. Ha nem tetszik, a kormányotokkal vitatkozzatok, ne velük!


Én már előre rettegek, hogy a Fidesz tényleg megcsinálja ezeket a nyomorult határon túli választókerületeket, és akkor tényleg már 7-8 mandátumról is lehet szó...


SEMMI hatásunk rá, hogy megcsinálják-e vagy sem. De ha megcsinálják, a sok korlátolt, tápos idióta megint minket fog ócsárolni a saját kormánya helyett - mintha ugyan mi kérnénk, hogy megcsinálják!


Na itt a baj! Képtelenek vagytok disztingválni, sajnos...

szept. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 A kérdező kommentje:
37# Határontúli észosztó, egy maffiaszervezet adott nektek választási jogot egy másik országban. Ha ti ezt igénybe veszitek lelketek rajta. De ahogy utasítasz minket arra, hogy szálljunk szembe a kormányunkkal, úgy ti is szembeszállhattok legalább úgy, hogy nem fogadtok el olyan jogokat amelyek rátok nézve nem relevánsak. Még csak nem is arról van szó, hogy bizonyos kérdésekben ne lehetne a határontúliakat is megszavaztatni, de parlamenti választásokon tényleg abszurd.
szept. 1. 22:44
 39/53 sörpocak ***** válasza:

"Nem az a hibás, aki él egy jogával vagy felvesz egy neki járó támogatást. "

Már hogyne lenne? Isten adta joggal is vissza lehet élni, esetünkben azzal, ha mindenféle tájékozódás nélkül, propagandából szavaz az ember. Nagyon jól mondja az apád, szavazni kötelesség, emberek haltak meg érte, de ott viszont megbicsaklott, hogy felelősséggel is tartozzék utána.

És hányszor mentetek utána, hogy pl.: a Bethlen Gábor alapítvány támogatásai valóban a célnak megfelelően lettek-e elköltve?

Persze ez egy mélyebb társadalomfilozófiai kérdéshez vezet minket, hogyha egy nép bedől a nyilvánvaló hazugságoknak, akkor eltolhatják-e maguktól a felelősséget úgy, ahogy azzal te próbálkozol, de maradjunk annyiban, hogy ebben mindannyian hibásak vagyunk, mert ha nem lennének milliószámra becsapható emberek idehaza, eleve nem folytatnánk ezt a beszélgetést.

szept. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:
36%

38# Kedves magyarországi észosztó, szedd össze kicsit az agyad, koncentrálj és DÖNTSD EL, mit szeretnél: hogy beleszóljunk, vagy hogy ne pofázzunk bele a dolgaitokba???


A KETTŐT EGYSZERRE NEM LEHET AKARNI!


Én, a határon túli magyarok többségével egyetemben, NEM SZÓLOK BELE, nem szavazok, támogatást nem veszek fel, a rohadó államvasútaitokon meg eddig se közlekedtem (van kocsim)!


Tehát nem én kell a kormányoddal szembeszálljak, hanem TE!


Nekem elég a román kormánnyal szembeszállni, az ellen tüntetni, ha nekem nem tetsző dolgokat csinál - és meg is teszem!



Engem a ti belpolitikátok annyira érdekel, mint az anyaországom belpolitikája - thát mondjuk egy fokkal jobban, mint az amerikai, közel-keleti vagy EU-s politika, de messze nem annyira, hogy én akár csak szavazzak is.


Az viszont érdekel, ha sületlenségeket pofáztok az erdélyi magyarokról - miközben azt se tudjátok, mit beszéltek és mi a bajotok voltaképpen!


Segítek: a kormányzati döntésekkel kapcsolatban a kormányotoknál kell elégedetlenkedni! Na puszi.

szept. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!