Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A szélsőjobboldaliaknak miért...

A szélsőjobboldaliaknak miért nem szimpatikus a finnugor rokonság és miért a török népekkel rokonítanák inkább a magyart?

Figyelt kérdés

Főleg a szélsőjobboldaliak gyártják ezt a török rokonság elméletet. Pl. van az az Egézséges Fejbőr dal is "Én sosem voltam finnugor".


Nekem valahogy a finnek mégiscsak szimpatikusabbak, mint a török népek.



aug. 31. 02:41
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
De hát nem jobbak az északi árja finnek, mint a félázsiai barbár törökök?
aug. 31. 16:09
 12/29 anonim ***** válasza:
0%
#11 Ezen lehet vitatkozni, de amikor a finnugor mesét kitalálták, akkor még egyértelműen a törökök számítottak "jobbnak".
szept. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
23%

A finnugor rokonság nyelvi, nem genetikai és nagyon távoli.

Törökökkel viszont bizonyítottan van genetikai rokonság. A honfoglaló magyarok vezető rétege türk eredetű volt, továbbá olyan türk népek érkezte ide mint a kunok és besenyők.

szept. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
#13 Az valószínűsíthető, hogy az avarok, akiket a Honfoglaláskor kiírtottunk türkök voltak
szept. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
De én nem az avarokról beszélek. Honfoglaláskori sírok vizsgálata megállapította hogy a magyarság vezető rétege türk eredetű volt.
szept. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim válasza:

13/15 anonim ***** válasza:

23%

Törökökkel viszont bizonyítottan van genetikai rokonság. A honfoglaló magyarok vezető rétege

----------

Nem vezet, hanem végat, de inkább rak vagy rekk. A vér és a nyelv egy, stakhogy a magyar nyelv indogermán és germán nyelv, a rakó réteg germán volt, stakhát rétegek nem vnanak az ősidőnél.

szept. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
#16 Te a hétköznapi életben is így beszélsz?
szept. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim válasza:

17/17 anonim ***** válasza:

#16 Te a hétköznapi életben is így beszélsz?

------------

A köz hangot dúrgerni. Nem beszélem, nekem az új-ónemmagyar egy halandzsa, stak bólogatok, rakem, hogy a makogásuknak rációja nem van, de az innenső nyelvem, az innige Sprache nem az új-ónemmagyar.

szept. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
#18 Ez most igent vagy nemet jelent magyarul?
szept. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim válasza:

nemet jelent magyarul?

---------

Rekk magyarul. De már írtem, hogy kerülem, attól, hogy az új-ónemmagyar egy halandzsa, az én nyelvem a magyar, az ősmagyar. Rakandni, denken, ezen teszem, ez a kognitív nyelvem, az innenső. Nem igen van beszélni, attól, hogy az új-ónemmagyar egy zagyvaság, nem beszéd, ennyit erről.

szept. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!