Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a baja sokaknak a finnugor...

Mi a baja sokaknak a finnugor elmélettel?

Figyelt kérdés
Szerintem inkább örülnünk kéne, hogy a finekkel akarnak minket rokonítani.És arra kéne törökednünk, hogy ott tartsunk ahol ők.

2023. márc. 20. 13:39
 1/9 anonim ***** válasza:
34%
A finnugor elmélet a tudományosan elfogadott elmélet, amit csak összeesküvés-elméletekben hívők kérdőjeleznek meg. Sajnos eléggé le vagyunk maradva Finnországtól, egyelőre annak is örülnék, ha elindulnánk egy olyan úton, ami egyszer oda vezethet. Jelenleg ennek az ellentétét látom ezzel a kormánnyal.
2023. márc. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
Nekem semmi bajom.
2023. márc. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Dzsonszi ***** válasza:
85%
Kormánypártiként nekem semmi bajom nincs vele, viszont el kell ismernem a Fidesz idióta hozzáállását a témához, ami eléggé kiábrándító. Ezalatt nyilván azt értem, ahogy nyomatják azt, hogy keleti türk nyelvet beszélünk, és így még kevesebb kötelékek akarnak közénk és a nyugat közé tenni. De ez akkora baromság, mert még ha nyelvészetileg egy ágról származnánk a türk nyelvet beszelokkel, az akkor se jelentene semmilyen genetikai kapcsolatot, a mai magyarok nem lennének keletiesebbek ettől, nem lennénk kevesbe európaiak. Másik, hogy megalapozatlan az egész, a világ összes valamirevaló nyelvésze a finnugor elméletet fogadja el, a nemrég létrehozott magyarsagkutato intézetről meg egyértelműen elmondható, hogy nem tudományos, hanem ideológiai szempontok alapján fognak végeredményt hozni, ergo türkök vagyunk akik kelethez tartoznak.
2023. márc. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
24%
Valamilyen érthetetlen okból van akinek kedvesebb egy büdös mosdatlan nomád eredetmítosz, és rongyosfejű tevehajcsár rokonság mint a finnugor.
2023. márc. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Dzsonszi ***** válasza:
31%
Mondjuk pont ugyanolyan szinten lenézem a hypno szellemi színvonalán levő emberek megnyilvánulásokat, amiben semmi érv nincs, csak egy halom szánalmas lenéző butaság, aztán csodálkozik ha ezzel ellöki az embereket afelől, hogy megismerje a finnugor elmélet tudományos alapjait.
2023. márc. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
23%

#5


Bolond vagy te.

2023. márc. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
56%
Én a kizárólagossá tételét kérdőjelezem meg. Úgy vélem az altáji népekkel ugyanannyira rokonok vagyunk.
2023. márc. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
7) Milyen kizárólagosság? Már nagyon régóta oktatják, hogy vannak alternatív elméletek is.
2023. márc. 20. 15:31
 9/9 anonim ***** válasza:
32%
Az, hogy nem igaz, de a mainstream sem azt állítja, hogy igaz. Csak nyelvrokonok vagyunk a finnugorokkal. Tudjuk, hogy azelőtt délebben voltunk, illetve az egész származás sokkal összetettebb kérdés. Fennáll a lehetősége, hogy még ennél is sokkal patinásabb múltunk volt (pl. szkíták, vagy hogy mindig is a Kárpát-medencében voltunk).
2023. márc. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!