Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyarok nem is finn-ugorok,...

A magyarok nem is finn-ugorok, nem is szkíták hanem származás?

Figyelt kérdés

A mèd/madai elnevezés jobban hasonlít a magyar, magát, madar stb nép névhez.

Most csak olvasgattam és ez pattant ki 🤯🤔

Mi a véleményetek? Mostanában eléggé kutyulják az eredetét. Mondjuk én személy szerint nem voltam a finnugor elmélet híve, esetleg az ugor részére váltottam volna inkább. Talán mintha az oroszok is mondták volna hogy olyan mint finnugor nép nincs, egész más a kettő és maximum csak együtt élés volt vagy már a frqnc sem tudja ki kivel van 😀 jah és ha lehet kérném nem vitázni! Köszönöm



2021. jan. 31. 16:53
1 2 3 4
 1/40 A kérdező kommentje:
Sőt! Akkor már lehetne iráni eredetet is mondani, mind a szarmaták mind a szkíták részéről nem? Bár az már túl bonyolult és túl távolra nyúlik vissza...
2021. jan. 31. 16:56
 2/40 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem édesmindegy a dolog, érdekességnek rendben van, de a mai világra nem sok kihatása van annak,h ogy innen vagy onnan származik valaki.
2021. jan. 31. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 Gyaszvertemeg ***** válasza:
83%
A finnugor nem egy nép, hanem egy nyelvcsalád, és az együttélés általában együtt jár a keveredéssel. Tiszta származást elég nehéz és fölösleges elkülöníteni, hiszen annyi különböző behatás érte népünket, hogy az valami elképesztő.
2021. jan. 31. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:

Most nézem hogy az autokorrekcio... Helyes kérdés:

A magyarok nem is a szkítáktól és nem is a finnugoroktól származnak hanem a szarmatáktól?

2021. jan. 31. 16:58
 5/40 anonim ***** válasza:
33%

A magyar teljességgel bizonyosan az ősnyelv volt, ami közvetlenül egy nemes földökívüli nép hozott a planétára.


Ma is ezért nyom el, utál minden nép minket, mert mi vagyunk a MAG népe. MagÚR = Mag URA = magyar. Ők hüllőemberek leszármazottai. Mi pedig egy nemes, pozitív idegen fajé. Ezt gyűlöl és akar minket nyugat is kiírtani

2021. jan. 31. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
81%

A magyar NYELV a finnugor: nem csak szavak hasonlítanak rá, hanem a nyelv szerkezete is megegyezik, ami nehezen magyarázható véletlennel.

A történészek a nyelvi rokonságra hivatkozva kijelentették, hogy valamiféle kapcsolat van a finnekkel, pl közös törzsszövetségben éltünk egy ideig, hiszen nincs olyan, hogy két ugyanolyan szerkezetű nyelv két teljesen független helyen kialakuljon.


Most meg az, hogy pár baromarcú ezt kétségbevonja, vagy képtelen azt értelmezni, hogy nem a származásról, hanem a nyelvről van szó, arról szerintem a nyelvészek nem tehetnek.


Darwin nem élt akkoriban, senkit a büdös életben nem érdekelt a genetikai összetételed. Ha a magyar törzsfőnök megrépázott egy avar nőt, akkor onnantól a gyerekük is magyar lett, és senkit nem érdekelt az anya avar öröksége.


Később, a feudalizmusban az számított magyarnak, aki a magyar koronát szolgálta. Pont. Tehát a magyar nemzet nem származás, hanem hűségalapú volt a feudalizmusban. A származás a nemesi családoknál volt fontos, amit előszeretettel összekevernek a kopaszfejű untermenschjeink, mert annyi agyuk van, mint egy marék lepkének.

2021. jan. 31. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
18%
Az ogur törzszsövetségből váltunk ki, akik pedig a hunoktól eredtek. Török eredetű nép vagyunk, nem finnugor.
2021. jan. 31. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 meszike91 ***** válasza:
74%
Bármit bele lehet magyarázni egy nép eredetébe.
2021. jan. 31. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
30%

6

És hol vannak annak a törzsszövetségnek a régészeti leletei?

2021. jan. 31. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
84%

A finnugor egy mai napig helytálló elmélet,főleg, hogy az egyenesági nyelvrokonságunk még él pár nomád nép képében.


A történelmi eggyüttélés során pér kifejezés cserélődhet, új szavak jelenhetnek meg, de az olyan szavak mint a névmás megmaradnak,és a nyelvtan sem változik.


Elég egyedi a nyelvtanunk, így nem volt nehéz lekövetni.

2021. jan. 31. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!