Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyarok nem is finn-ugorok,...

A magyarok nem is finn-ugorok, nem is szkíták hanem származás?

Figyelt kérdés

A mèd/madai elnevezés jobban hasonlít a magyar, magát, madar stb nép névhez.

Most csak olvasgattam és ez pattant ki 🤯🤔

Mi a véleményetek? Mostanában eléggé kutyulják az eredetét. Mondjuk én személy szerint nem voltam a finnugor elmélet híve, esetleg az ugor részére váltottam volna inkább. Talán mintha az oroszok is mondták volna hogy olyan mint finnugor nép nincs, egész más a kettő és maximum csak együtt élés volt vagy már a frqnc sem tudja ki kivel van 😀 jah és ha lehet kérném nem vitázni! Köszönöm



2021. jan. 31. 16:53
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
91%
5-ösnek üzenem, az ezo oldal pár sarokkal arrébb van XD
2021. jan. 31. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
68%
#9 Hogy jön ez ide? Nem csak régészeti lelet bizonyíthat történelmi eseményeket, hanem genetikai, nyelvi stb tulajdonságok is. Neked mi a magyarázatod rá, hogy a nyelveink ennyire megegyeznek?
2021. jan. 31. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
13%

12

EGYÜTTÉLÉSre vannak temetkezési leletek. Vagy a finnek akkoriban még nem temetkeztek?

2021. jan. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
26%
#13 nem válaszoltál a kérdésre, mi a magyarázatod a nyelvi rokonságra?
2021. jan. 31. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
74%
A magyar nép származása soha nem volt finnugor, a nyelvünké az. A bolgárok pl. soha nem voltak szlávok, de elvesztették a saját nyelvüket és egy szláv nyelvet beszélnek azóta, ahogy a románok sem beszéltek soha latinul, mégis egy neo-latin nyelv vállt a hivatalosan elfogadottá. Tehát nyelv ≠ genetikai származás.
2021. jan. 31. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
26%

14

A nyelvi rokonságnak tartott elmélet mesterségesen épített, sok energia és pénz befektetésével.

Hasonlóságok pedig kialakulhattak a kereskedelem során.


És hol vannak a szerinted "együttélés"re mutató régészeti leletek?

2021. jan. 31. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
46%

#15 ma már a genetikájuk is megegyezik a szlávokkal, tehát ebben az esetben pont nem igaz, amit mondani akartál, nyelv keveredéssel együtt genetikai keveredés is megtörtént.


#16 a nyelvi rokonság nem elmélet, hanem tény. A nyelvi rokonságból származtatott származástörténet az elmélet. Ezt valamiért összekevered az említett kopasz untermenschekhez hasonlóan. Kereskedelem során is kialakulhatnak, így van, tehát te is egyetértesz, hogy volt valamilyen kapcsolat ezek között a népek között.


A kérdésre már válaszoltam, nincs szükség régészeti leletekre. Az az elmélet a tudományosan elfogadott, ami a legvalószínűbb vagy legtöbb bizonyíték van, és erre van a legtöbb bizonyíték.


Most az, hogy hasadra ütsz és kijelented, hogy márpedig a finn nyelv nem is ugyanolyan szerkezetű a magyar (majd holnap kitalálod, hogy a finn nyelv nem is létezik), azzal én nem tudok mit csinálni.

2021. jan. 31. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
79%

Elnézést az offért, de mindjárt jön a "germagyar" barátunk, és elárasztja az oldalt szokott hülyeségeivel.

Készítem a pattogatott kukoricát, mindig jókat vigyorgok az őrültségein.

2021. jan. 31. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
82%

Genetikailag bizonyított tény, hogy nem állunk rokonságban a finnugor népekkel. Ahogy a turáni népek általában, a magyar is különböző törzsek szövetségéből jött létre, amely törzsek teljesen eltérő származásúak is lehetnek.

A nyelv más kérdés, az magán hordozza a finnugor és a türk nyelvek sajátos vonásait.

2021. jan. 31. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
39%

Ez nagyon tudományos: egy elmélet tudományosan elfogadott, mert az a "legvalószínűbb", ERGO nincs szükség régészeti leletekre.


Rendben, hogy akik kitalálták, azoknak nincs szükségük esetlegesen ellentmondó leletekre, de még VÉLETLENÜL se került elő semmi ALÁTÁMASZTÓ lelet?

2021. jan. 31. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!