Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyetértesz vele hogy a...

Egyetértesz vele hogy a parlamenti képviselők szabad mandátummal rendelkeznek ?

Figyelt kérdés

A szabad mandátum lényege, hogy a képviselő és a választók közötti jogi függőség a választás után megszűnik. A képviselő tehát nem utasítható és a képviselő egyetlen kérdésben sem köteles a választók véleményét kikérni.

A képviselő a parlamentben szabadon, meggyőződése és lelkiismerete alapján foglal állást, adja le szavazatát. Tevékenységéért és szavazatáért a választók a megbízatás ideje alatt felelősségre nem vonhatják, azaz mandátuma a parlament teljes idejére szól, a választók által meg nem rövidíthető.

A képviselő és a választók kapcsolata politikai természetű, azaz a felelősség csak a választások során jelenhet meg abban a formában, hogy a választók bizalmát elvesztő képviselőt nem választják meg újból, illetőleg a mögötte álló pártot nem támogatják szavazataikkal.


aug. 28. 22:54
A kérdező szavazást indított:
Igen, szerintem a szabad mandátum a demokratikus választási rendszer alapja
Nem, szerintem a képviselők a szabad mandátummal takarózva tudatosan becsapják a választókat a választás után
14 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Lehetetlen egyszerre több tízezer választóval kommunikálni.
aug. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%
NEM csodával határos módon az egyetemes idiotizmusra kivétel nélkül mindig jut pénz, - értelmes kommunikációra szinte soha!
aug. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%

Most pont így van... nem csak nálunk, de tőlünk nyugatabbra is.

Ettől még célszerű lenne módosítani a választási rendszeren. Ha egy listás képviselő kilép a frakciójából akkor vegyék el a mandátumát is, s delegálhasson a pártja másik képviselőt helyette.

aug. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nincs reális lehetőség ezen változtatni.

Még a pártok esetében sem tudsz mit tenni, ha nem valósítja meg a választsokon ígérteket.

Egyet tehetsz, legközelebb nem rá-, rájuk szavazol.


Egyébként bemehetsz a képviselő fogadó-óráján és rákérdezhetsz. Majd kapsz valami választ...

aug. 28. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#3 Az jogos felvetés, hogy aki listáról szerzett mandátumot az ha kilép a pártjából, frakciójából, akkor ezt a mandátumot ne tarthassa meg, hiszen nem ő kapta hanem a pártja. De nem ez a szabad mandátum amiről a kérdező beszél.
aug. 29. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nekem ezzel a szabad mandátummal csak annyi a problémám, hogy én arra a programra adtam a szavazatom (a támogatásom) amit a képviselő jelölt vagy párt a kampányban bemutatott.

Az esetek jelentős részében az programokból nem lesz semmi, tehát a választókat félre vezeti megtéveszti a képviselő.


Ha én egy olyan folttisztítót adok el egy reklámkampánnyal ami nem működik akkor mindenféle törvények alapján börtönbe zárnak csalás és a vásárlók megtévesztése miatt.

Ez nem csalás a vásárlók (szavazók) megtévesztése amit a pártok csinálnak ?

aug. 29. 00:50
 7/7 anonim ***** válasza:

#6 Te lehet hogy arra a programra adtad a szavazatod, de a másik szavazó meg másra. Nincs olyan lehetőség, hogy minden egyes szavazónak megfeleljen a képviselő.

Ezért csak 4 évig tart a mandátumuk, hogy annak leteltével már a szavazók dönthessenek másképp ha becsapta őket.

aug. 29. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!