Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A CSOK-os, babavárós szülőket...

A CSOK-os, babavárós szülőket nem zavarja hogy a jövőben a gyerekeik azt fogják gondolni, hogy csak a “pénz” miatt születtek meg?

Figyelt kérdés

A baby bommer generáció is meg volt bélyegezve, és ők is meg lesznek, mint a “CSOK”-os gyerekek.

Mi a véleményetek?

Volt értelme a CSOK, babavárónak?



aug. 28. 21:06
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Az tuti, hogy amikor ez kiderül, sokan lesznek közülük öngyilkosok.
aug. 29. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim válasza:

Nyilván tudni sem fognak róla, hogy azért lettek bevállalva, így nem lesz belőle gond.


Én a szülőket nem értem csak, elég sok nőt tudok aki meg mondja kereken hogy nem akart már gyereket mert éppen volt màr egy vagy kettő, de a férje akarta, vagy a hitel miatt vállalták be 🤦‍♀️


Az ilyeneket nem értem mit gondolnak, baromi nagy felelősség, és ahhoz hogy lehetőleg mindene meg legyen elég nagy anyagi költség is egy gyerek.

Szép a mézes madzag , hogy kapnak ennyi vagy annyi pénzt, de főleg aki felujitani akar vagy vásárolni házat, egy éven belül semmi nem marad belőle.

De a gyerek ott marad egy életre.

Plusz elég sok türelem is kell egy gyerekhez. Nem hinném hogy ha csak úgy lett, van hozzá annyi türelmük mint ha szerették volna.


De lehez csak azért gondolom ezt mert én csak akkor rudnék szülni ha vágyom rá. ( egy gyerekem van)

aug. 29. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
49%
Nem csak azt fogják hinni, hanem így is van az esetek többségében.
aug. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
12-es, a fiatal párok egy része végig se gondolja, a másik része meg végiggondolja, de a végeredmény ugyanaz, kell a gyerek, mert kell a CSOK meg a babaváró, egyébként nem tudnánk venni lakást/házat soha ebben az életben. Az általad leírtak miatt arra játszanak, hogy igaz, ohgy pénz se marad,de ahogy eddig is, pár éven belül a mostani pénz is annyira el fog inflálódni, hogy már lényegtelen lesz. Akikkel beszéltem velünk egykoruak, számomra reprezentativ csoport, mindenki ezt csinálja, mert annyira instabil a gazdasági helyzet, hogy mindenki azzal riogatja magát, hogy a mostani 50 milliós panel 2-3 éve múlva már 70-80 lesz, házárak ugyanezzel a képlettel.
aug. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Mert a lyukas gumi miatt job?
aug. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Az senkinek nem tűnik fel, hogy ezeknek az "ingyen" pénzeknek a többszöröse beépült már az ingatlan árakba? Gyakorlatilag kidobott pénz. 2015-ben jött a CSOK. Akkor egy Bp lakás 8-10, egy családi 25-30 milla volt. Egy agglomerációs kádár kocka 15. Most? Egy Bp egérlyuk 25, családi 70-80, vidék ugyan ez. Ilyen durván beavatkozni a gazdaságnak ebbe a részébe durván dilettantizmus, és ostobaság volt. Felcsúti szotyiköpködő döbrögi biztos nem értette a szakértői tanácsait, tiltakozásukat.

Egy szónak is...

Ebben a szektorban is meglátszik a hozzánemértés, a populista parasztvakítás. Hány ezer millárdot költöttünk stadionokra, soha meg nem térülő akksigyárakra, bp-belgrád vasútra, propagandára, kaszinókra, paks 2-re, olimpiára, fogunk majd minidubajra, reggelig sorolhatnám.

És mennyit költöttünk szociális bérlakásokra? Bécs a követendő példa? Ott ez tényleg működik. Jah azt mindig elfelejtem, hogy ott nincs orbán viktor.

aug. 31. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

16: Hogy érted, hogy kidobott pénz ? A kormány részéről ?

Mert ahogy 14 irta, enélkül már egyáltalán nem tudsz ingatlant venni, igaz ezekkel se, de még mindig valamivel jobbak a feltételek, mintha fel se vennéd, ezért erős fogalmazás, de muszáj szülni. Hogy a jövőben meg az ingatlanárak merre mennek nem tudni, de valószínű csak emelkedni fognak, hasonló ütemben, mivel olyan magasra mentek, hogy ott már egy 5 % emelkedés is magas összeg.

Azok az ismerőseim, akik meg nem akarnak vagy anyagi helyzet miatt még az első gyerekkel is hezitálnak, nyomorognak garzon albérletekben vagy a szülői házban..

szept. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Úgy értem hogy kidobott pénz, hogy ezek a pénzek, sőt, a többszörösük beépült az ingatlanok árába. Ha nem csinál semmit a "kormány" csak néz ki a fejéből, akkor egy panel most is 8 milla lenne, és egy kádár kocka pesten 30. Most, hogy ezekkel az "ingyen" pénzekkel felverték az árakat, egy panel 25, egy pesti kádár kocka 70 milla, mi változott? Kapsz 10 milcsit, de 20-30-al többe kerül. Jobbak a lakáshoz jutás esélyei? NEM

Kinek mit intézett...

szept. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

17: Nem úgy történt hogy egyszercsak négyszeresére emelkedtek az ingatlanárak, de a joságos kormány megsegitette az embereket 20-30 milliokkal. A kormány szándékosan úgy avatkozott be az ingatlanárakba az ingyenpénzekkel, hogy annyira megemelkedjenek az árak, hogy senki se tudjon önerőből lakást venni, hanem csak a kormány segítségével, akik viszont cserébe gyereket zsarolnak ki az emberekből.

Tehát azért emelték meg az árakat, hogy gyerekvállalásra kényszerítsék az embereket.

Ezért kerül 10-15 millió helyett 40 millióba egy panel.

szept. 4. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Én sem úgy gondoltam, hogy reggel felkeltünk, és négyszer annyiba kerültek az ingatlanok.

Mivel a kormány rengeteg pénzt öntött a piacra, megnőtt a kereslet. A piac törvényei szerint ez felveri az árakat.

szept. 4. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!