Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A babaváró hitellel visszaélők...

A babaváró hitellel visszaélőket miért nem büntetik meg jobban?

Figyelt kérdés

Már eleve szerintem vérlázító, hogy vannak, akik luxus dolgokra költik ezt a pénzt, és az állam ezt nem is korlátozza, tehát nyaralás, drága tv, stb.


De vannak akik eleve nem is akarnak gyereket se vállalni, már ennek tudatában veszik fel, és használják is.


Azt se értem miért nem teszik kötelezővé az orvosi vizsgálatot egy ilyen hitelfelvétel előtt, hogy ne később derüljön ki, ha valaki steril pl.


Így azzal sem védekezhetnének, hogy nem tudták.


Konkrétan ilyen esetekben csalás történik.

Itt meg csak büntető kamatot kell fizetni ezért, de semmi más felelősség nem terheli őket. 8


júl. 17. 13:11
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Elég a büntető kamat.
júl. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

#1


Nem befizetett bírságért pl börtönt lehet kapni.

Pedig ott nem előre kitervelt csalásról van szó.


Adócsalásért is kaphatnak börtönt.

júl. 17. 13:51
 3/10 anonim ***** válasza:
45%
Mert aki felveszi az valszeg jò fidesz szavazò.
júl. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarnak szavazókat veszteni.

Legtobb amugy allampapirba rakta babavarot.

júl. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert a sok hülye megszavazza őket akkpr is, ha az ő adójából mentik ki a hülyéket.
júl. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
47%
Igy, hogy a kormány a feltételek meghatározásánál hibázott, és ezt sokan kihasználták, mit büntessen rajtuk ? Főleg visszamenőlegesen. Amúgy meg lehet ez a költségvetésben nagy mínusz, dehát annyi minden másra is feleslegesen megy el pénz, akkor erre miért ne lehetne… Amúgy én senkit nem ismerek, aki ezt a pénzt ne befektetésnek vette volna fel. Én már írtam, eleve ott volt a hiba, hogy 40 év volt a korhatár. A mai negyveneseknek már rég egy vagy két lakása van a korábbi alacsony kamatok miatt, bár volt aki erre azt irta, az én társasági köröm nem releváns. Igen, mi is arra vettük fel, két lakásunk és egy házunk van, viszont kérdező fogd fel úgy, mi legalább nem szórtuk szét és a gyerekeinknek is majd tudunk egzisztenciát adni.
júl. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Főleg visszamenőlegesen."


Ò...ez màs esetben nem problèma a kormàmynak!


[link]

júl. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
47%
#7 : Mivel ennél a konstrukciónál nem kellett a költést számlával igazolni, mint pl egy lakástakaréknál, hogyan tudnák ellenőrizni, ki mire költötte a pénzt ?
júl. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Ez kb ugyanolyamn, mintha valaki önkormányzati lakáshoz jutna csalással és kiadná albérletbe, hogy termelje neki a pénzt.


Tehát az állam pénzén akar tollasodni, azok kárára, akik nem jogosultak.

Ráadásul úgy, hogy a feltételeket sem akarják teljesíteni.


Ezzel az erővel mindenkinek adhatna az állam 10 milliót, hogy nyisson egy kis vállalkozást.


Szeretne adni valamit a gyerekének?

Hát ez a támogatási rendszer mindenről szól csak a gyerekről nem.

A CSOK-os ház sem a gyerek nevére kerül, hanem a szülő nevére, és ha akarja 18 évesen kivághatja onnan az utcára is, ha akarja.

júl. 18. 22:56
 10/10 anonim ***** válasza:
#9: A magyar ember ott ügyeskedik ahol tud, ha lehetőséget lát. Felhozhatnád a babakötvényt is, ahol a 20 % kamat miatt az utolsó pillanatban milliókat toltak bele többen. Amikor én kötöttem, tizszer elmondta az ügyintéző, úgy tegyek bele pénzt, hogy az a gyereké lesz, na persze. Én most is azt mondom, ha a kormány valamiben kiskaput hagy és azt valaki kihasználja , de nem sértett szerződést, mit lehet vele tenni ? Én a kormányt hibáztatom, nem az embereket, és ami nagyobb baj, hogy nem tanulnak ebből sem, mert ezek a programok ugyanúgy mennek tovább.
júl. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!