Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A balosok miért ennyire...

A balosok miért ennyire kárörvendőek, ha mások belebuknak a csok, babaváró hitelekbe?

Figyelt kérdés
Több cikket láttam, ahol ezt tárgyalták, hogy többen nem tudják teljesíteni a vállalt gyerekeket és emiatt majd nehéz anyagi helyzetbe kerülnek. A kommentelők zöme pedig nagyon cinikusan olyasmiket írt, hogy "úgy kell nekik", "a kormány családpolitikája megbukott haha". Ez nem szép tőlük, tulajdonképpen senkinek sem tartottak pisztolyt a fejéhez, hogy felvegye, felnőtt ember, tudta mit vállal és sajnálatos, ha tényleg olyan élethelyzetbe került, hogy nem jött össze a családalapítás. Inkább együttérzés kellene, nem káröröm, mindenkinek rossz, ha fogy a nemzet, de úgy látszik a baloldalon nehéz megugrani ezt az alap emberi mércét.

jún. 5. 09:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
69%

Én nem vagyok kárörvendő, sőt, baromira sajnálom azokat, akik bedőltek ennek a nemzeti bankcsalásnak.

Én azon vagyok felháborodva, hogy, amikor üvöltenek a szakértők, hogy ne vegyék fel, csak azok, akik tutira, vissza tudják fizetni, vagy, hogy nézzék meg a részleteket és, hogy az egész egy hitelcsapda, ilyenkor azon emberek, akik szólnak, hogy vigyázni kell ezzel, azok le vannak annyival rendezve, hogy hazaárulók.

Megint a hazaárulóknak lett igaza, mint oly sok más esetben.

Megjegyzem, hogy, amikor állami kibocsájtású hitelek buknak be és az állam nem tesz semmit, hogy segitse azokat a családokat, akikkel felvetették a hitelt, az számomra hazaárulás és államcsőd.

jún. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
71%

"tulajdonképpen senkinek sem tartottak pisztolyt a fejéhez"

Viszont az én fejemhez, ha pisztolyt tartanak se tudom felvenni és nekem így kellene lakást vennem, miközben az ilyen intézkedések miatt elszálltak az árak.

Szóval igen, aki asszisztál a kormánynak ehhez a lopáshoz, az megérdemli, ha megszívja.


A nemzet pedig pont az ilyen idióta döntések miatt fogy.

Ha felvered az ingatlanok árait, illetve hagyod, hogy az albérlet ár is elszálljon, ahogy a kormány hagyta, akkor az emberek tovább fognak a szüleiknél lakni, akár 30 éves korukig is, miközben a 20-as években pont lehetne ismerkedni, viszont sok embernek kizáró ok, hogy a párja még a szüleinél lakik, így garantálod, hogy a társadalom egy része 35 év alatt ne tudjon gyereket vállalni.


Utána pedig kezdenek szépen kifutni az időből, amikor már túl idősek lesznek és így eléred, hogy ne legyen gyerekük.

Vagyis ezek a döntések pont felerősítik a népesség csökkenést.

jún. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

"úgy látszik a baloldalon nehéz megugrani ezt az alap emberi mércét"


Egyetértek veled, hogy ez egy alap emberi nívó alatt van, de ne gyere nekem azzal, hogy ez baloldali jelenség lenne. Mintha a Fidesz szavazói között csupa morálisan szárnyaló példaképeket látnánk, ne légy nevetséges.


De válaszolnék a kérdésre is kizárólag a saját nevemben beszélve. Bennem ugyan nincs káröröm, soha nem kommentelnék ilyet, sajnálom ezeket az embereket, de bevallom neked: belül csendesen én is érzek valamiféle elégtétel-szerűséget. Ez nem rosszindulat, hanem kínzó kognitív disszonancia feloldódásának megkönnyebbülése.


Úgy éreztem magam idáig, mint a mesében kőházat építő kismalac, aki mindeddig balek volt, mert nem jött a vihar, vagy a farkas, hogy ráfújjon a szalmaviskókra. Én nézek ki csóró baleknak, aki akkora házat vettem, amit ki tudtam fizetni 4,5 év alatt, és hallgatom, milyen jó a Fidesz, olyan emberektől, akik egymásra halmozzák a gigantikus hiteleket, és abból építenek csilivili új házakat.


Szóval még egyszer: sajnálok mindenkit, aki belebukik a hiteleikbe, de ez előbb-utóbb törvényszerű volt.

jún. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Mert előre meg lehetett mondani hogy ez lesz. Viszont mikor figyelmztettük az adott illetőt akkor mi voltunk a szemetek és hülyék. Emellett a csok-os réteg àltalàban eleve úgy szavaz hogy magànak jó legyen mindenki màs meg le van szrva. Emiatt örülök ha valaki belebukik és örülni fogok ha nem mentik ki ezeket is az én pénzemen. Kis visszajelzés hogy valaminek végre olyan következménye lesz az orszàgban amiért a döntéshozó vàllalja a felelősséget és nem màsok kàràn lesz kisegítve.
jún. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
52%

"úgy látszik a baloldalon nehéz megugrani ezt az alap emberi mércét"


Tudod, a különbség hogy a baloldal kimondja amit godnol, akkor is ha az elkeseredettségben sokszor kàrörvendő, indulatos és kontextus hiànyàban immoràlisnak hathat. Viszont amikor ott tart hogy döntést kel hozni, próbàl arra gondolni mi a helyes. A fideszesek folyamatosan azt szajkózzàk mi a moràlis így meg úgy, viszont amikor beszéden túl döntéseket kell hozni mind azt lesi mit lehet zsebre tenni, az hogy kinek a kàràn az mindegy. Legyen az egy zsàk krumpli, többmilliàrdos pàlyàzat vagy a kettő között bàrmi.

jún. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
53%

"Szóval még egyszer: sajnálok mindenkit, aki belebukik a hiteleikbe, de ez előbb-utóbb törvényszerű volt."


Én nem. Az elfogyott. Lehet tovàbbra is a fideszre szavazni, 4 év első és utolsó évében mindenki torkàn boldogan lenyomatni a fszt és sírni a két középső évben. Annyit verték màr a fszunkkal a csalànt, hogy elfogyott a megértés és jóindulat. Isten segítse meg őket és a vezérük. Tőlem egy fillért vagy annak megfelelő szimpàtiàt nem fognak làtni.

jún. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

#6, hát... értelek. Én sem érzek hatalmas szívszakadást, mert bár szerintem meg lettek vezetbe, nyilván ott voltak az ellentétes jelek és vélemények is, amikből lehetett volna okulni, és ha tippelnem kellene, a többségük továbbra sem érez túl sok felelősséget.


Egyúttal - nem rád reagálva, hanem az említett rosszindualtú kommentekre - arra akkor sem érzek okot, hogy ezen élvezkedjek. Ha már beszopták és elcseszték az életüket, akkor én már sajnálom őket. Az még mindig rohadtul tud zavarni, ha valaki még ilyenkor is tagad, de az más tészta.

jún. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem kárörvendőek csak egy kis elégtételt éreznek hogy mégiscsak ők számoltak jól. Az más kérdés hogy a hülyéket megint a mi pénzünkön fogkák megmenteni lásd chf-hitelek.
jún. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
De nem biztos csak kormánypártiak vették fel ezeket a hiteleket, és lehet tényleg valamilyen szomorú emberi sors állhat amögött, hogy nem tudták teljesíteni a vállalásukat, pl válás, betegség, munkanélküliség. Ezek nem olyan dolgok, amiknek örülni kell, pártállástól függetlenül.
jún. 5. 11:07
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Ezek a kockàzati tényezők pont nem érdekelték őket annak idején. Most engem érdekeljen? Így jàrtak. Sok boldogsàgot a 10 millió forinthoz.
jún. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!