Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A balosok miért ennyire...

A balosok miért ennyire kárörvendőek, ha mások belebuknak a csok, babaváró hitelekbe?

Figyelt kérdés
Több cikket láttam, ahol ezt tárgyalták, hogy többen nem tudják teljesíteni a vállalt gyerekeket és emiatt majd nehéz anyagi helyzetbe kerülnek. A kommentelők zöme pedig nagyon cinikusan olyasmiket írt, hogy "úgy kell nekik", "a kormány családpolitikája megbukott haha". Ez nem szép tőlük, tulajdonképpen senkinek sem tartottak pisztolyt a fejéhez, hogy felvegye, felnőtt ember, tudta mit vállal és sajnálatos, ha tényleg olyan élethelyzetbe került, hogy nem jött össze a családalapítás. Inkább együttérzés kellene, nem káröröm, mindenkinek rossz, ha fogy a nemzet, de úgy látszik a baloldalon nehéz megugrani ezt az alap emberi mércét.

jún. 5. 09:07
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

#9 persze igazad van, ez nyilván nem róluk szól, hanem azokról, akik ugyanazokon a fórumokon harsogták évekig, hogy a g.ci Gyurcsány mindenkit hagyott megrohadni a devizahitellel, bezzeg most milyen jól élünk. Ha mondjuk akkor többször veszítettél egy vitában és lettél balos g.ci, mert nem értettél egyet, akkor ilyenkor nagy a csábítás odaállni, és felvetni, hogy na okosok, akkor vegyük csak újra napirendre azt a vitát.


Persze ez unfair, mert nyilván ezzel abba rúgnak legnagyobbat, aki csak próbált valahogy ingatlanhoz jutni, és élt azzal, ami van. Az online g.cizés mindenképpen aljas dolog, nem ezt akarom mentegetni, de a motiváció azért sokkal értelmezhetőbb, mint hogy a balosoknak milyen mocskos a lelke.

jún. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Kollega annak idején elköltötte a 10 milliót új iphonera (neki is meg pàrjànak is) harmadik autóra és egy hónapos külföldi nyaralàsra. Akkor hiàba mondtuk neki hogy nem kéne, az volt a vàlasz hogy nyugodjunk meg ők àtgondoltàk és minden rendben lesz. Azóta sincs gyerek.
jún. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire nem vagyok kárörvendő. Sőt! Ezt is csak a kisemberek szívják meg, mint mindent.
jún. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

A 10. vagyok.

Persze ezt azokra értem, akkor megtették a tőlük tehetőt, nem a 10 milliát a semmire eltapsikolókra.

jún. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 MolotovPunk ***** válasza:
100%
Nincs ebben semmiféle kárörvendés, de ha magasabb fizetésem lenne, akkor sem igényelnék semmiféle CSOK (támogatást) hitelt, főleg egy ilyen országba, ahol komoly gond van az egészségüggyel meg oktatással is. Egyébként a CSOK meg a babaváró nem igazán a szegény pároknak lett kitalálva, hanem elvileg a lassan eltűnő középrétegnek, viszont érdemi eredményt amúgy sem nagyon értek el vele, az ország lakossága folyamatosan csökken továbbra is, tehát ez a fajta támogatás demográfiailag hatástalan. A válások száma is sajnos gyakori, baráti körben is tapasztalom ezt. Az okosabbak, akik nem igényelték már az elején megmondták, hogy ez várható majd.
jún. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

#9

Azok mikor lesznek sajnálva, akiknek 10-20 millióval nagyobb hitelt kellett felvenniük emiatt a réteg miatt?

És itt nem pártállásról van szó. Azért tudott beépülni az ingatlanok árába, mert az emberek felvették és elkezdték ebből fizetni az ingatlanokat, ha nem jelent volna meg ez az extra pénz a piacon, akkor semmi nem változott volna.


Ezek a negatív tényezők, amik miatt nem tudják fizetni, pl. válás. Korábban is lehetséges kimenetelek voltak. Nekik kell mérlegelni, hogy ezeknek a tudatában belevágnak-e, ha igen és mégis válnak, akkor ők voltak hülyék és nem kell őket sajnálni.

jún. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Te a balosokra hegyezed ki a kérdést de ezeket a csodahiteleket ugyanúgy pártállástól függetlenül vették fek a habokra mint a chf-hiteleket. Nem azzal van a baj hogy adnak támogatást hanem a mikéntel. Kizárják az x-évnél idősebbeket, azokat akiknél már felnőtt egy gyerek, stv. Nem mellesleg engem szó szerint lehülyéztek amikor anno forinthitelt vettem fel, akkor még csak tíz éve dolgoztam valutával.
jún. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Honnan veszed, hogy a balosok kárörvendőek ? Csak, mert a baloldali média "merte" lehozni, hogy hányan buktak meg a programban ? Ez egy tényszerű adat és ez van... természetesen a jobboldali kormánymédia nem fog vele hencegni, mekkora bukó volt az egész, meg egy x réteget ezzel jól megtámogattak, másokat meg lehúztak...
jún. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!