Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Minek erölterik a palackokat...

Minek erölterik a palackokat az emberekre hogy hordják vissza , amikor akksi gyárakkal sokkal nagyobb pusztítást csinálnak?

Figyelt kérdés
aug. 25. 07:53
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

ma 08:38

"Nem a visszaváltással van baj, hanem magával az egész folyamatattal és az irreális 50 forinttal, főleg hogy lehalabb 1000-1800 település van ahol nem megoldott."

Nekem nagyon nincs ellenvetésem, hogy erős nyomás van arra, hogy visszaváltsák a palackot, dobozt, ill. a legjobb az, ha egyenesen megcsappan a piacuk a megugró árak miatt, ugyanis a megelőzés a legjobb.



"Eddig is volt szelektív, ezzel kellett volna kezdeni, vagy nyugatról nézni rendszert ami már működik."

Szelektív gyűjtésnek nem kellene megszűnnie, a visszaváltós rendszer mellett működhetne. A gond az, hogy egy hatalmas csalás van a visszaváltós rendszerben, amiről már korábban írtam. A vissza nem váltott betétdíjat nem a cégnek kéne adni, hanem az államnak környezetvédelemre fordítani, esetleg a visszafizetett betétdíj összegét kérhetnék utólagos elszámolással, de semmiképpen nem előre az egészet, aminek javát ki sem fizetik, így alaptalan haszonszerzés.

aug. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:
Telejesen felesleges álszentkedni az ország 90% pénzert viszi vissza lehet jönni itt környezet vedő dumaval. Én nem vagyok raszurulva sima sárga szelektívbe gyüjtöm nekem tökéletes.
aug. 25. 10:23
 23/30 A kérdező kommentje:
Vagyis vittem vissza eddig de az önkormányzat bevonta.
aug. 25. 10:24
 24/30 anonim ***** válasza:

"A vissza nem váltott betétdíjat nem a cégnek kéne adni, hanem az államnak környezetvédelemre fordítani, esetleg a visszafizetett betétdíj összegét kérhetnék utólagos elszámolással"

Hát persze, mert a visszaváltó dobozok gyártása, üzemeltetése ingyen van, a benne lévő visszavitt flakonok, sörösdobozok is maguktól sétálnak el a hulladékfeldolgozóba, a feldolgozásuk sem kerül pénzbe.

Ez még demagóg agitációnak is kevés, valami jobb ürügyet találj ki, mert ez nagyon gyönge.

aug. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

Rosszul lett belőve az ár.

Valahol 300 Ft körül lenne reális. Mindenen, még a felvágott csomagolásán is.

Akkor aztán hordaná vissza mindenki, mint a kisangyal, onnantól csak jótékonyságból dobná el a nép a szemetet az utcán.

aug. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%
#25 lehet 300. De akkor serulhessen a palack, utalják is vissza a pénzt egyből.
aug. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
deal
aug. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:
De ha most ide van rakva sárga kuka minek rakényszeri hogy szenvedjek vele 300ft ért? Nekem kényelmesebb kidobni. Arrol nem teehetek hogy az önkormányzat bevonta. És akkor realis lenne 0.5literes ásvanyviz 600ft lenne? Es ha utazas kozbe vwszed cipeled 300km et?
aug. 25. 11:33
 29/30 anonim ***** válasza:
49%

Igen.

Az nem reális, hogy az externáliákat és a környezetterhelést nem kell kifizetni.

Te meg áttöltöd a vizedet egy kulacsba, vagy egyből abba veszed meg egy automatából.

aug. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%

Annak, hogy az önkormányzat bevonta, bizony elég sok oka volt. Lehet pl. reklamálni a Fidesznél, hogy oszlassák fel a maffiájukat, és fizessék ki minden adósságukat.


Remélem, hogy több ember gondolja meg, hogy fizessen környezetszennyező cuccot.

aug. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!