Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fideszes körökben, ahol divat...

Fideszes körökben, ahol divat a fogyasztói társadalmat szapulni, mit szólnak ahhoz, hogy Orbán Viktor kedvenc minisztere, Nagy Márton azon kesereg, hogy miért nem fogyaszt többet a magyar?

Figyelt kérdés
[link]

aug. 23. 20:24
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
78%
Nem kéne visszasüllyedni az állati szintre, de az tény, hogy az ember visszaélt az evolúció adta lehetőséggel. Nem tudom igazán megfogalmazni, de Orbán Viktor ügyesen tapogat a magyar néplélek legmélyebb bugyraiban. Mondjuk a TISZA lehet elsodorja őket 2026, vagy 2030-ban, de alapvetően nem fog változni semmi(egyébként az egykori folyószabályozásokat is lehetne elemezni) Saját magunkon múlik, hogy beleszarunk e a nyugatias modernitásba, a Svájci életszínvonalba meg a fogyasztói igényletekbe. Én meglehetősen cinikus vagyok. Szerintem már elkésett az emberiség egy szabályzott visszavonulással. Csak bennem nincs félelem, hogy mi lesz ha elfogy a WC papír, meg nem jön a falból a víz stb.......
aug. 25. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:

“Orbán Viktor ügyesen tapogat a magyar néplélek legmélyebb bugyraiban.”


És melyik nemzetkarakterológiai fejtegetését tartod relevánsnak a kérdés (fogyasztás) szempontjából?


Csak mert Orban politikai tevékenységében - a “nyugat” alkalmankénti kocsmai szintű konzumidiótázásán túl - fogyasztás-visszafogásra irányulóan sem gondolatokat, sem tetteket nem láttam. Míg egyes fideszesek elvétve felszólaltak a pártelit urizálása ellen, Orbán gondosan ügyel rá, hogy Lőrinc barátját se beszélje le a többtízmilliárdos yachtokon való nyaralásról, és a NER oligarchia Tihanyban folytatott természetrombolása ellen sem tesz semmit. Ahogy kedvenc minisztere szavain láthatod, a hajszolit növekedési elképzelése is fogyasztásnövelés-alapú.

aug. 25. 17:49
 23/28 anonim ***** válasza:
37%

4 - "A fogyasztói társadalom, vagy globális ipari civilizáció, a halál kultúrája. Ami az anyagcsere végtermékeit részben ökológiai szennyeződésként, részben kulturmocsokként a világra löttyinti."

Na, te sem vagy egy rigófütty...

Ha nincs fogyasztás, nincs munka. Ha nincs munka, akkor mehetsz vissza a fára, ahonnan leestél!

A fogyasztói társadalom adja meg azt az embernek, ami többre predesztinálja attól, hogy csak a minimális létfenntartásáért gürcöljön nap mint nap - évről évre!

Én díjazom azt, hogy annak örülsz, hogy van mit ürítened a klotyón, és azt is, ha ez neked elég, de én azért ettől jóval többre vágyom - ha nem haragszol!

aug. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
50%
#23 A fidesz szavazóknak ez pont elég. Egy disznóól és alkohol.
aug. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

23-24#

Èn értem ezt. Tehát aki kritizálja a fogyasztói civilizáció fenntarthatatlanságát, vagy lelkileg lebénul ebben a képtelen versenyben, az Fideszes, meg menjen vissza a fára. Menjetek a világ másik végére piramisokkal szelfizni, mert az egy alapvető emberi szükséglet.

aug. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
69%

23#

Még annyit, hogy ez csak egy látszólag kényelem(most az olyan dolgokat hagyjuk, hogy befőttesüveg szarból is gazdagodtak már meg) Valójában sokkal többet dolgozunk mint kéne. Azzal, hogy nem a természeti minták alapján alakítjuk a környezetünket sokkal több munkát adunk magunknak. A profitorientáció miatt többet veszünk el a környezetünkből, mint amit az pótolni tud.

aug. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
89%
Éppen az a lényeg, hogy állatként viselkedünk és visszaélünk az evolúció adta lehetőséggel. Egy állatcsorda is túlzabálja magát, ha a körülmények engedik, csak náluk még mükodnek a természeti visszacsatolások. Az ember kikapcsolta ezeket, de meg lesz ennek a böjtje.
aug. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
69%
Mondjuk az úgynevezett fejlett világbéli ember már fogyóban van. Olyanok mint én is. Hikokomorik, incelek, femcelek stb. Mindenféle lelkileg bénult, személyiség és szexuálisan torzult emberek. Közben meg a kevésbé fejlett régiókban az ebolás kenyainak a 15 gyerekből életben marad 7-8 nyomorogni az optimális 2-3 helyett, mert a betegségügy van annyira fejlett. Akik napi 1 dollárért kávét szüretelnek nekünk. És az a röhej, hogy mindent összevetve egy egyedülálló holland átlagembernek nagyobb az ökológiai lábnyoma mint egy etióp falunak.
aug. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!