Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fideszes körökben, ahol divat...

Fideszes körökben, ahol divat a fogyasztói társadalmat szapulni, mit szólnak ahhoz, hogy Orbán Viktor kedvenc minisztere, Nagy Márton azon kesereg, hogy miért nem fogyaszt többet a magyar?

Figyelt kérdés
[link]

aug. 23. 20:24
A kérdező szavazást indított:
Fideszes vagyok, de nem értek egyet a fogyasztásvezérelt növekedés hajszolásával
Fideszes vagyok, és mindig azzal értek egyet, amit Orbán vagy a minisztere mond
Fideszes vagyok és másképp látom; válaszban leírom
Nem vagyok fideszes, csak egy kávét kérek
16 szavazat
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Végülis igaza van a fidesz szavazóknak... a csóró magyar nép nem fogyaszt...
aug. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 SzocdemOliver ***** válasza:
81%

Még mindig azt hazudják, hogy azért nem költ a boltokban sok pénzt a magyar, mert a megtakarításaikat növelik, félretesznek?


Ezek egy másik világban élnek!

aug. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
92%

Lassan másfél éve nem vásárolok Magyarországon szinte semmit.

Nem éri meg!

aug. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
29%
A fogyasztói társadalom, vagy globális ipari civilizáció, a halál kultúrája. Ami az anyagcsere végtermékeit részben ökológiai szennyeződésként, részben kulturmocsokként a világra löttyinti. Elmocskol, tönkretesz levegőt, vizet tájat és szétroncsolja az ember belső természetét is. A kései Róma züllöttségével, romlottságával tudnék párhuzamot vonni. A kávét nem szeretem és Fideszes sem vagyok. Holnap reggel egyébként ugyanúgy leveszem a polcról a tömeggyártott, tömény szeszesitalt. A szükségleteimen felül, itt nagyjából ki is merülnek a fogyasztói igényleteim. Arról már nem én tehetek hogy a falból jön a melegvíz stb.
aug. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

4:


Akkor ellenzed a Fidesz fogyasztásserkentésre alapozott növekedési koncepcióját?

aug. 23. 22:42
 6/28 anonim ***** válasza:
45%

5#

Igen, ellenzem. Az első önként és tudatos áldozatot a világon, Magyarország hozhatná meg. Sokkal jobb ha önként mondunk le valamiről, mintha hirtelen arra ocsúdunk hogy nincs. A végeredmény ugyanaz lesz. De ami a legfontosabb, hogy ne legyen bennünk félelem.

aug. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

Köszi.


Már csak az a kérdés, hogy hogyan fér meg ilyen békésen a fideszen belül a fogyasztást ostorozó szellemi és a fogyasztás-serkentést szorgalmazó gazdaságfejlesztési irányzat? Orbán ne érezné a kettő közötti ellentmondást? Vagy érzi, de az egyiket nem gondolja komolyan?

aug. 24. 00:11
 8/28 anonim ***** válasza:
50%

7#

Politikától ne várjál túl sokat. Legfeljebb törekszik arra hogyan lehetne a rosszat jobban csinálni, vagy hogy tud ebben a képtelen globális ipari civilizációban úgy lavírozni, hogy túlélje a következő választást. Ezek csak mindig a következő ciklust, néhány éves költségvetést tartják szem előtt. Egyik sem fog a fogyasztói idióta lakosság elé azzal kiállni, hogy rosszabb lesz, jobb ha visszaveszünk az igényeinkből.

aug. 24. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
49%
Covid, háború, infláció, szóval szerintem ne csodálkozzunk, hogy nem szórják a pénzt az emberek, és inkább felkészülnek a lehetséges nehezebb időkre. Persze a gazdaságnak ez nem annyira jó, mert csökken a bevétel rövid távon. Hosszabb távon kifizetődőbb lehet.
aug. 24. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

8:


MZP kiállt 2022-ben azzal, hogy kevesebb energiát kell fogyasztani, a Fidesz volt az, aki a legnagyobb hangon kezdte el szapulni.


Szóval ezt a “Legfeljebb törekszik arra hogyan lehetne a rosszat jobban csinálni” törekvést nem iagaán látom a Fideszen a gyakorlatban.

aug. 24. 14:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!