Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fideszes körökben, ahol divat...

Fideszes körökben, ahol divat a fogyasztói társadalmat szapulni, mit szólnak ahhoz, hogy Orbán Viktor kedvenc minisztere, Nagy Márton azon kesereg, hogy miért nem fogyaszt többet a magyar?

Figyelt kérdés
[link]

aug. 23. 20:24
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
48%

10#

Én általában a politikáról beszéltem. MZP kampányának valóban része volt ez a szigeteljünk mindenféle műanyag lószarrral, meg az úgynevezett zöld energia termelés. Van ám azonban egy józan ész szerinti bökkenő. Tehát ha ezt a fogyasztói társadalmat még valamicskével tovább fenn akarjuk tartani, akkor arra csak a könnyen hozzáférhető, százmillió évek alatt felhalalmozódott napenergia konzervek képesek. A vezetékek ki is vannak építve Oroszországból, de most háborúban állnak. Ezzel egymást hozzuk még lehetetlenebb helyzetbe. Mindenki magának akarja a valódi szükségekleteken felül, a fizikai élvezetek kielégítésére alkalmas anyagtömeg növelésének a jogát

aug. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:

11:


Nem műanyag loszarral való szigetelést szorgalmazott MZP (legalábbis ilyet én nem hallottam), hanem hogy kevesebb vizet, gázt és áramot kell fogyasztani és hogy el kell torolni a rezsicsökkentésnek nevetett parasztvakítást.


Érdekes módon a fogyasztói társadalmat szalonokban bíráló Fidesz pedig nekiesett:


[link]


Politikáról “általában” nem lehet beszélni. Ezt csak azok teszik, akik egyes politikusok tisztességtelenségét rá akarják húzni az összesre.

aug. 24. 16:21
 13/28 anonim ***** válasza:
34%

"Ezt csak azok teszik, akik egyes politikusok tisztességtelenségét rá akarják húzni az összesre."


Akár önkéntelenül, de bemocskolódik a bármilyen jószándékú ember is, ebben a piramis rendszerben. Láttam én őt polgármesterként tényleg őszintén örülni egy agyonszigetelt középület előtt.


Vajon nem az lenne a valódi küldetés, hogy ne legyenek beteg emberek? Vagy az iskolákban valódi oktatás zajlana?


Tehát ha idővel nem lenne szükség ezekre a természetellenes intézményrendszerre.

aug. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

13:


Milyen természetellenes intézményekre gondolsz? Korhaz és iskola?


Azért az egy elég extrém válfaja a tradicionalizmusnak, amely ezeket is ellenzi.

aug. 24. 16:49
 15/28 anonim ***** válasza:
76%

"Milyen természetellenes intézményekre gondolsz? Korhaz és iskola?"


A mai formájában

aug. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

Milyen lenne a kívánatos formája az iskolának és a kórházaknak szerinted? Te tradicionalista vagy, igaz? Melyik “aranykorba” vinnéd vissza az eü- és iskolarendszert?


Mindenképpen a felvilágosodás előtti struktúrába, igaz?

aug. 24. 17:06
 17/28 anonim ***** válasza:

Az életre, a természet működése alapjân kéne tanítani a gyermekeket. Kórházak helyett pedig egészségházakra lenne szükség.


Aranykor nincs, mivel a globális fogyasztói civilizáció meghasonulása lehet akár a kései Róma romlottsása. A valódi szükségekleteken felül a fizikai élvezetek kielégítésére alkalmas anyagtömeg szakadatlan növelése. És érezze magât az ember lúzernek, ha lelkileg lebénul, elvérzik ebben a képtelen versenyben.

aug. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

17:


Kicsit off:


A gond az, hogy a “valodi szükséglet” nagyon szubjektiv. Az egyik embernek egy 1 profi fényképezőgép a valodi szükséglet, a másiknak a bicikli, a harmadiknak a színházjegy, a negyediknek a meccsnézés a tévében, az ötödiknek a könyvek, a hatodiknak a sífelszerelés.


Melyikre mondod azt, hogy az már nem “valódi” szükséglet?

aug. 24. 22:54
 19/28 anonim ***** válasza:
22%

18#

Amiről nem tudnánk az nem is fâjna. Èn már százezreket hagytam veszni a Széchenyi pihenőkártyán.

Apropó Széchenyi Istvân... De ez a téma már túl messzire vezetne. Nem véletlenül őrült bele a fejlődésbe a valóban legnagyobb magyar.

aug. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

“Amiről nem tudnánk az nem is fâjna.”


Ez igaz. Boldognak az állati szintű élet során is lehet lenni. Csak hát ehhez az internet betiltása és elpusztítása kellene. Ez maga a sötét felvilágosodás. Tudom, hogy ennek elméletben egyre több híve van, de a gyakorlati megvalósítása utopisztikusabb a kommunizmusénál.

aug. 25. 00:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!