Fideszes körökben, ahol divat a fogyasztói társadalmat szapulni, mit szólnak ahhoz, hogy Orbán Viktor kedvenc minisztere, Nagy Márton azon kesereg, hogy miért nem fogyaszt többet a magyar?
10#
Én általában a politikáról beszéltem. MZP kampányának valóban része volt ez a szigeteljünk mindenféle műanyag lószarrral, meg az úgynevezett zöld energia termelés. Van ám azonban egy józan ész szerinti bökkenő. Tehát ha ezt a fogyasztói társadalmat még valamicskével tovább fenn akarjuk tartani, akkor arra csak a könnyen hozzáférhető, százmillió évek alatt felhalalmozódott napenergia konzervek képesek. A vezetékek ki is vannak építve Oroszországból, de most háborúban állnak. Ezzel egymást hozzuk még lehetetlenebb helyzetbe. Mindenki magának akarja a valódi szükségekleteken felül, a fizikai élvezetek kielégítésére alkalmas anyagtömeg növelésének a jogát
11:
Nem műanyag loszarral való szigetelést szorgalmazott MZP (legalábbis ilyet én nem hallottam), hanem hogy kevesebb vizet, gázt és áramot kell fogyasztani és hogy el kell torolni a rezsicsökkentésnek nevetett parasztvakítást.
Érdekes módon a fogyasztói társadalmat szalonokban bíráló Fidesz pedig nekiesett:
Politikáról “általában” nem lehet beszélni. Ezt csak azok teszik, akik egyes politikusok tisztességtelenségét rá akarják húzni az összesre.
"Ezt csak azok teszik, akik egyes politikusok tisztességtelenségét rá akarják húzni az összesre."
Akár önkéntelenül, de bemocskolódik a bármilyen jószándékú ember is, ebben a piramis rendszerben. Láttam én őt polgármesterként tényleg őszintén örülni egy agyonszigetelt középület előtt.
Vajon nem az lenne a valódi küldetés, hogy ne legyenek beteg emberek? Vagy az iskolákban valódi oktatás zajlana?
Tehát ha idővel nem lenne szükség ezekre a természetellenes intézményrendszerre.
13:
Milyen természetellenes intézményekre gondolsz? Korhaz és iskola?
Azért az egy elég extrém válfaja a tradicionalizmusnak, amely ezeket is ellenzi.
"Milyen természetellenes intézményekre gondolsz? Korhaz és iskola?"
A mai formájában
Milyen lenne a kívánatos formája az iskolának és a kórházaknak szerinted? Te tradicionalista vagy, igaz? Melyik “aranykorba” vinnéd vissza az eü- és iskolarendszert?
Mindenképpen a felvilágosodás előtti struktúrába, igaz?
Az életre, a természet működése alapjân kéne tanítani a gyermekeket. Kórházak helyett pedig egészségházakra lenne szükség.
Aranykor nincs, mivel a globális fogyasztói civilizáció meghasonulása lehet akár a kései Róma romlottsása. A valódi szükségekleteken felül a fizikai élvezetek kielégítésére alkalmas anyagtömeg szakadatlan növelése. És érezze magât az ember lúzernek, ha lelkileg lebénul, elvérzik ebben a képtelen versenyben.
17:
Kicsit off:
A gond az, hogy a “valodi szükséglet” nagyon szubjektiv. Az egyik embernek egy 1 profi fényképezőgép a valodi szükséglet, a másiknak a bicikli, a harmadiknak a színházjegy, a negyediknek a meccsnézés a tévében, az ötödiknek a könyvek, a hatodiknak a sífelszerelés.
Melyikre mondod azt, hogy az már nem “valódi” szükséglet?
18#
Amiről nem tudnánk az nem is fâjna. Èn már százezreket hagytam veszni a Széchenyi pihenőkártyán.
Apropó Széchenyi Istvân... De ez a téma már túl messzire vezetne. Nem véletlenül őrült bele a fejlődésbe a valóban legnagyobb magyar.
“Amiről nem tudnánk az nem is fâjna.”
Ez igaz. Boldognak az állati szintű élet során is lehet lenni. Csak hát ehhez az internet betiltása és elpusztítása kellene. Ez maga a sötét felvilágosodás. Tudom, hogy ennek elméletben egyre több híve van, de a gyakorlati megvalósítása utopisztikusabb a kommunizmusénál.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!