Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha Budapesten tényleg olyan...

Ha Budapesten tényleg olyan remek a munkaerőpiac mint a Rogán Művek terjeszti, miért van tele kéregetővel, lopott telefon árussal, parfümárussal, stb.?

Figyelt kérdés

Bécsben élek már 3 éve, fél év után most jövök haza a hosszú hétvégére rokon látogatóba, és ami Budapesten fogadott az maga a balkán mélye. Nem csak az hogy lepukkant, azt megszoktuk, de csak a belvárosban 3 kéregető jött oda, azokat leráztam. Aztán amikor kikerültem egy külvárosi buszmegállóba, ott 10 perc várakozás közben odajött hozzám még 2 kéregető, egy parfüm árus roma, meg egy lopott telefon árus kigyűrt, kopasz, tömzsi roma. És még engem k..va anyáztak amikor mondtam, hogy kösz de nem érdekel.

Azt gondoltam magamban, úúr isten, mekkora nyomorúságos balkán, de szar lehet itt élni. Pár óra alatt több szaralak szólított le mint amennyi Bécsben egy év alatt. Mert valami rejtélyes okból eredően a hanyatló Nyugaton egy utolsó török sem szorul rá arra hogy telefontolvajlásból és seftelésből éljen, mert azoknak is van rendes munkájuk, jó pénzért.


Mi történt Budapesttel, a Rogán propaganda koholmányai alapján egy jóléti, munkanélküliségtől mentes, isteni munkaerőpiaccal és munkaerőhiánnyal megáldott földi paradicsomával? Miért van ennyi iszonyú sok guberáló?


aug. 17. 14:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudtam azt terjeszi, hogy KamuGeri és sleppje csődközelbe vitte...
aug. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
47%

"Ausztriában 20 000 embernek nincs fedél a feje fölött, 60 százalékuk Bécsben él. A fővárosban riasztóan magas a hajléktalan fiatalok aránya. Egyharmaduk 30 év alatti – derül ki egy friss felmérésből."


Hoppá

aug. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
48%

Nem csak az számit munkának hogy valaki valami csöves gyárban vasdarabokat pakolászgat vagy irodán computert nyomogat.

A kéregetés, lopott cuccokkal való kereskedés is egyfajta komoly munkának tekinthető.

aug. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Ez a friss felmérés Rogán karmesterkedése alatt történt :D
aug. 17. 14:34
 5/18 anonim ***** válasza:
45%

Nos, külföldről is importálnak koldusokat, román koldusmaffia. Plusz vidékről is feljönnek az egész országból.


Tarlós megpróbált fellépni ellenük, hogy tisztítsuk meg tőlük a köztereket, meg most Vitézy is ezzel kampányolt, sajnos az ellenzék és a civil szervezetek sara, hogy ezt humanitárius okokból akadályozzák.


Persze ettől még nem lesz igaz a propaganda, hogy jó lenne a munkaerőhelyzet, de ezek árnyalják a képet.

aug. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
42%

#2 "Összegzése szerint az elmúlt öt évben legalább 50 ezer ember volt "effektív hajléktalan" Magyarországon."


[link]


Mivel Ausztria és Magyarorsság lakossága megközelítőleg ugyanakkora, így nálunk több mint kétszer annyi a hajléktalanok száma.


Hoppá!


Jól beégtél. :)

aug. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
48%
Te még nem jártál külföldi nagyvárosban, vagy ha igen, képtelen voltál értelmezni a körülötted lévő valóságot. Tényleg, az ilyeneknek is adnak szavazati jogot?
aug. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
32%

6.


Jah, én égtem be, amikor 2016-os hírrel jössz 👍

aug. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
50%

Minél nagyobb egy város annál jobban koncentrálódnak ott ezek a dolgok, mint hajléktalanság, koldusok és hasonlók.


De,a budapesti munkaerőpiac tényleg jobb, mint a vidéki.Nagy választék van szellemi munkákból.

aug. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

"Nagy választék van szellemi munkákból."


Eddig nem az volt, hogy irodistákból már Dunát lehet rekeszteni, bezzeg egy munkás emberért ölnek?

Mellesleg a profession.hu-n egy irodai munkára valami átlag 300-400 a jelentkező. Ez nem túl biztató. Valami szar van akkor a palacsintában.

aug. 17. 15:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!