Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az ország észak-nyugati része...

Az ország észak-nyugati része a Fidesz miatt úszta meg jobban a Covidot (munkaerőpiaci szempontból) vagy egyéb tényezők befolyásolták?

Figyelt kérdés

Én mosonmagyaróvári vagyok eredetileg, de az egyetem után Budapestre költöztem, mert sokkal jobbak voltak a munkalehetőségek.


Minőségbiztosítás területen dolgozok.Itt Budapesten én azt érzem,hogy Covid után földbe állt a munkaerőpiac bérek terén és még mindig nem mászott ki belőle teljesen.

A bérek mintha beragadtak volna.

Van diplomám, tudok nyelveket, tapasztalatom is van, mégis az interjún csak a szemforgatásokat látom a bérigénynél.Sőt, mintha rosszabbak lennének a fizetések, mint a Covid előtt.



Ezzel szemben, otthon GYMS megyében, mintha a munkaerőpiacot nem érintette volna ilyen drasztikusan, sőt még fejlődött is.

A szemléltetés végett,otthon a minőségbiztosítási mérnök állásokat 800-1,1 milliós sávban határozzák meg, sok helyen a bérsáv nyilvános, része a hirdetésnek.

Én most sem keresek bruttó 800-at.Pedig, egy kvázi hájpolt vállalatnál dolgozok.Az én béremet, meg a kollégákét alig-alig akarják emelni.


Mi az oka,hogy a budapesti munkaerőpiacot szinte lenullázta a Covid, míg az otthoni GYMS megyei számára olyan volt, mint egy nátha?


Van-e politikai oka?Pl:Jobban támogatták azt a régiót, mint Budapestet.


ápr. 20. 20:29
 1/3 anonim ***** válasza:
12%
A covid átverést ( nem vírust!)úgy manipulálta mindenki, ahogy jól esett!
ápr. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
Persze.
ápr. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
23%
A covid csak ürügy volt, rettentően jól lehetett vele keresni, illetve a konkurenciát lenullázni. A korlátozásokkal szándékosan tólták túl a biciklit, minden értelmes ember tudta, hogy felesleges volt. Persze sok birka elhitte a mesét, ők még ma is kitartanak a hazugságok mellett.
ápr. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!