Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A népességfogyás/nemzethalál...

A népességfogyás/nemzethalál tényleg annyira rossz?

Figyelt kérdés
Egy ilyen több száz év múlva talán bekövetkező esemény miatt miért kell a mai emberek életét tönkretenni? Miért nem arra koncentrál a kormány, hogy a most élő emberek a lehető legjobb színvonalon éljenek?

aug. 12. 09:52
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem egy kicsit fel kellene emelni a fejet a magyar helyzetről, hátrébb lépni egy kicsit és értéksemlegesen megnézni, hogyan működik a társadalom. Tegyük le az ilyen provokatív, drámázó kifejezéseket, mint nemzethalál, meg engedjük el azt a gondolatot, hogy Magyarország és a kánaán között mindig pár hülye politikus állja el az utat.


A világ összes társadalmán azt lehet megfigyelni, hogy amikor megérkezik a modernizáció, akkor beindul egy durva népességrobbanás, ami aztán a megemelkedett életszínvonallal párhuzamosan letetőzik, majd a népesség öregedni, végül fogyni kezd. Ez nem Magyarországon van így, hanem mindenhol.


A Magyarország és a hozzá hasonló helyzetben lévő országok annyiban különböznek a gazdag, nyugati országoktól, hogy a gazdag országoknál a bevándorlás miatt még így is nő a népesség, nálunk pedig még a kivándorlás miatt is fogy. Mondjuk ez is relatív, mert határon túli magyaroknak köszönhetően bevándorlás is van Magyarországra.


Szerintem az a nemzethalál fogalom ugye onnan indul ki, hogy a keleti országok népessége nő, a miénk meg fogy, de érdemes megnézni, Japánt, vagy Kínát, ahol brutális népességrobbanás után a legrosszabb reprodukciós rátát látjuk. Kína már konkrétan fogy, és ez sokkal rosszabb lesz évtizedeken belül.


Azon is érdemes elgondolkodni, hogy amikor 8 millárd ember él a Földön, mi a f.szért akar valaki növekedő népességben gondokodni? Inkább a társadalmat kellene a növekedésmániáról átállítani valami másra.

aug. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:

#21


A népességnövekedés azt hozza, hogy a gazdagok még nagyobb színvonalon élnek, a csórók pedig jobban versenyeztetve vannak a ganéj munkákért is.


A nyugdíjról meg annyit, hogy nem lehet egy életen át szórni is a pénzt, jól élni, meg nyugdíjas korban is habzsidőzsizni.

Az emberek mindig jól akarnak élni, nem akarnak lemondani semmiről.

Erre jó példa hírességek, akik egykor kevés nyugdíjjárulékot fizettek be, felélték a pénzt, holott megtehették volna, hogy többet fizessenek be, most panaszkodnak.

Na, de ezért van magánnyugdíj.

Ezt a gondoskodó államot el kellene felejteni lassan, mert ez a rendszer minden csak nem gondoskodó.

Naivitás azt hinni, hogy a politikusok a népért dolgoznak.

Pláne, hogy az az érdekük, hogy idős emberek 100 évig éljenek jólétben.


Az államnak az a jó, ha minél kevesebb ember éli meg a nyugdíjas kort, mert csak nyűg, kiadás.

Ha jól akarsz élni, arról magadnak kell gondoskodni, nem másokban bízni.


Fiatal, kizsákmányolható ember mindig lesz, ha más nem hoznak ide Indiából pár 100 ezer embert, 1,5 milliárdan vannak.


Az államnak teljesen mindegy ki fizeti be az adót.


Sőt mi még olyan kiváltságos helyzetben vagyunk, hogy az összes szomszédos országunkban magyar kisebbség él, tehát még nyelvi akadályok sincsenek, csak ők sem akarnak ide költözni, mert túl drága itt a megélhetés.

aug. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
0%
#22, jót beszélgetsz magaddal, de én nem tudlak követni.
aug. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 Senior Séf ***** válasza:
76%
Szomorú dolog, amikor kihal a nemzeti én-tudat. Nem is oly rég az őseink az életüket adták ezért a honért, ma meg a fiaink szégyellik a magyarságukat.
aug. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 A kérdező kommentje:

24

De miért szomorú? Neked attől nem lesz se jobb, se rosszabb. Amúgy a nemzet mint olyan elég új találmány, majd jön utána megint más.

aug. 13. 19:20
 26/36 Senior Séf ***** válasza:
59%

Nekem attól nem lesz se jobb, se rosszabb? Tévedsz. Nekem gyermekeim vannak, és unokáim. Én ezt a földet, ezt a hazát nem apámtól kaptam örökül, hanem az unokámtól kölcsön. Neki kell, kellett volna visszaadnom ugyanolyan, vagy jobb állapotban, mint ahogy rám bízta. És mit kap helyette? Egy süllyedő hajót!

Nagy szavak? Vannak érzések, amiket nem lehet mással kifejezni.

aug. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
23%

Az egész világ alapvetése, hogy változik.

Ezt a nemzeti baromságot már meghaladta az emberiség.


Úgy hívják globalizáció.

aug. 13. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 Fingkirály ***** válasza:

már megtörtént.


Ennek a mai magyar nemzetnek má' nem sok köze van Kossuth generációjához.

Ezt is elolvassa egy átlag 15 éves és aszondja rád hogy "szájdáj, te teljesen cink vagy, ekkora red flag ezzel a tizenkilencedik századi hozzáállással" :))))))


De amúgy nincs ezzel baj. Ugyanis 150 év alatt egy csomó dolog megváltozott, ami a dolgok természetes rendje.


Csak ti rettegtek kegyetlenül a változástól, elsősorban azért, mert a saját mulandóságotokat juttatja eszetekbe, és borzasztóan féltek a haláltól.


Pedig nem értem miért kellene félni tőle. Mindenkinek kötelezően jut belőle, nincs kivétel.

szept. 2. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:

"a mai magyar nemzetnek má' nem sok köze van Kossuth generációjához"


Aminek meg semmi köze nem volt mondjuk a török hódoltság, pláne a tatárjárás előtti magyarsághoz.

szept. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 Fingkirály ***** válasza:
60%

@29: ez így is van.


Csak a mai értelemben emlegetett "nemzet" az a 19. század folyamán lett definiálva, akkor találták ki az úgynevezett nacionalizmust az emberek, és kezdtek isten(ek) helyett zászlóknak, népmesékből lett legendáknak, satöbbiknek hódolni.


Amúgy ezek a gyártott legendáriumok, amik sokszor konkrét történelemhamisítással járó dolgok voltak, folklórelemek, legendák, népmesék történelemmé emelése, nemcsak ránk jellemző, ez MINDEN népnek megvolt.


A 19. századi nacionalista ébredéskor jöttünk rá, hogy mi voltaképp hunok vagyunk, meg Csaba királyfi létezett, meg a fehér ló legendája, meg ilyenek.


Pont ugyanúgy, amikor az angolok hirtelen rájöttek, hogy ők Artúr király leszármazottai (pedig a legnagyobb részük kicseszett viking), a franciák kelta gallok (holott az északi részén főleg szintén viking eredetű normannok, délen meg latin eredetű okcitánok, keleten esetleg némi germán frank ősökkal), a románok meg elkezdték magukat dákoknak tekinteni.



Ez most reneszánszát éli kis hazánkban.

szept. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!