Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egy olimpiai aranyért 394...

Egy olimpiai aranyért 394 milliót kap egy magyar nő (migráns is), átlagosan, életjáradékkal együtt. Nem arcpiritóan sok ez egy kicsit?

Figyelt kérdés

Számolás viszonylag egyszerű, 55 milliót kapnak alapból, a magyar nők 80 évig élnek átlagosan (olimpikonok feltehetően többet), de számoljunk 80 évvel, életjáradékot 35 éves koruktól kapják. Így, ha 35 éves koruk előtt szerzik az aranyat, akkor a mai 628 ezres bruttó átlgabérrel számolva (és inflációt nem nézve) ezt 80-35=45 évig kapják, mivel az aranyérmes a 100%-t kapja ennek a bérnek, ezért egész élete folyamán kapnak 55+45*12*0.628=394 milliót.


És ez csak egy arany esetén van, egészen nyolcadik helyik van busás jutalmazás, cap, tehát felső határ nincs.


aug. 11. 21:08
1 2 3
 21/25 Koplárovics Béci ***** válasza:
52%

"Eddig élt cirka 100 milliárd ember közül senkinek sem jutott az eszébe ami nekem, ez azért jó érzés. "


Ha szükséges arra irigykedned (és ezt a kérdés kiírásával te magad bizonyítod, hiába akarod majd letagadni) arra, hogy ők mennyi pénzt kaptak, akkor nem lehet valami nagy ötlet. IQ-d lehet, hogy van, de hogy eszed semmi, az is biztos.

aug. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem is túl sok. Azért egy ház ára elég lenne, nem kell odavágni ennyi pénzt amiből 5 ház kijön, még belefullad. Szerintem a legtöbbjük nem is azért csinálja hogy hozzávágjanak ennyi pénzt.
aug. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
22%

én nem sajnálom tőlük.

egy politikustól sajnálom az ilyen sok pénzt, egy aranyat nyert olimpiai sportolótól nem.

aug. 13. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
49%
Látszik, hogy nem érted az élsportot. Ezek az emberek az egész életüket erre áldozzák. A gyerekkor olyan, hogy edzés/kajálás/alvás/suli. Lehet utánuk csinálni.
aug. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
49%
Jó de most akkor nincs valami szövetség ahonnan kapnak lóvét? Miért az ország ad, mikor ekkora üzlet az olimpia maga a sok vendéggel?
aug. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!