Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egy olimpiai aranyért 394...

Egy olimpiai aranyért 394 milliót kap egy magyar nő (migráns is), átlagosan, életjáradékkal együtt. Nem arcpiritóan sok ez egy kicsit?

Figyelt kérdés

Számolás viszonylag egyszerű, 55 milliót kapnak alapból, a magyar nők 80 évig élnek átlagosan (olimpikonok feltehetően többet), de számoljunk 80 évvel, életjáradékot 35 éves koruktól kapják. Így, ha 35 éves koruk előtt szerzik az aranyat, akkor a mai 628 ezres bruttó átlgabérrel számolva (és inflációt nem nézve) ezt 80-35=45 évig kapják, mivel az aranyérmes a 100%-t kapja ennek a bérnek, ezért egész élete folyamán kapnak 55+45*12*0.628=394 milliót.


És ez csak egy arany esetén van, egészen nyolcadik helyik van busás jutalmazás, cap, tehát felső határ nincs.


aug. 11. 21:08
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
77%
És miért kell kiemelni hogy nő? Ha férfi lenne akkor megérdemelné?
aug. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
14%
Arcpiritóan sok? Meglátják ezt a kérdést és az életjáradékot meghosszabitják egészen Bicskéig.
aug. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 Fsms ***** válasza:
51%

Nehéz ügy, nincs jó válasz. Sok ország nem ad, sok ad. Nálunk az politikai kérdés, Rákosi óta.

Gondolj az URH bétavill számára “kis ország, de mindig élenjárt a sportban, rémes hely…”

80’ s évek.

aug. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Férfiak kevesebb ideig élnek így más a számítás, de ők sem panaszkodhatnak, 341 milliót kap egy aranyérmes férfi, ha 73 éves koráig él.
aug. 11. 21:14
 5/25 anonim ***** válasza:
67%

De arcpirítóan sok ennyi pénz egy egyszeri teljesítményért!

Ha engem így díjazna a munkáltatóm, akkor a leszármazottjaim is több életre be lennének anyagilag biztosítva, nemhogy én!

Kinyitom otthon a szekrényt és kizuhan belőle rám a sok vacak, kitüntetés, oklevél, emlékére, amiket eddig megkaptam. És?!

Nincs és! Szép volt, jó volt, elmúlt, - és igazságosnak találom, hogy nem egy életre szóló kiváltságot kaptam alkalmanként egy egyszeri, valamikor a múltban nyújtott teljesítményért!

aug. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
60%
Picit azért irigy vagyok, jó nekik, nem csak a pénz, hanem a siker és társai. De valamiben az egész világon a legjobbnak lenni, vagy az egyik legjobbnak lenni, az mégiscsak hatalmas eredmény, legyen az bármi, ha csak papirrepülő hajtogatás is. Ilyen értelemben nem sajnálom tőlük azt a pénzt, csak irigylem a helyzetüket.
aug. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
40%
Hát igen. Nem véletlenül indultak magyar színekben migránsok is az olimpián, máshol nem adnak nekik ennyi lóvét a semmiért az adófizetők. De mi birka módon fizetünk.
aug. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Re6: Egy papirrepülő hajtogató hol kap ennyi pénzt a magyar államtól?


Nem az egyszeri díjazással van a baj, vagy az életjáradékkal, hanem az eltúlzott nagyságával. Persze Mészáros 1 nap alatt ellop ennyi közpénzt. De zavar amikor a befizetett adómból megy ez is.

aug. 11. 21:40
 9/25 Koplárovics Béci ***** válasza:
56%
Hajrá, lehet utána csinálni! Sportolni minden hülye tud!
aug. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

"Hajrá, lehet utána csinálni! Sportolni minden hülye tud!"


Másban vagyunk jók. Nekem tudományos cikkeim jelentek meg referált folyóiratban. Hány jelenlegi olimpikon mondhatja el ezt magáról?


Eddig élt cirka 100 milliárd ember közül senkinek sem jutott az eszébe ami nekem, ez azért jó érzés. Lehet utánam csinálni, tudományos munkát bárki tud végezni! Vagy nem?

Ja, és nem kaptam 400 milliót a cikkemért.

aug. 11. 22:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!