Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kellenek a biciklisávok...

Kellenek a biciklisávok Budapestre?

Figyelt kérdés
Kellenek a biciklisávok Budapestre?
aug. 8. 11:06
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
73%
Mint minden normális, európai nagy és fővárosba, igen, kellenek.
aug. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
75%
Persze hogy kellenek.
aug. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
75%
Ember, te hol élsz? Az 1950-es években?
aug. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
69%
Persze. Sokkal élhetőbb lenne a város, ha biztonságos lenne a kerékpáros közlekedés. Ezenfelül a kerékpár biztonságos tárolása is jó lenne, mert az hogy ne lopják el vagy okozzanak kárt benne az jelenleg elérhetetlen távolságra van.
aug. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
67%

Igen.

Jó biciklis infrastruktúrával lehet a legjobban ösztönözni a kezdő bringásokat.


A bringázásnak pedig egy csomó előnye van: kevesebb lég- és zajszennyezés, kevesebb helyet foglal, egészségesebb és boldogabb embereket eredményez.

aug. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
26%
Kellenének, de nem így.
aug. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
53%
Jóval több forgalomcsillapítás, sétáló utcák, bicikliutak, parkok, zöld területek, autó mentes övezetek kellenének. Sajnos Budapesten nem divat a zöld politika, itt arra szavaznak, hogy Gyurcsány meg Karácsony Gergely lopjanak és 100+ kamu pozíciós strómant hízlaljanak, visszamaradt szoci város. Aki élhető, fejlődő várost akar, legközelebb Bécsben talál ilyet.
aug. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
67%
Olvasd el a nagy biciklis könyvet. Benne van a válasz.
aug. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
59%

Én felemás vagyok ebben az ügyben. Nem vagyok ellene, mert elismerem, hogy városon belüli közlekedésre a bicikli praktikus és zöld megoldás. Az, hogy esztétikailag össze se lehet hasonlítani az autós sávokra sárga festékkel gyorsan ráfestett Karácsony-éle bicikliutakat egy amszterdami bicikliúttal, az most legyen mellékes.


De én, meg Budapest lakosságának nagy része a külvárosban él, és a többségünk nem fog hóban, sárban, kánikulában napi 20-30 km-t tekerni. Kettő opció van, vagy jó autós közlekedés, amit nem tudom hogy lehetne kivitelezni, mert a biciklisávok nélkül is kevés lenne a jutna a belváros útjain minden autónak. Vagy ami még jobb lenne, a mostaninál sokkal jobb, gyorsabb, sűrűbb, CSÖVESEK NÉLKÜLI tömegközlekedés!

aug. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem egy mondatban nem megválaszolható.

Kéne egy közlekedési stratégia, ami összehangolja a közlekedési módokat.

Kéne közbiztonság, hogy a város szélén hagyhassam az autómat, ne lopják el, ne rongálják meg.

Ha megvan a stratégia, akkor lehet arról beszélni, hogy mikor és hova kell kerékpárút. Az ötletszerű kijelölés nem megoldás.

aug. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!