Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Elképzelhető hogy a hazai...

Elképzelhető hogy a hazai drog politika többet árt, mint használ?

Figyelt kérdés

Nagybátyám 47 éves villamosmérnök, bruttó 900ezret keresett tavaly, és mióta az eszemet tudom mindig füves volt. Idén Németországba emigrált, állítása szerint csak azért, mert nem akarja, hogy meghurcolják és leültessék csak azért, mert esténként elszív egy-egy cigit.


Személy szerint én nem élek semmi ilyesmivel, de én is túlzásnak tartom, hogy idehaza tűzzel-vassal üldözik a füveseket, meghurcolják őket, és karrierreket/családokat tesznek tönkre az eltúlzott szankciókkal/büntetésekkel. Miközben ezek az emberek valójában nem ártanak senkinek, és nagybátyám esetében még kifejezetten hasznos tagjai is a társadalomnak. Tudom, hogy ezer sebből vérzik ez az ország, és rengetegen emigrálnak, de vajon mennyien lehetnek azok, akik kifejezetten a drogtörvény miatt mennek el?



aug. 5. 16:34
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

A "szerhasználat" önmagában nem jelent sem függőséget, sem fizikai vagy mentális leromlást.

Attól függ, milyen szerről van szó és ki használja.

Maga az orvostudomány sem így tekint a témára, mint a 18-as válaszolóhoz hasonló emberek, szóval nem értem ezt az ugrálást, mintha valami egyértelmű igazságot és mellé erkölcsi magaslatot képviselne.


A fűre rá lehet függni, és lehet a rendszeresen (pláne napi) használatnak egy sor negatív hatása, ez teljesen igaz.

De havi 1-2 betépés rohadtul nem ez a kategória, ennyi senkinek az életét nem teszi tönkre, és senkinek az agyát nem cseszi szét.

Az alkoholhoz képest (ami meg legális, és a legtöbb embernél még normálisnak is számít, ha valaki néha spiccesre issza magát) a kanyarban sincs.


Említettem, hogy vannak egyéb illegális drogok, amelyek a fűnél veszélytelenebbek, és sok kutatás igazolja a hasznukat is, és a legtöbben mégis "durvább" szernek hiszik őket, hogy a füvet.

A teljesség igénye nélkül: LSD, pszilocibin (gomba), DMT, meszkalin, stb.

Ezek több klinikai kísérlet által bizonyítottan képesek lehetnek kezelni a szorongást, depressziót, és a függőségeket (alkoholizmus, ópiátfüggőség), az MDMA pedig a poszttraumatikus stressz zavart de számos egyéb szempontból is vizsgálják őket, és folynak arról is kutatások, hogy egészséges ember is profitálhat a használatukból. A problémák elöl nem lehet menekülni ezekkel a szerekkel, hanem épp ellenkezőleg.

Ez nem azt jelenti, hogy bárki, bármikor, bármennyit kellene, hogy legálisan használjon ezekből, és azt sem, hogy nincsenek kockázataik. De jelenleg úgy tűnik, több előnnyel bírnak, mint hátránnyal.

Addikciós potenciáljuk alacsony, fizikai függőség nincs, pszichikai függőség is nagyon ritka.

Az, hogy valaki alkalomszerűen pl. ilyesmiket fogyaszt, annak semmi köze ahhoz, amikor valaki a problémái elöl menekül, ez csak egy ócska klisé, amit el lehet sütni mindig, ha ez a téma.


A tudatmódosításnak nincs automatikusan negatív tartalma orvosilag, pszichikailag, így erkölcsileg még annyira sem.

Senki sem tudja megmondani, hogy miért lenne automatikusan szellemileg magasabb szinten egy olyan ember, aki soha életében nem is próbált semmi ilyesmit, soha nem hallottam egyetlen érvet sem emellett.

Ahogy annak sincs semmi fennkölt tartalma, hogy valaki nem él rák esetén sem olyan segítséggel, mint a fű, ami képes csökkenteni a fájdalmat és növelni az étvágyat, csökkenteni a hányingert. Semmivel nem több, hogy ő "kibírta" nélküle. Mégis minek? Kinek jobb ettől? Pláne hasnyálmirigyrák esetében, amiből az esetek többségében nincs gyógyulás. Komolyan az egy erkölcsi magaslat valaki szerint, hogy valaki még keserűbbé akarja tenni az olyan egészségügyi állapotát, ahonnan nincs lejjebb, és mer szólni egy rossz szót is arra, aki mondjuk él a segítséggel? Ez már azért nemcsak badarság, hanem mélyről feltörő gonoszság.

aug. 14. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

28 vagyok, két gyerek, hitelmentes saját ház, két autó, diploma, jelenleg csinálgatom a vállalkozásom és főleg: boldog vagyok és boldoggá teszek másokat. Önkénteskedem több helyen, sok egykori hajléktalan már józan, dolgozó emberként szokott felhívni, mert nekem köszönheti az újrakezdést. Sokan szintén füvezéssel kezdték, van aki maradt is a füvezésben, de napi szintre emelve ráfüggött és elveszített mindent. Ezek az emberek viszont újrakezdhették, mert mellettük álltam és segítettem, ahogyan segítek a mai napig.

Ezt értem el azzal, hogy nem pótszereket keresek, hanem megoldom a problémákat. Ez a boldog élet a siker és nem az, hogy felsővezetőként és családosként te drogozgatsz és idejársz önigazolást keresni.

Anyám narkós, fűvel kezdte. Ismerem a füveseket, a csak füveseket is. Több, mint százat ismerek évtized óta, elhiheted hogy tudom mit okoz a füvecskéd. Egyikükből sem lett semmi. Kicsit nagy az arcod, ha azt gondolod elhiszem a mesédet a doktorálással. 103 ország meg család, aha. Pláne 30 évesen. De a fű meg a bélyeg az fontos a gyerekek mellett, anélkül élni nem lehet.

Értem én, hogy szerhasználóként muszáj védened a drogozást meg a drogot, kell a visszacsatolás, hogy te igenis mindent jól csinálsz.

Én nem iszok rendszeresen, évente egy alkalommal iszom halottak napján egy pohár bort, ez a családunkban hagyomány. Felesleges piálni, enélkül is jól tudom érezni magam. Kinőttem már a kamaszkori piázgatásból. Egyébként az összejövetelek során a barátaink sem isznak, pedig mindig hozunk-viszünk alkoholt. Egyszerűen mentálisan egészségesek és stabilak vagyunk, ennyi a titok.

Te meg igazold magad továbbra is azzal, hogy drogozgatni gyerekek mellett nagyon jó dolog és igazából te milyen sikeres vagy a munkában, tehát nem csinálsz semmit rosszul. Aztán ha felnőnek a gyerekek és nekik viszont lesznek drogproblémáik, mint ahogyan a rengeteg narkós családban, amelyeket ismerek, akkor emlékezz a saját szavaidra. Kívánom, hogy ez ne következzen be, de az a helyzet, hogy a tapasztalat mellettem áll.

aug. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
54%
@22 35 vagyok, mit szeretnél Vietnámról, Üzbegisztánról, Andorráról vagy El Salvadorról töltsek fel olyan fotót, amit reverse image search-csel nem találsz meg máshol? Értem én, hogy sok rosszat láttál, de ha összevetjük a radikálisan dekriminalizáló portugál drogpolitikát a stigmatizáló magyarral, akkor elég hamar láthatjuk, hogy melyik a sikeresebb.
aug. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
0%

23, nem érdekelnek a fotóid, ezer fotót lehet találni meg kreáltatni ai segítségével. 21.század, szia.

Értem én, hogy véded magad, mert keresed az önigazolást, de nekem sokkal több tapasztalatom van a drogokkal és droghasználókkal, mint neked. Te a statisztikát leskeled én meg benne élek. Neked kell az önigazolás, hogy igenis jó amit teszel. Nekem bizonyítékaim vannak arra, hogy nem.

Ettől függetlenül felőlem annyit narkózol, amennyit akarsz. De tudod te is, hogy helytelen. Ezért bizonygatod a sikeres életed építőköveit :)

aug. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
54%

@24 Szóval a statisztika kontra anekdotikus bizonyíték vitában az utóbbira szavazol :)


Azt hiszem, hogy ezt le is zárhatjuk :)

aug. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
0%

Persze, hogy lezártuk. Neked ott az önigazolás, mert te aztán mindent jól csinálsz. Nekem meg itt van 10 év bizonyítéka, plusz jópár intézmény orvosának bizonyítéka arra, hogy nem.

Nem anekdotikus bizonyíték, hanem tények. Összevetni két merőben eltérő, egymásra szó szerint semmiben sem hasonlító ország drogpolitikáját ostobaság. Ellenben az emberek ugyanolyanok minden országban, az emberi természet baromira hasonló, a drogos meg minden országban drogos lesz.

Nekem többet ér egy detoxikálóban 20 éve dolgozó főorvos tapasztalata a drogosokról, mint a te önigazolásod.

aug. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
50%
Igen, a jelenlegi drogpolitika sokkal többet árt, mint használ. Sikerült elérni, hogy Budapest legyen Európa dizájner-drog fővárosa. Ezek a szerek sokkal veszélyesebbek mint a “klasszikus” drogok amiket tűzzel vassal üldöznek.
aug. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim válasza:

Az a baj, hogy ez a 26-os illető úgy gondolja, hogy aki csak gondolatot is meg mer alkotni a fejében a fűről az már egy drogos szemét, mert miért nem jó neki a szaros valóság, minek kell gondolni bármi olyanra amitől egy kicsit másként érzed magad, kicsit lazítani akarsz, miért nem olyan az életed mint neki hiszen Ő a tökéletes ezt "mindenki tudja".


A füvet is lehet mértékkel, odafigyeléssel, kulturáltan fogyasztani. Barcelonában van olyan marijuana social club ahol dress code van, nem mehetsz be öltöny viselete nélkül, és olyan kiszolgálást kapsz mintha a budapesti New York cafeba mennél be az Erzsébet körúton. Számtalan fű genetika létezik, és ezt a növényt is lehet úgy fogyasztani mint egy jófajta bort. Azért mert neked ez nem tetszik és sok rosszat hallottál/tapasztaltál még nem biztos hogy a fű annyira szörnyű. Ami példákat felhozol, sokszor egyáltalán nem biztos hogy valódi fű fogyasztása után történt, mert 80%ban sajnos az albán szart árulják nálunk amiket mindenféle szintetikus és félszintetikus cuccal fújnak le.

Én is szívtam olyat ami túlpörgetett, bepánikoltam, rosszul lettem, stb. de szerencsére már van megbízható termesztő forrásom aki jobbnál jobb minőséget képes prezentálni, és tudom magamról hogy milyen növénycsaládok felelnek meg nekem, illetve mi az amit mindenképpen kerülök.

A legfontosabbb egyébként a fogyasztás előtt, hogy az ember megfelelő önismeretre birtokában legyen, és tudja azt, hogy hol van a határ. Ezt hivják mértéknek, legyen szó alkoholról, fűről, vagy bármi más tudatmódosító szerről.

A tiltás csak azt vonzza magával amit az előttem szóló 27-es is ír, jönnek az olyan szerek amik kijátszák a kiskapukat és fogalmunk sincs, hogy milyen hosszútávú hatásai lesznek. Borzasztó veszélyes cuccokat lehet rendelni a neten teljesen legálisan. Megy a hülyeség arról hogy jaj az elfbar milyen veszélyes... nem, nem az a veszélyes hanem amikor kölykök megrendelik a foxpost automatába a THC-JD és barátai vegyületeket vape pen-be, beleszívnak jópár nagy slukkot valami parkban aztán csodálkoznak hogy kiszakad a szívük a mellkasukból a pániktól.. na EZ a probléma, és a fű legalizációjával megszűnne a piaci igény az ilyen szarokra (a németek részben pont ezért legalizáltak, és másolták le a spanyol mintát). De itt kishazánk kormánya persze még az orvosi felhasználás elősegítéséről szóló ENSZ intézkedést is leszavazta, mert ők aztán annyira értenek hozzá a házi "drogkutató intézet" nevű szánalmas áltudományos kompániájukkal, hogy az valami elképesztő. Óriási tudósok ezek.


És kedves 26-os.. akármennyire akarod, akármennyire küzdesz a dolog ellen, az emberek 90%-a be akar állni valamilyen módon mert a valóságból muszáj kilépni időnként. Ez évezredek óta így működik, emberi ösztön, ha akarod, ha nem.

aug. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!