Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Elképzelhető hogy a hazai...

Elképzelhető hogy a hazai drog politika többet árt, mint használ?

Figyelt kérdés

Nagybátyám 47 éves villamosmérnök, bruttó 900ezret keresett tavaly, és mióta az eszemet tudom mindig füves volt. Idén Németországba emigrált, állítása szerint csak azért, mert nem akarja, hogy meghurcolják és leültessék csak azért, mert esténként elszív egy-egy cigit.


Személy szerint én nem élek semmi ilyesmivel, de én is túlzásnak tartom, hogy idehaza tűzzel-vassal üldözik a füveseket, meghurcolják őket, és karrierreket/családokat tesznek tönkre az eltúlzott szankciókkal/büntetésekkel. Miközben ezek az emberek valójában nem ártanak senkinek, és nagybátyám esetében még kifejezetten hasznos tagjai is a társadalomnak. Tudom, hogy ezer sebből vérzik ez az ország, és rengetegen emigrálnak, de vajon mennyien lehetnek azok, akik kifejezetten a drogtörvény miatt mennek el?



aug. 5. 16:34
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
0%

Karrier meg család nem megy tönkre azért, mert nem narkózhat mindenki kedvére.

Ellenben a narkó miatt simán tönkremennek a családok, életek. Anyám pl laza cigizgetéssel kezdte. Aztán minden este cigizgetett. Aztán jött a porszívó, drazsika. Egyszer meg rám törte az ajtót, miközben a csecsemő kisfiam a kisszobában aludt.

Gondolj bele, ha ehhez még keresnie sem kell dílert, mert a patikában megkaphatja…

aug. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
#11 szigorúan marihuánáról van szó, ami kétlem, hogy bárki életét tönkretenné. Persze van akinek kapudrog, és ezt követi majd a porszívózás meg a többi hülyeség, de az már más téma. Sok olyan embert ismerek, aki szigorúan csak füvezik, és akkor sem szívna mást, ha fizetnének érte. Persze ezek az ismerősök kivétel nélkül jólszituált emberek, nem pedig lecsúszott csőlakók.
aug. 7. 21:28
 13/28 anonim ***** válasza:
31%
De, simán tönkretesz hosszú évek alatt. Ugyanis szó szerint elbutít. Van olyan volt sulis társam, aki anno színjelesként végzett, kb nulla tanulással. Zseni volt a csaj, fejben elképesztő műveleteket végzett, fotografikus memóriája volt. 18 évesen kezdte a füvezést, 11 éve. Ma már kb a nevét se tudná helyesen leírni, annyira lebutult. Nem ivott és nem tolt mást. Az addikton próbáltak rajta segíteni, de nincs eredmény. A doki szerint rengeteg ilyen páciens van. Csóri szülők meg nézhetik a lányukat zombivá válni.
aug. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim válasza:
50%

#13:

A zombivá válás pont a rossz drogpolitikának köszönhető. A rossz politika okozza azt, hogy veszel valamit egy dílertől és azt sem tudod mi az amit szívsz. Lehet cbd virág, hhc-val vagy más félszintetikus kanabinoiddal és terpénekkel lefújva.. sajnos még egy gyakorlott fűhasználót is képes megtéveszteni, és nem tudjuk hogy ezek a kemikáliák hosszútávon mit okoznak az emberi szervezettel. Ha legális lenne a dolog és szakboltban (mint pl USA bizonyos állmaiban) vagy termesztő közösségben (spanyol mintájú social club-okban) vehetnéd, akkor megszűnne a felvásárló erő ezekre a fújt szarokra és kitisztulna a piac.

Jelenleg magyarországon csak a darkwebes piac a megbízható forrás, ahol kérhetsz kóstolót, és meg tudod nézni, hogy a vendoroknak milyen értékeléseik vannak. Kishazánkban, ha valaki nem tud otthon diszkréten nevelni magának növényt, akkor én az egészsége megőrzése érdekében csak a darkwebet ajánlanám.

aug. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
A fű az illegális szerek közül messze nem a legveszélytelenebb.
aug. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
38%

14, meg lehet nézni milyen remek az élet azokban az országokban, ahol legális a drog… Nem véletlenül visszakoznak már a hollandok is.

Mi lenne akkor, ha mondjuk inkább a józanságot javasolnád a darkweb helyett? Annyira rohadt nehéz az élet, hogy nem lehet kibírni drogok meg alkohol nélkül? Vagy csak én vagyok ilyen furcsa család tagja, hogy a problémáinkkal szakemberhez fordulunk a pótszerek helyett, a szórakozáshoz meg nem kell elszállnunk?

Elég szomorú az, hogy valaki inkább gyakorlott drogfogyasztó és a kiskapukat keresi a narkózás folytatására ahelyett, hogy szembenézne a gondjaival.

Ja és nem, a fű nem gyógymód semmire, mert ezzel szoktatok még jönni. Ahogyan a többi elszállós szar sem. Tessék bírni a valóságot.

aug. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim válasza:
38%

16:

Én kizárólag marihuánát fogyasztok hetente-kéthetente 1x, és néha 1-1 sört. 35 éves vagyok, boldog párkapcsolatban élek 15 éve, jó munkahelyem van megfelelő fizetéssel, de az élet sajnos stresszel jár. Valaki így kapcsol ki, valaki úgy.

Azt gondolom, senkinek nem ártok azzal, hogy időnként tekerek egy cigit, kajálok egy jót, nézek egy filmet majd alszok egy elképesztően pihentetőt, és 2024ben nem kellene hogy ez bárkinek problémát okozzon.

Valaki szereti pl a focit nézni mert az kapcsolja ki, én pl nagyon utálom, mégsem szólok le senkit azért mert az lazítja el. Értem én, hogy a fű illegál itthon és fura a párhuzam, de az én szememben nincs különbség a két rekreáció között mert nem tudok komolyan venni egy olyan tiltó jogszabályt ami tilt egy többség számára veszélytelen növényt. Ahogy mondod, keresek kiskaput, mert nekem a fű hatása tetszik, jó hatással van rám tesileg és lelkileg is. A következő lépés az a Spanyolországba költözés. Nem a fű miatt, hanem a klíma és az emberek miatt, illetve a hazai politikai fertő és megkeseredett lakosság miatt. Mindemellett örülök neki, hogy ott nevelhetek magamnak növényt anélkül hogy félnem kéne .


"Tessék bírni a valóságot".... majd én azt eldöntöm nekem mi a jó, nem kell, hogy megmondja más. Köszönöm.

aug. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
45%

@16 Amikor édesanyám rákos volt, a fű volt az egyetlen, ami segített neki abban, hogy legalább néha tudjon enni, meg ne hányjon folyamatosan a kemótól. Így is 50 kiló alá fogyott, ha szerinted ez nem hasznos hatás, akkor nem tudom, hogy mi az. Kívánom, hogy sose tapasztald meg.


A kultúrált drogfogyasztás, maximum határélmény-keresés: meg lehet élni olyan módon helyzeteket, ahogy más esetben nem tudnád. Alig fogyasztok bármit, de havi 1-2 cigi, meg évi 2-3 bélyeg olyasmi, amiről a gyerekeim születése után sem mondtam le. Mindezt doktorált, magas beosztású emberként.

aug. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
24%

18, Gratulálok, hogy gyerekekkel rendelkező emberként is inkább a szerhasználatot választottad, mint a józan életet. Tehát nem vagy te olyan boldog meg sikeres ezek szerint, ha ennyire kellenek a pótszerek :)

Egyébként sajnos tudom milyen a kemó. Egy közeli családtagom ment át rajta háromszor. Ő kibírta mindenféle illegális szer meg csodapirulák nélkül, csak azzal amit az orvosai adtak neki. Pedig a hasnyálmirigyrák nem kedveskedik.

17, ez a te gondod. Annyira boldog vagy, hogy le se tudsz mondani egy függőségről, gyártod hozzá a kifogásokat és a meccsnézéshez hasonlítod (ami egyébként teljesen más tészta). Azigen, ez aztán a sikeres élet. Veszélytelen növény, persze. Konkrétan a legdurvább drogok felé vezető úton indít el, csak az életed teszi tönkre, csak az agyadat mállasztja szét lassanként. De te okos vagy, te pont nem, te kibírnád nélküle csak nem akarod. Minden drogos kifogása a józan élet ellen. Szomorú, hogy valaki nem bírja a napi stresszt pótszerek nélkül.

aug. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
53%
@19 Rendben, józan emberként milyen sikereket értél el? 27 évesen doktoráltam, 30 évesen lettem először felsővezető, mellette családom van, most tartok 103 ország bejárásánál, hobbiból molyolok tovább a bölcsészettudományokkal, kérlek definiáld már a sikert. Az nem az, hogy nem iszol meg egy sört, meg lenézel bármilyen szerhasználatot. Mi az okod amúgy? Alkoholizmus a családban? Hitgyüli? Mormonoskodás? Ilyenek szoktak lenni.
aug. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!