Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért olyan nehéz felfogni a...

Miért olyan nehéz felfogni a betétdíj lényegét?

Figyelt kérdés

Van pár kormánykritikus ismerősöm, köztül van többdiplomás is, sokmindenben igazuk van, de olyan agyamant dolgokkal hergelik egymást néha, hogy a hajam égnek áll.

A betétdíjjal kapcsolatban az volt az első verzió, hogy jön rá Áfa., tehát 62,5-ét fizetsz, és áfa nélkül kapod vissza az 50-est.

Ez kiderült nem igaz.


Utána elkezdtek azon lovagolni, hogy eddig is benne volt a palack ára, most duplán fizeted.

Megcáfolták, hogy "nem, nem fizeted, mert visszakapod".

Itt törölték a marhasáagot.


Most példákkal hergelik egymást, hogy nyaralás alatt valahol Simagöröngyösön nem volt visszaváltó, így hát viszik haza a zsáknyi palackot, majd otthon visszaváltják.

De még mindig nem tudják elengedni, hogy "palackonként 50 Ft-tal többe kerül". Pedig nem. Akkor kerülne többe, ha nem kapná vissza az ember.


Megjegyzem:

És tádááám, működik a betétdíj. Mivel nincs visszaváltó, elvitte haza magával.

Gondolom jól szédobálta volna, nincs betétdíj.



aug. 5. 09:56
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
13-asra van reakciód, kérdező? Nem az lenne az értelmesebb rendszer?
aug. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:

"Gondolom jól szédobálta volna, nincs betétdíj."

Nem lehet, hogy nem kellett volna féltve őrzött épp palackokkal boltba mennie, hanem összenyomva kidobta volna a közeli szelektív kukába?

aug. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 A kérdező kommentje:

"13-asra van reakciód, kérdező? Nem az lenne az értelmesebb rendszer?"


Elképzelhetö, viszont én korknrétan a német, és érintölegesen az osztrákot ismrem, ott is pluszban jön rá.

Abból látszik, hogy van tizenéve legalább, de pl. Müllermilch meg pár termékre nem volt. 2023-ban amikor bevezették ezekre a termékekre, akkor pluszba jött a 25 cent. A blokkon külön tételként is van feltüntetve.


Viszont ha az árba lenne beépítve, akkor tényleg az lenne, ami miatt a vaklárma ia volt, hogy az áron van áfa. Tehát az árba épített 50 cent az áfát emelné.

Vagy a haszonról kellene lemondani a kereskedönek, amiröl meg szerintem nem szeretne.

aug. 5. 12:05
 24/37 A kérdező kommentje:

"Abból látszik,..." ez elég értelmetlenre sikerült.


Szóval sok termékre legalább 15 éve van, ha nem több. Én azóta tudok róla.

Pár termékre meg 1-2 éve vezették be, ott pluszba jött 25 cent betétdíj.

aug. 5. 12:07
 25/37 anonim ***** válasza:

Annyi előnye mindenképpen van a rendszernek, hogy az eldobált üvegeket a hajléktalanok összeszedik, ha pénzt kapnak érte, így kevesebb eldobált műanyagszemét lesz.


Illetve a kisebb pénzű magyarok sem fognak lemondani az 50 forintról, ha ilyet vesznek, és visszaviszik, amivel a szelektív hulladékba kerül az is, amit eddig lustaságból csak a sima kukába dobtak.

aug. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
100%

Összegyűjtöm a palackokat két zsákba otthon, mert 1-1 palackkal minek rohángoljak állandóan? Viszem le a boltba, ki van írva hogy technikai okok miatt nem üzemel. (már 1 hete), OK sebaj, megyek a következő boltba. Ott se működik, mert teli van és 50 zsák összenyomott palack van oda rakva, mert a MOHU nem tudja elszállítani. Mentem a 3. boltba, ott se működött a visszaváltó. Mentem a 4. boltba, de ekkor már nagyon ideges voltam. Ott minden 2. palackot fogadta el, és 10x kellett újraindítani és azonosítani magamat, 3x kellett nyugtát kérnem, mert minden azonosítatlan palacknál, resetelte magát így nem tudtam bankszámolára utaltatni, tehát 3 nyugta és némely bankszámlára utalás. Mondhatom nagyszerűen működik.


Ha működne normálisan, hiba nélkül, hogy tudod, hogy bármikor bárhol visszaválthatod és el is utalja a pénzt azonnal, akkor semmi gond nem lenne a visszaváltássa, de így? Így egy teljesen hülyeség.


Amúgy meg ha környezetvédelmet nézzük akkor sokkal nagyobb környzeti lábnyoma van ennek a visszaváltásnak, mintha simán a szelektívbe dobnád vagy a kukába.

aug. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:

Nem reagáltál rá, kérdező, hogy ezt hogy lehet, hogy nem te írtad.


"Voltak akár diplomás imerőseim, akik azzal hülyítették egymást, hogy van rá áfa, és 62,5-öt fizetsz, majd csak az áfa nélküli rászt azaz 50-et kapsz vissza.

Miután ezzel besültek, most az az új duma, hogy "eddig is be volt építve az árba, most meg pluszban ki lehet fizetni"."

aug. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:

26: remélhetőleg bejáratódik majd a rendszer, ami meg a környezetet illeti, mint feljebb elhangzott, ez a rendszer legalább motiválja a hajléktalanokat az eldobott üvegek összeszedésére


Eddig egy csomó bunkó kiitta az üveget, aztán eldobta ott, ahol volt, és tele volt minden pet palack szeméttel. Most vagy nem dobja el, ha kell neki az 50 ft, vagy eldobja, de legalább a kéregető összeszedi, mert neki kell a pénz.


Ha már kevesebb műanyag üvegszemét lesz szerteszét, már az is eredmény.

aug. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 A kérdező kommentje:
27 elsiklotam felette. Van linked is? Melyik kérdésnél volt ez?
aug. 5. 14:48
 30/37 anonim ***** válasza:
aug. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!