Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért olyan nehéz felfogni a...

Miért olyan nehéz felfogni a betétdíj lényegét?

Figyelt kérdés

Van pár kormánykritikus ismerősöm, köztül van többdiplomás is, sokmindenben igazuk van, de olyan agyamant dolgokkal hergelik egymást néha, hogy a hajam égnek áll.

A betétdíjjal kapcsolatban az volt az első verzió, hogy jön rá Áfa., tehát 62,5-ét fizetsz, és áfa nélkül kapod vissza az 50-est.

Ez kiderült nem igaz.


Utána elkezdtek azon lovagolni, hogy eddig is benne volt a palack ára, most duplán fizeted.

Megcáfolták, hogy "nem, nem fizeted, mert visszakapod".

Itt törölték a marhasáagot.


Most példákkal hergelik egymást, hogy nyaralás alatt valahol Simagöröngyösön nem volt visszaváltó, így hát viszik haza a zsáknyi palackot, majd otthon visszaváltják.

De még mindig nem tudják elengedni, hogy "palackonként 50 Ft-tal többe kerül". Pedig nem. Akkor kerülne többe, ha nem kapná vissza az ember.


Megjegyzem:

És tádááám, működik a betétdíj. Mivel nincs visszaváltó, elvitte haza magával.

Gondolom jól szédobálta volna, nincs betétdíj.



aug. 5. 09:56
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
51%

"Van pár kormánykritikus ismerősöm"


Szerintem ennek semmi köze a témához.

Sokan hisztiznek a betétdíj miatt.

Néhány esetben jogos, a többségében tényleg hisztiről van szó. Előbb-utóbb megunják.


"Mivel nincs visszaváltó, elvitte haza magával."


Hurrá.

aug. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
89%
Te nem érted a mélyebb részleteit. Keress rá hogyan működik a mohu betétdíj megelőlegezése a gyártóktól plusz termékdíj beszedés . Sima pénzmosás és spekuláció .
aug. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:

"Szerintem ennek semmi köze a témához."


Annyiban van, hogy csak tölük látom mindig a kritikát.


Amúgy valóban, amit hallok, a megvalósítás ratyi. Az ötlet nem.

Németeknél 25 cent van a legtöbbre, csak hät ugye minden boltban vissza laehet váltani. Ez kéne magyarországon is.


"Hurrá."

Hát most gondolj bele, hogy az ilyen, aki azon nyíg, hogy el kellett vinnie, mit csinált volna a hagyományos rendszerben, ahol visszaváltani sem lehetett, de díj sem volt. Valszeg otthagyta volna mint eb a szarát.

aug. 5. 10:12
 4/37 anonim ***** válasza:
95%

Nekem az a bajom ezzel az egésszel hogy a rendszer egy nagy 🎩💩


Felénk a csövesek folyamatosan kirámolják a kukákat ezek miatt és a szemetett ott hagyják. De más nagy városból is halottam ilyet mint Szolnok , Debrecen. Külföldi számlára nem képesek utalni. Aprópó utalás az a qrva leolvasó nem képes az app álatal generált QR kódot leolvasni. Vicc az egész + ezek a szemetek gyakran elromlanak

aug. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:

"Hu mekkor egy agyhalott birka vagy."

Bocs, feljebb írtam, nyugateurópában 15 éve legalább így van. Úgyhogy tartsd meg magadnak az agyhalottazást, ha csak odáig látsz, hogy "lyllly ki kell adni 50 forintot", de addig már nem látsz, hogy visszaváltatod.


"Főként azért van ez az 50ft betétdíj, hogy a kormány jól megszedje magát."

Korábban nem volt betétdíj a sörösüvegre? Mit szedi meg, ha visszváltatod?


"Gondolj bele ha mondjuk 100k ember nem visz vissza egy 50 betétdíjas üveget az is plusz 5M haszon nekik."


AZ mióta haszon, amit vissza kell adni? Kár, hogy nem oktatnak gazdaságot általánosban alap szinten.


"Elég nagy az adósságuk a magyar kormánynak és ezzel is probáljá fedezni valoszinuleg."


Csinálj egy számolást, hányan vesznek italt, hányan %-a nem viszi vissza, és hasonlítsd össze az államadóssággal. Szerintem ezek csak gombok a milliárdokhoz képest.

aug. 5. 10:19
 6/37 anonim ***** válasza:
32%
Mert van eszünk.
aug. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
64%

"AZ mióta haszon, amit vissza kell adni?"


Nem kell visszaadni, ha nem viszik el az automatába. Pontosan erre játszanak. Pár csövesen meg agyhalotton kívül senki sem fogja visszavinni, egy idő után mindenkinek tele lesz a töke ezzel.


Részemről (eddig szelektíven gyűjtöttem) már nem veszek ilyen termékeket, vagy ha mégis, akkor szétvágom és megy a vegyes szemétbe (drágább lenne visszavinni, más meg ne nyerészkedjen rajta, és ha már kifizettem, válogassák ki a normál szemétből). Az elcseszett kupakot külön le szoktam tépni.

aug. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
55%

“ Pár csövesen meg agyhalotton kívül senki sem fogja visszavinni,”


Mondjuk Németországban a német is vissza viszi nem csak a török, román magyar, szír stb

aug. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
54%

"Pár csövesen meg agyhalotton kívül senki sem fogja visszavinni"


Remélem csak provokálod magad, mert ennyire ostoba nem lehetsz...

aug. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
67%

"Mondjuk Németországban a német is vissza viszi nem csak a török, román magyar, szír stb"


Egészségükre. Biztos qrvára ráérnek, és nem 24/7 dolgoznak...

aug. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!