Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A fideszesek miért mondanak...

A fideszesek miért mondanak olyan butaságot hogy hiába keresnek jóban a Németek mert a megélhetés az ugyan olyan mint Magyarországon?

Figyelt kérdés

Itt van pl 2 albérlet:

Budapesti 30m2 minden költséggel együtt kb 170 ezer Ft: [link]

Müncheni 28m2 minden költséggel együtt kb 227 ezer Ft:

[link]

Szóval ahhoz képest hogy kb 3-szór annyit keresnek mint mi, nem kerülnek annyival többe az albérletek mint itt.

(Az élelmiszert nem számoltam bele csak a rezsit, közös költséget meg hasonlókat.) amúgy az élelmiszer árak Németországban kb ugyan olyanok mint Magyarországon. Meg lehet összehasonlítani más kategóriájú albérleteket is ezt csak példának hoztam összehasonlítás alapon.



aug. 4. 17:45
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
32%
Jaj már ne hasonlítsunk már egy volt szociországot a németekhez, nyilván jobban keresnek és jobban élnek, ennyi.
aug. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
82%
Igen, Euróa legerősebb gazdaságaként a recessziójuk ellenére, a németek nyomorognak és rosszabul élnek, mint a magyarok, ezt, hogy lehet leirni, úgy, hogy nem sirod ki a szemed röhögés nélkül?
aug. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
53%

Butaság ez a farokméregetés albérlet alapján kérdezö.


Azzal kezdem, nem fideszes vagyok, söt, ellenkezöleg inkább, bár egyik sorba sem álltam be, és német kisvárosban élek.


Tehát találtál egy olyan albérletet, Münchenben, ami 420 €? Türkenstraße?

München az egyik legdrágább város, berlin, hamburg, frankfurt mellett.

Valami sántít. Vagy valami külvárosi getto (török utca), de tegyük fel nem getto. Akkor azt mondom, hannover közeli közepes városban a feleség cégénél egy informatikous doktorandusz azért mondott fel pár hónap után, mert egyáltalán nem talált megfizethetö alérletet, mérnöki doktori szinten.

Nálunk is van közelben mindig 3-4 lakás hirdezve ebben a 400-as árkategóriában, mindegyikre te vagy a 30-40-edig jelentkezö. Ez 14 éve is így volt, amikor kijöttem, föleg föiskola szemeszterek elött volt reménytelen, de amióta mindent feltöltöttek elöször szír, majd ukrán menekültekkel, szinte esélytelen albérletet találni.


Vagy ahol van, nyilván ott munka nincs, mert ilyen is sok van.


Szóval a preferált nyugati városokban szerintem esélytelen, mivel a munkalehetöség miatt túljelentkezés van.


Most ránéztem az Immosout-on, 500 euróig van 11 lakás. 600-ig felemeltem, akkor találtam 33-at egy másfélmilliós városban.

Szerinted mennyi esély van mondjuk átlagembernek, mekis dolgozónak, szerelönek egyáltalán valamit találni?


Az le is maradt, hogy rohadt finnyásak a bérbeadók, a hátsó szomszédunk örökölte a házat, pont amikor beköltöztünk. Végighallgattam, hogy mennyit várt az "igazi" bérlöre, akik megbízhatók, stabil munkahelyuk van, nincs kutya, nincs macska, elég öregek, hogy ne szüljenek gyereket stb.

aug. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
94%
Mindenki tudja hogy a németek jobban élnek, minek kell ilyen hülyeséget megkérdezni.
aug. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
77%
Mert sötét, tanulatlan, vidéki ostobák akik az M1 előtt ülnek piásan. Fogalmuk sincs a világról.
aug. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
23%
Vannak fideszes ismerőseim, egyik sem mond ilyet hogy ugyanolyan a megélhetés.
aug. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
19%

Írják, hogy a németek hasítanak magyarorsza´gra.


Nem! Nemcsak magyarországra. Nekem is van mérnök kollégám 45 éves jubileuma volt a Siemensnél, és a töke tele van. Nem magyrországra, de a nugdíjas éveket nem itt képzeli el.

Elege van, hogy mára szégyen a hazaszeretet, jó hogy le nem nácizzák, ha büszke lenne az országára.


Meg ugye van az, hogy két kézzel szórják a pénzehet ukrajnába, korábban szíreknek, törököknek, közbe te meg dolgozz, emelik az adót, fizetsz TV-adót kötelezöen az állami propagandatévére (ARD/ZDF), ingatlanadó, azt épp most reformálják, volt kisnyugdíja, akinek 200 euróról 2800 lett az ingatlanadó.

Ha szeretnél egy négylábút, akkir kutyaadó, de ha már kettöt, akkor az luxus, azt már progresszíven kell adóztatni.

Emelik folyamatosan a krankenkasse-t.


Egyszer olvastam pl. egy elkeseredett lakáskeresési hirdetést egy egyedülálló német apától, aki nem talál kettejüknek megfizethetö albérletet, mert "nem megfelelö személyije" van. Értse mindenki ahogy akarja.


Nyilván mérnökként, orvosként, légiirányítóként meg lehet élni kényelmesen.

De mi van a többivel?

aug. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
2%
Mert a fidderek még sose jártak kint. Lényegesen szarabb ott a megélhetés.
aug. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
1%
Mára már Magyarország lett Európa egyetlen jóléti állama.
aug. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
15%

16# ez így igaz. Van közeli kökemény fideszses rokonom. Sosem mondtak ilyet.

Mivel az egyik a fél életét bajoroknál dolgozta le, képben van, látja az elönyöket, hátrányokat. Valahogy a német/osztrák intézeteknél összegyüjtött nyugdíjjal nem bajoroknál telepedett le, pedig 30-40 éve amikor gyerek voltam mindig etalonként mesélt az ottani dolgokról, mint valami tökéletes világról tökéletes társadalommal.


Mire kijutottam, már ennek nyomát sem láttam, és már ö sem áradozik.

aug. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!