Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A fideszesek miért mondanak...

A fideszesek miért mondanak olyan butaságot hogy hiába keresnek jóban a Németek mert a megélhetés az ugyan olyan mint Magyarországon?

Figyelt kérdés

Itt van pl 2 albérlet:

Budapesti 30m2 minden költséggel együtt kb 170 ezer Ft: [link]

Müncheni 28m2 minden költséggel együtt kb 227 ezer Ft:

[link]

Szóval ahhoz képest hogy kb 3-szór annyit keresnek mint mi, nem kerülnek annyival többe az albérletek mint itt.

(Az élelmiszert nem számoltam bele csak a rezsit, közös költséget meg hasonlókat.) amúgy az élelmiszer árak Németországban kb ugyan olyanok mint Magyarországon. Meg lehet összehasonlítani más kategóriájú albérleteket is ezt csak példának hoztam összehasonlítás alapon.



aug. 4. 17:45
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
92%

Münchenről nincsenek információim, de Berlinben például van albérletplafon. Nagyon sokszor azt tapasztaljuk, hogy a termékek nem drágábban ott, mint Magyarországon. A szociáldemokrata kormányzásnak megvannak a hatásai, előnyei. A fidesz Magyarországon ünnepeltette magát, mert bevezettek néhány árstoppot, de azokat is csak nagyon szemérmesen, és az üzemanyagárplafont egy év után el is engedték. Ehhez képest például Berlinben sokkal markánsabb árkorlátozások működnek.


Lehet kamukázni meg alaptalan győzelmi jelentéseket tenni, csak semmi értelme, mert a valóságot nem tudják megváltoztatni. Nézd meg a születésszámokat, úristen, alig születik egy hónapban 6 ezer gyerek. Az emberek nem nagyon jönnek ki a fizetésükből Magyarországon, arra meg végképp nem telik, hogy 2-3 gyereket bevállaljanak.

aug. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
1-es a de nem érdemes Berlinbe költözni. Németországban csak olyan tartományba érdemes költözni ahol jó a megélhetés pl.: Bayern, Hessen, baden-württemberg
aug. 4. 17:56
 3/21 anonim ***** válasza:
80%

Mert 1 Fidesz szavazó csak akkor boldog, ha döbrögi elveszi a pénze 80%át és tudja ba szni a fillért a következő fizetésig.

Utána meg veri a mellét, hogy ő ennyiből is ki tud jönni.

aug. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
17%
A "háromszor annyit keresnek" nem igaz!
aug. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
79%

Berlin konkrétan Németország legolcsóbb része. Mi az, hogy nem érdemes oda költözni?

A nyugat-német városok konkrétan úgy néznek ki -jártam Frankfurthban és Münchenben is-, mint akármelyik nyugati nagyváros, Berlin, az még ma is közép-európai város. Hasonló, mint Budapest, Prága vagy Krakkó. Én magyarként jobban érzem magam Berlinben, mint a nyugatiak közt.


Egyébként ez szimpla irigység, mert lassan több magyar fog itt dolgozni, mint otthon, de azt nem merik kimondani, hogy gáz az elvándorlás, tenni ellene, meg végképp.

aug. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
14%
A fideszesek nem mondanak ilyet.
aug. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
1%
Mert ez az igazság. Egy magyar gépkocsivezető magyar cégnél keres forintben egymillió százat a német meg német cégnél egymillió kettőt, de van aki lényegesen kevesebbet mint a magyar pl 800-ezret forintra átszámítva. A németek trógerek, éhenkórászok, kódisok.
aug. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
19%
Melyik fideszes mondott ilyet, én fideszes vagyok de ez hülyeség!
aug. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
aug. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
2%

"A "háromszor annyit keresnek" nem igaz!"


A válasz korrekt. Többségük ötven év után nem keres annyit mint egy magyar pályakezdő.

aug. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!