Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar szélsőjobbosak miért...

A magyar szélsőjobbosak miért gyűlölködnek Imane Kheliffel, az ökölvívónővel szemben?

Figyelt kérdés

Ő az az ökölvívó, akinek hormonális betegség miatt túlságosan magas a tesztoszteronszintje. Ettől függetlenül a nők között van versenyben, olasz ellenfelét gyorsan legyőzte.


Ha valaki azt mondja, ez a helyzet nem fair, és rendezni kell az ilyen sportolók helyzetét, az egy teljesen valid vélemény.


A senkik azonban ezen jóval túllépnek. Hajlamosak elfelejteni, hogy nőként született, nőként él, női nemi szervvel rendelkezik. Ehhez képest férfinak nevezik, meg transzszexualitásról, LMBTQ-ról, woke-ról stb. beszélnek.


Mi ennek az oka? Annyi idő alatt, amíg megfogalmazzák a gyűlölködő véleményüket, utána is nézhetnének, milyen problémával küzd a hölgy.


Másrészt miért nem az olimpiai bizottságot hibáztatják? Khelif aztán semmiről sem tehet.


aug. 2. 09:35
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:

Itt nem arról van szó, hogy magasabb tesztoszteron szint miatt zárták ki korábban. Dopping nélkül is termelődhet nők szervezetében kemény edzéstől annyi tesztoszteron, amit egy-egy női versenysport szabályzata nem enged, ilyenkor csak az adott versenytől eltiltás az igazságos, meg dopping teszt.



Meg nem is arról, hogy pont olyan testi sejtekből vették a mintát amiben a rengeteg XX kromoszóma mellett találtak pár XY-t is sejtosztódási hiba miatt.



Hanem egyértelműen az állapították meg, hogy XY kromoszómái vannak.

Ilyen pedig csak akkor lehet, ha valaki férfinak születik. Csecsemőnél ennek egyértelmű jele, hogy férfi nemi szerve van.


Ha hermafroditának született volna férfi és női nemi szervvel, akkor XXY vagy XO kromoszómái lennének.



#15,#17

aug. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 anonim ***** válasza:
58%

Én pl biztosan nem vagyok hermafrodita mert kívül és belül is női nemi szervekkel rendelkezem, jelenleg terhes is vagyok. Tehát tetőtől talpig nő.

Ennek ellenére egyszer egy hormon vizsgálaton kiderult hogy magasabb a férfi nemi hormonom mint az átlagnak. Nem annyira hogy gyógyszert kelljen rá szedni vagy bármi gondot okozzon de magasabb. Ez annyiban nyilvánul meg hogy sötétebb és erősebb a szőrzetem. De lehet hogy ha élsportoló boxolo lennék akkor kiemelkedően teljesitenék. Most akkor engem ki kellene zárni mert így születtem és ez esetleg előny?

aug. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 anonim ***** válasza:
24%

42-es, azért nem mindegy hogy a normális női szint felett van picivel, de a férfi közelében sincs vagy olyan magas hogy a férfiaknak is csak doppinggal akkora általában.


Vagyis még férfiakkal szemben is előnnyel indulna ez alapján, de az egêszséges előny lenne mint pl kosarasoknál a nagyobb magasság.

aug. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:

#43 erről van valami forrasod hogy olyan magas neki amilyen a férfiaknak se?

Ha így lenne akkor már dwayn johnsonnak hivnák.

aug. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:
0%

“Pláne hogy a többség úgy fröcsög hogy gőze nincs róla hogy igazából nem is transz, mert csak origot vagy valami ilyesmi szenny propagandát olvas.”


Nekifogtam a telex meg a 444 aktuális érzékenyítő, relativizáló művét is olvasni. Hányinger kerülget attól, az Origo szintű elfogultságtól, ahol a felháborodást okozó tényeket elrejtik egy nagy terjedelmű, okoskodó s@arkupacban. Ugyanezt csinálták annó még Johny Depp-es ügy kapcsán is, ahol levonták a bölcs következtetést, hogy itt mindenki hibás. Meg a Trump - Biden vitánál is, mikor valami eszméletlen dolog történt, azzal egy szintre emelték, hogy de ám Trump is csak árnyéka volt önmagának. Hát persze, mert ott is relativizálni kellett, hogy demens a jelölt. Rend szerint elhallgatnak, elsüllyesztenek oldalakban lényeges dolgokat. Gyomorforgató, Origo szintet az is, persze, tudom, ez itt nem tetszik a vallásos híveknek. De egy olvashatatlan szenny az egész sajtó.

aug. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:

#45 milyen felhaborodast okozó tényt rejtenek el?


Bár semmi köze az egésznek a Johnny depp ugyhoz, de egyébként őszentsege Mr depp valóban nem volt ártatlan, csak azért mert egy idegbeteg nővel jött össze még nem kellett ott őt sem félteni. 😂

aug. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:
61%

Egyébként javaslom mindenkinek Facebookon az "egy biológus gondolatai" nevű oldalt. Egy magyar biológus hölgy vezeti és írt erről az esetről is. Nagyon szépen levezette hogy nagyon nem lehet olyan fekete fehéren kijelenteni hogy ki számít nőnek és ki férfinak. Hogy mennyi kromoszóma, genhiba lehetséges, mennyi verzióban.

Lehet hogy egész életedben nőként éltél mert pnad van és nőnek nézel ki, aztán kamaszkorodba nem jön meg és nem érted miért. Aztán kiderul hogy van férfi kromoszómad is. Akkor te onnantól kezdve férfi vagy? Nyilván nem. Nem fogod magad annak érezni és annak kezelni, bárki bármit mond.


Ezzel nem azt mondom hogy jó ez így hogy hagyták játszani, mert igen, előnye van. De ezt a gyűlölködést, mocskos korcs bzizast be lehetne fejezni.


És egyébként hányan látták a felvételt az olasz csajjal? Mert én megneztem. Vicc kategória, alig ért hozzá, főleg másodjára. Az egy kva nagy hiszti volt, semmi más. Gondolom a hölgy ott jött rá hogy olimpián van és nem készült fel erre eléggé.

aug. 3. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim ***** válasza:

Olvastam azt az indoklatlanul hosszú és túlért facebook bejegyzést.


Továbbra is azt gondolom, hogy ha törpenövésű vagyok, akkor nem az a megoldás, hogy az óvodások közt indulok.


A nála jelen lévő Y kromoszóma, meg a tesztoszterontermelés miatt ő a sportban nem nő. Úgy él, ahogy akar, abba a mosdóba megy be, ahova akar, de versenyezzen a férfiak közt, vagy válasszon valami nemsemleges sportot (sakk, lövészet)!


Az én genetikám sem jó a magasugráshoz, de ez nem jelenti azt, hogy én lépcsőn mászhatok fel és csak le kell onnan ugranom. A 100 méter-t sem a 70 méteres vonalról kezdem futni (és még akkor is lehet, kikapnék).


Ő nem egy nő "szerencsés" genetikával (merthogy termel tesztoszteront), hanem egy férfi, a sportág szempontjából szerencsétlen genetikával (mert valszeg mégiscsak kevesebbet termel, mint egy férfi).


Az olimpián azért indulhatott, mert ott az útlevélbe bejegyzett nem a döntő. Az algériai anyakönyvezési és egészségügyi rendszert nem ismerem, de úgy vélem, hogy ezt ránézéses alapon döntik el, ami nem zárja ki női külső ivarszervek és a hasüregben lévő, le nem szállt, akár csökevényes herék meglétét.


Az sem segít - bár itt most mellékszál, hisz az olimpiára külön bizottság szervezi a boxot - hogy a Nemzetközi Boxszövetség versenyszabálya is annyit mond, hogy az a nő, aki rendelkezik XX kromoszómával. Egy XXY, vagy XXXY esetében ez még teljesül is... csak hát van ott más is. Szerencsésebb lenne ott úgy meghatározni, hogy nő az, akinek nincs Y.

aug. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 anonim ***** válasza:
100%

#48 mint írtam, szerintem sem teljesen oké ebben az esetben a nők közötti indulása, de attól ő még nem férfi és abszolút nem érdemli meg azt az undorító mocskolodast amit kap és pláne nem normális hogy összemossák a dolgot az lmbtq-val. Egy down kóros férfinak se mondod azt hogy "nem vagy elég férfias te transz gci mocskos bzi". Akkor egy ilyen embert miért oké mocskolni?


Én nem az indulása jogossaga mellett kampanyolok hanem az undorító reagálás ellen.

aug. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim ***** válasza:
100%

Azért aljas, hogy női versenysportban indul, mert ő biológiailag férfi XY kromoszómával más nem lehet, csak nemiszerv fejlődési rendellenességgel született.


Az ilyeneknél a tipikus:

Vagina: Általában jelen van, és külsőleg is hasonlít egy tipikus női hüvelyhez.

Here: Belsőleg, a hasüregben vagy a herezacskóban elhelyezkedő, de gyakran fejletlen vagy működésképtelen herék lehetnek.

Méh: Általában nincs méh, vagy csak egy nagyon fejletlen méh rudimentum található.

Petefészek: Nincsenek valódi petefészek szövetek.


A facebook oldalán látszik öltözködéséből, hogy mindennapjait afféle köztes neműként éli.

Az arab kultúrában visszafogottabb a férfi-nő kapcsolat. Fényképein férfiakkal közvetlenebb (őket átkarolja), velük edz, nőkkel távolságtartóbb, ott ahol a többi nő kendőt visel, ő nem.



A Nemzetközi Bokszövetség Orvosi Szabályzatában sajnos csak ennyi van:

"5. Ajánlott orvosi vizsgálatok azon sportolók számára, akik boxolóvá kívánnak válni


A bokszolónak alapos orvosi vizsgálaton kell átesnie, amikor csatlakozik egy klubhoz. Ezt a vizsgálatot engedéllyel rendelkező orvosnak kell elvégeznie. A vizsgálatnak megfelelőnek kell lennie ahhoz, hogy a bokszolót bármilyen kizárási körülmény tekintetében értékelni lehessen.

Fel kell venni a korábbi kórtörténetet, valamint a családi anamnézist. Figyelembe kell venni a korábbi sebészeti beavatkozásokat, és gondolni kell a boksz műtét utáni következményeire. Figyelembe kell venni a pupillák rendellenességeit és egyéb anatómiai vagy fiziológiai változatait. Figyelembe kell venni a jelenlegi gyógyszereket és az allergiákat.

Női bokszolók esetében be kell szerezni a menstruációs anamnézist.


Vizeletelemzést kell végezni a glükóz, fehérje és vér meghatározására.

A vizsgálatnak tartalmaznia kell:

• Életjelek

• Általános megjelenés – általános közérzet. Keresd az anomáliákat,

• Szemek – pupillák, reflexek, látásélesség, látómezők, fundoszkópia

• Fül, orr és torok (beleértve az otoszkópos vizsgálatot)

• Szív- és érrendszeri vizsgálat

• Légzőrendszer

• Hát és mellkas

• Has

• Genito-húgyúti rendszer* – fizikális vizsgálat általában nem szükséges

• Vázizom rendszer

• Neurológiai vizsgálat – tartalmazza a koponyaidegek, a reflexek vizsgálatát, a remegés vizsgálatát,

mozgásszervi károsodás, dysarthria, rendellenes járás, egyensúly- vagy testtartászavar,

• A mentális és pszichiátriai állapot értékelése,

Ha az anamnézis vagy a fizikális vizsgálat kizáró állapot vagy egyéb probléma jelenlétére utal, amely további vizsgálatot igényel a diagnózis felállításához, az orvosnak további megfelelő vizsgálatot és/vagy beutalót kell kérnie a bokszolótól. A fizikális vizsgálatot és a teszteredményeket az egyes nemzeti szövetségek által előírt módon rögzíteni kell."

[link]



*megjegyzésem: a Genito-húgyúti rendszer az emberi test azon része, amely a szaporodási és a vizeletkiválasztási folyamatokért felelős.

aug. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!