A magyar szélsőjobbosak miért gyűlölködnek Imane Kheliffel, az ökölvívónővel szemben?
Ő az az ökölvívó, akinek hormonális betegség miatt túlságosan magas a tesztoszteronszintje. Ettől függetlenül a nők között van versenyben, olasz ellenfelét gyorsan legyőzte.
Ha valaki azt mondja, ez a helyzet nem fair, és rendezni kell az ilyen sportolók helyzetét, az egy teljesen valid vélemény.
A senkik azonban ezen jóval túllépnek. Hajlamosak elfelejteni, hogy nőként született, nőként él, női nemi szervvel rendelkezik. Ehhez képest férfinak nevezik, meg transzszexualitásról, LMBTQ-ról, woke-ról stb. beszélnek.
Mi ennek az oka? Annyi idő alatt, amíg megfogalmazzák a gyűlölködő véleményüket, utána is nézhetnének, milyen problémával küzd a hölgy.
Másrészt miért nem az olimpiai bizottságot hibáztatják? Khelif aztán semmiről sem tehet.
#15 Na, erről beszéltem.
A sportoló nőnek született.
Ennyi.
Ez egy olyan infó, ami nagyjából fél perc alatt kideríthető a neten. Alapos utánaolvasás után legyen öt perc.
De a szélsőjobbosoknak ez is meghaladja a képességeit.
Nem létezik olyan genetikai rendellenesség, hogy XY kromoszómával szülessen valaki biológiailag nőnek (vagina, méh, petefészek...).
X0 (Turner-szindróma), XXX (Tripla X-szindróma) kromoszóma rendellenesség lehet csak nőknél.
Innentől kezdve aljas dolog, hogy ez a sportoló nőként versenyez, meg az is, hogy ezt a Nemzetközi Olimpiai Bizottság engedi.
Persze már levágathatta a péniszét, tudnak vagina szerűséget kialakítani plasztikai sebészek, hormonkezeléstől implantátum nélkül is kaphatott egy kis női jelleget a mellkasa.
Nem kéne mindent egybemosni, több csoport van. Vannak valóban a mindenben woke-ot látó, "nyugatszar", bayerzsóti-tanítvány, aki itt is azt hiszi, hogy ez az egyébként algériai sportoló átoperáltatta magát.
De van ki úgy gondolja (szerintem jogosan), hogy ez a sportoló tavaly a világbajnokságon tesztoszteron vizsgálaton elbukott és diszkvalifikálták (meg egyébként egy hozzá hasonló asszem taiwani sportolót is). Persze, a vita azon megy, hogy ugye ő nem doppingolt, hanem így született. No most a mezőny szempontjából igazából teljesen mindegy, hogy valakinek dopping miatt vagy veleszületett genetikai rendellenesség miatt magasabb-e a tesztoszteronszintje a megengedettnél, mert a fair play és az erőviszonyok kiegyenlítése így is, úgy is sérül. Nem véletlenül vannak súlycsportok is, hiszen nem fair egy 60 kilós ember egy 100 kilós ellen. Ott sem tehet róla, hogy nagyobbra nőtt, de így igazságosabb.
A múlt évi világbajnokságról kizárás okát egyértelműen úgy indokolta a Nemzetközi Ökölvívó Szövetség, hogy ez a sportoló nőnek próbálta kiadni magát.
"Az IBA kizárta a világbajnokságról azokat a sportolókat, akik megpróbálták magukat nőknek kiadni
A versenyt Újdelhiben rendezik
MOSZKVA, március 25. /TASS/. A Nemzetközi Ökölvívó Szövetség (IBA) vezetősége kizárta az Indiában zajló női világbajnokság résztvevőinek listájáról azokat a sportolókat, akik megpróbálták magukat nőknek kiadni. A szervezet elnöke, Umar Kremlev szombaton közölte a TASZSZ-szel.
A női világbajnokságot március 15. és 26. között rendezik Újdelhiben.
"A DNS-vizsgálatok eredményei alapján azonosítottunk néhány sportolót, akik megpróbálták megtéveszteni társaikat és nőknek adták ki magukat. A teszteredmények alapján bebizonyosodott, hogy XY kromoszómával rendelkeznek. Az ilyen sportolókat kizártuk a versenyből" - mondta Kremlev."
Idézi ezt az NBC is:
#9 De ez a sportoló nem férfi, hanem egy nő, aki nőnek született. Egy rendellenességgel született.
Alapból nézzük már meg, hogy honnan jön a boxolónő. Algériából. Ott melegnek lenni is bűncselekmény, nem még transznak.
Ok, fair enugh, nem fair, hogy ott van, de ennek semmi köze a transzneműséghez, mert nem transz a nő. Mérni kéne a tesztoszteron szintet és egyebeket, és azt mondani, ha meghalad egy szintet, akkor nem versenyezhet így, függetlenül attól, hogy dopping vagy rendellenesség miatt van az a magas érték.
"No most a mezőny szempontjából igazából teljesen mindegy, hogy valakinek dopping miatt vagy veleszületett genetikai rendellenesség miatt magasabb-e a tesztoszteronszintje a megengedettnél, mert a fair play és az erőviszonyok kiegyenlítése így is, úgy is sérül."
A különböző férfiak szervezete sem azonos mennyiségű tesztoszteront termel, akkor náluk is sérül a fair play és az erőviszonyok kiegyenlítettsége?
Akkor miért nem mérünk termelt tesztoszteron szintet, és az alapján kategorizáljuk az indulókat, az akkor úgy fair play lenne? És mi lesz akkor, ha a kis 155 centis kínainak a szervezete másfélszer több tesztoszteront termel, mint a benga nagy négernek? Akkor a kis kínai emeljen 180 kilót, a benga meg csak 120-at, mert így fair a tesztoszteronszintjük alapján?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!