Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi állhat annak a hátterében,...

Mi állhat annak a hátterében, hogy a családtámogatások ellenére alig születik gyerek?

Figyelt kérdés

A családi adókedvezmény úgy lett kitalálva, hogy munkához kötik, az veheti igénybe, aki dolgozik. Két gyermek esetében jelenleg 40.000 Ft, amit a garantált bérminimum esetében simán igénybe lehet venni.

Ha valaki minimálbéren van, az osztva is igénybe veheti a párjával.

Ha a családi pótlékot emelnék, az miben lenne másabb? Az segítene?



júl. 30. 10:54
1 2 3 4 5 6 7
 21/61 anonim ***** válasza:
100%
És 40 ezer ft plusz, az szerinted mi, két gyerek esetén, ilyen árak mellett? Látszik mennyire vagy képben.
júl. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/61 anonim ***** válasza:
100%
Ha kevés fizetésre valaki vállal gyereket, akkor meg azt nézik teljesen hülyének a fideszesek, hogy valaki semmire szül. De mire szüljön valaki gyereket, ha vannak olyan megyék ahol már álom fizunak mondanak már 300 nettót is?
júl. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/61 anonim ***** válasza:
100%

#22

Nálunk is ez van, Baranya megyében élek (nem Pécsen). Diplomás munka kevés, ezen kívül 300 nettónál csak akkor kapsz többet, ha műszakozol / hétvégén is dolgozol / 12 órázol.

júl. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/61 anonim ***** válasza:
100%

#20

"Az egyetlen pozitívum, amit el lehet mondani az országról, hogy jó a közbiztonság."

Bocs, de mi? :D

Amikor feleannyi rendőr van, mint kellene és már az van a hírekben, hogy tarthatatlan az állapot a gödöllői héven, ahol most már havonta próbálnak megerőszakolni embereket, miközben előtte vagy évekig nem?


Ez nekem nem jó közbiztonság.

júl. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/61 anonim ***** válasza:
100%
„jó a közbiztonság” – már ahol (és amennyire)...
júl. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/61 anonim ***** válasza:
100%

#8 Konkrétan minden leírt szavad hazugság amikkel az Orbán rezsimet akarod fényezni.

A hazugságaiddal pedig jöjjön szembe a valóság itt:

[link]

júl. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/61 anonim ***** válasza:
100%

#23


Én zalai vagyok, itt picit jobb az átlag fizetés, mint ott, de itt is csak nettó 320 körül van. És mint tudjuk, az átlag mindig magasabb, mint a medián, szóval a medián kb. olyan 260-280 ezer lehet (nem találtam rá adatot).

júl. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/61 anonim ***** válasza:
87%

#13 Az általad említett országokban még mindig 2 körül (valamivel az alatt) vannak a termékenységi mutatók úgy, hogy azokban az országokban NINCS semmiféle CSOK, csak megfizetik tisztességesen a munkát, és a gyermekek után 150-200 ezer körüli családi pótlékot fizetnek gyermekenként, és olyan hatalmas adókedvezményeket adnak, amihez viszonyítva a magyar 40 ezer két gyerek után nevetséges "támogatás".

És most kapaszkodj meg, de NEM egy magyar mintára hol szűkített, hol meg felhígított CSOK-kal akarják orvosolni a demográfiai problémákat, hanem a családi pótlékok és a gyermekek után járó adókedvezmények brutális mértékű emelésével, illetve a közszolgáltatások kiterjesztésével a kisebb lélekszámú települések irányába is (hol látsz te ilyet Magyarországon, amikor ennek éppen az ellenkezője zajlik, a leépítése?).

Ezek az országok NEM eladósítani akarják az állampolgáraikat, hanem valódi, és mindenki számára kézzelfogható ösztönzést adni a gyermekvállalásra.

júl. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/61 anonim ***** válasza:
41%

28) Én nem említettem egy országot sem. De most utána néztem gyakorlatilag a nyugat-európai országokban pont ugyanakkora a termékenység,mint Magyarországon.(minimális eltérésekkel országonként)Nincs is olyan nyugati ország ahol elérné a 2,00-át.

Forrás: [link]

júl. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/61 anonim ***** válasza:
100%

#27

De azt hazudja most az Orbán kormány, hogy már bruttó 650 ezer az átlagbér Magyarországon.

Annak viszont nem 320 ezer a nettója, és főleg nem 260-280 ezer.

Megy a parasztvakítás ezerrel, miközben a foglalkoztatottak jóval több mint fele minimálbéres, nem teljes munkaidőben foglalkoztatott, napi bejelentéses, megváltozott munkaképességű, és közmunkás.

A nagyszüleim falujában egyetlen munkalehetőség van, hogy egy NER-es mezőgazdasági maffia hordja a falu háromnegyedét mezőgazdasági munkákra napi bejelentéssel, persze senki nincs bejelentve a napi 8ezer/10 óra munka (plusz oda-vissza út) után.

És senki nem ellenőrzi őket sem a Járási-, sem a Kormányhivatalból, sem a NAV-tól, pedig már sokan feljelentették őket minden lehetséges helyen, amikor kiderült, hogy amikor betegek lettek, a TAJ kártyájuk sem volt aktív, és még a gyógyszereket is csak teljes áron válthatták ki, és persze nyugdíjuk sem lesz a be nem fizetett járulékok miatt.

Ki akar ilyen korrupt és állampolgár-ellenes országba szülni, ahol csak egy szűk réteg kiváltságát biztosítja az összes többi, a magyar társadalomból kiszorított és kitaszított ember?

júl. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!