Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormány miért nem olyan...

A kormány miért nem olyan sportba nyomja a pénzt amiben jók is vagyunk?

Figyelt kérdés
Fociba feleslegesen költenek annyit ugyanolyan rosszak, de kézilabdába vagy vizilabdába több értelme lenne szerintem.

júl. 29. 21:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
Mert a Doktor Miniszterelnök Úr a fodbalt szereti.
júl. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%
Fociban is jók voltunk míg a Fidesz el nem kezdte támogatni őket 😂😂😂
júl. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
15%

A foci magasan a világ legnépszerűbb, legnézettebb sportja. Egyébként az általad említett sportokba is bőven megy a pénz. De az arányok mások, mivel a foci messze leköröz gazdaságilag minden más sportot.


Az meg hogy miben vagyunk jók, az nagyban függ attól is hogy mennyire ismertek a sportok, világszerte hány országban játsszák komolyan, milyen a merítési lehetőség. Ha nagyobb pénz menne más sportba, attól még a gyerekek többsége ugyanúgy focista akarna lenni. Nyilván sokkal könnyebb vízilabdában a világelitben lenni mint fociban. Nagyon nincs egy súlycsoportban egy vízilabda olimpia és egy foci VB.


Ezektől függetlenül én sem tartom jónak ezt a pénzszórást. Vannak dolgok a sportban, akár a fociban is amikbe tényleg érdemes fektetni. De rengeteg pénz megy olyan helyre ami teljesen értelmetlen.

júl. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem alapból nincs ilyen hogy egy nemzet valamiben jó. Vannak kiemelkedő egyének és kész. Még ha azt mondjuk hogy mondjuk az alacsonyabb emberek általában jobbak lesznek úszásban mijt futásban a tömegközéppont elhelyezkedése miatt (erről van is tanulmány) azt még értem is, de egy nemzetállam esetében ez értelmezhetetlen. Nincs ilyen hogy átmegyek Bécsbe Győrből és ott már nem a vizilabdában jók az emberek, hanem mondjuk a bringázásban.
júl. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
18%
Hámmer ilyen nincs.
júl. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
26%
Vizílbdára miért kéne többet költeni? Így is a világ legerősebb bajnoksága a magyar.
júl. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
66%

Vannak olyan nemzethy sportok, amelyekben szeret biztosra menni:

biztos, ami biztos alapon egyedül szervez le versenyeket, egyedül indul és csak egy versenyzőnek van hely a dobogón, amely az összes díjat mindig megnyeri.

júl. 30. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 MDaniel98 ***** válasza:
85%
Világszinten kézilabdába is rengeteg pénz ölünk, nem nagyon látni az eredményét ott sem.
júl. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
33%

Fociban sokkal nagyobb a verseny, mint egy vízilabdában, vagy kézilabdában.

Elég sok sportba megy a lóvé.

Egy foci EB győzelem egy ország számára többet ér, mint 15 olimpia arany.

júl. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem az a baj, hogy öli bele a sok pénzt (de igen az is...), hanem hogy ezután semmi számonkérés nincs, se edzőn se csapaton. Magyarázza már meg valaki, hogy az utóbbi mondjuk 10 évben hány magyar tehetséget nevelt ki egy csapat is ? Ezt úgy értem, hogy Magyarországon, aki vitte is valamire, nem rúgták haza vagy egy világvégi csapatba 1-2 év után ? Továbbá miért engedik szabályozás nélkül, hogy a mi adófizetői pénzünket beletolva falábú külföldi játékosokkal tömik ki a csapatokat, hogy már nyomában sincs magyar a csapatokban ? (tisztelet a kivételnek) És akkor ahogy irod, még gyenge is az egész produkció itthon és válogatott szinten is. Aki meg a Fradival jön, egyrészt ők vannak a legjobban kitömve, továbbá ott is külföldiekkel kitömve szökőévente kijön a BL, miközben égnek oda-vissza vagy a bohóc ligára verik a mellüket, hogy nevesincs csapatokat legyőznek a csoportjukban... ez igazán jó. Megjegyzem húsz éve nem jártam meccsek ezek miatt, tiz éve meg már a tévében sem nézem, csak a szalagcímeket az újságokban, az is elég kiábrándító...
júl. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!