Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnád, hogy a nyugdíjrend...

Támogatnád, hogy a nyugdíjrendszert ès az adòzàst szabják át gyermekszám alapján?

Figyelt kérdés

Szerintem igazsàgosabb lenne belevonni a gyerekszámot. Nyugdìjakba bele lehetne vinni szorzòkat: pl 1 gyerek 1.2-es, 2 gyerek 1.4-mas, 3 gyerek 1.6, 4 1.9-es szorzò. Adòzàsban is,egyrészt a munkàltatònak nagyobb adòt kène fizetnie ha gyermektelen alkalmazottat vesz fel (ezàltal lefaragnànk azt a hàrànyt ami most a gyermektelen anyukàkat terheli állásinterjúnàl). Másrész a 34% os adòt le lehetne vinni 1 gyerek esetèn 30, 2 esetén 26, 3 esetén 21% -ra.


Szerintem ez sokkal igazsàgosabb lenne, hiszen aki gyereket nevel az sokkal nagyobb tàrsadalmi terhet visz a nyakàba. Sokkal nagyobbak a kiadásai, kb min5ha két àllása lenne csak az egyik fizetés nèlküli.

És a nyugdìj rendszer is igazsàgtalan most, mert a gyermekink fogjàk fizetni mások adòit.

Alternatìv megoldás lenne h az adòd egy részét direktben a szülõdnek utalnàk plusz nyugdìjkiegèszítéskènt.



júl. 28. 05:24
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
35 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%
Akkor a cigók jól járnak, még több cigó lesz. A rendszerváltás után is azért szaporodtak, mert kapták a segélyt, ingyen lakhatást. Én fehér bőrű magyarként szülői adósággal a hátam mögött csak alamizsnáért dolgozhattam, míg elvtársaink az állami vagyon szétherdálásában a cigók segélyezésében,a maffuozók támogatásában voltak érdekeltek. És akinek biológiai okokból nem lehet gyereke?
júl. 28. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
98%
Ez minden, csak nem igazságos.
júl. 28. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
90%
Tudod a komcsielvtárs politikusaink mindig kiállnak és a népet hibáztatják a, szar döntéseik miatt, ők meg a pingvin effektussal védekeznek, hogy ezt nem tudhatuk, nem láthattuk, nem sejthettük előre, és ezzel minden el van intézve. Előbb a társadalmi erkölcsött kellene rendbe tenni, a jogásztársadalmunkat lecserélni. Túl sok közttük még a komcsi kegyelt leszármazott.
júl. 28. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
93%
Így is mélyponton a születésszám.általános életszinvonalat javító intézkedések miért nem jutnak az eszetekbe?erre az egyre lennék kíváncsi.
júl. 28. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
91%
És azt nem gondolod, hogy a kis és középvállalkozásokat ez hátrányosan érintené? A multik lazán fel tudnak venni plusz 20-40-100 főt hogy kapják a kedvezményeket, de egy kisvállakozás nem engedheti meg magának olyan többgyerekes alkalmazott felvételét, aki többet van otthon, mint munkában. Így ő hátrányba kerül a munkáltatói piacon és megint nyertek a multik, míg a magyar kezdő vállalkozásokat sikeresen elkaszáltuk.
júl. 28. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
79%
Akinek nem lehet gyereke azt meg vigyük fel a kékesre.
júl. 28. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
90%

Hát a faxom nem kellene?

Aki bármilyen okból sok gyereket vállal, azt tegye annak tudatában, hogy az Ő FELELŐSSÉGE. A felnevelésük is.

júl. 28. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Ahelyett h egybõl érzelmekbõl írnàtok gondoljàtok végig egy kicsit ezt: 1 gyereket felnevelni fogantatástòl középiskola végèig àtlagosan 25milliò forint. Van két ember A ember felnevel 2 gyereket, B ember egyet sem. B embernek 50milliòval több megtakarìtàsa marad, ebbõl vesz kettõ lakást és kiadja. Emiatt B ember nyugdìjas koràban lényegesen jobb körülmények közt él mint A ember, ráadásul A ember két gyereke fizeti neki a nyugdìját és A ember sokkal több energiàt is fektetett bele, hogy felnevelje a gyerekeit. Szerintem ez ìgy egyáltalán nem igazsàgos! És kártékony is a tàrsadalomra...

Tudom h a legtöbb ember kèptelen tàrsadalmilag gondolkozni, de sajnos nekem van igazam.


#1 romák többsége nem fizet adòt vagy csak keveset. Emiatt nekik alapbòl nem nagy segìtsèg ez a fajta adòátalakìtàs. Aki meg romaként rendes munkahelyen dolgozik azt illesse meg ugyanez a kedvezmény.



Akinek nem lehet gyereke (orvosi okokbòl) annak kène adni egy kiskaput. Ha gyereket nevel akkor rá is járjon ugyanez a kedvezmèny. És aki nem neveli a gyereket csak megszüli aztán beadja vki intézetbe annak nem járna semmi kedvezmèny. Igazàbòl az lenne a cèlja h a szülõkre rakott plusz terheket enyhìtse egy igazságosabb adò+nyugdìjrendszerrel.


És mindezt ùgy ìrom h nekem sincs mèg gyerekem, viszon tesòmnak màr 3 is van és làtom h neki mennyire nagy terheket rak ez a 3 gyerek. Viszotn nekem sokkal több megtakarìtàsom van hozzá képest és làtom h ez ìgy tàrsadalmilag nagyon nem fair.

júl. 28. 07:43
 9/18 anonim ***** válasza:
88%

Kedves kérdező...szinte érzem a fasizmus hűvös lehelletét...

...neked fingod sincs a haza társadalmi életről,

pláne a gazdag, és művelt(?)nyugati jóléti társadalmakról....talán tanulj, hallgass politikát...


17 éve vagyok nyugdíjas, én attól félek, hogy az ilyenek miatt nem kapom meg, ami jár.

(na jó, tudom hogy ez a legutolsó, legkisebb ok, de azért jó tudnom, merre van az előre.)


menj az ivóba, és idd le magad.

júl. 28. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
86%

Lássuk csak. Egy 3 gyerekes férfi adója már így is minimális, majdnem a bruttót kapja, egy 3 gyerekes nőnek pedig már nem kell SZJA-t fizetnie. Ezen kívül kapnak több 10 milliós támogatásokat. S akkor még azt szeretnéd, hogy a nyugdíjuk is sokkal több legyen.

Ez gazdaságilag fenntarthatatlan. Már most. Nemhogy ami később lesz.

júl. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!