Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyetértenél ilyen pedagógus...

Egyetértenél ilyen pedagógus bérrendszerrel?

Figyelt kérdés

Én alapvetően több lépcsős bérrendszer híve vagyok, ami jutalmazza a szolgálatot, lojalitást is, de a teljesítményt is.


Lenne egy alapbér minden tanárnak.Mondjuk Br 600e.

Erre mennének pótlékok.


-Lojalitási pótlék, ami az évekkel, szolgálati évekkel függ össze.Évenként növekedne, 10 év után lehetne br 140e forint.

-Ha van neki osztálya, arra is pótlék



-Illetve, amiért prüszkölnek a tanárok, teljesítmény bér.Ez pedig attól függene,hogy a szülők (közvetett módon a diákok) mennyire vannak vele megelégedve.Illetve, az intézmény vezetése is.

És nem a versenyek számítanának.



Én dolgoztam IT üzemeltetésben pályakezdő diplomásként (akkoriban nem volt máshol hely).Nagyon szigorúan mérték a szolgáltatásunk minőségét, komoly mutatószámokkal.Azelőtt el sem tudtam volna ilyesmit képzelni.



A teljesítménybér ellen azok harcolnak, akik rosszul dolgoznak és nem akarják,hogy kiderüljön.

Pont miattuk kell ilyen bérrendszer, hogy legyen rajtuk egy kis nyomás, kényszer.


júl. 19. 18:22
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

"Illetve, amiért prüszkölnek a tanárok, teljesítmény bér.Ez pedig attól függene,hogy a szülők (közvetett módon a diákok) mennyire vannak vele megelégedve.Illetve, az intézmény vezetése is."


Jogosan prüszkölnek ellene, mert ez baromság és igazságtalanság. Nem az a tanár érdemel több pénzt, aki jobban tud jópofizni a szülőkkel és könnyű dolgozatok írat, hogy mindenki jó jegyeket kapjon. Ugyanis őket pontozzák a szülők és kölykeik jobbra

aug. 24. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!