Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem tudta egyik kormány...

Miért nem tudta egyik kormány sem letörni a pedagógusok szarvát?

Figyelt kérdés

[link]


Ami a cikkben történt, engem mélységesen felháborított.


Az oktatás ne melegedő legyen azoknak, akik más területre alkalmatlanok és ezért elmennek tanárnak, tanítónak.Meg, ne a narcisztikus, komplexusos emberek játszótere legyen.

Eleve ki kellene szűrni felvételi alkalmassági vizsgálat.


Az oktatás a diákokért van, nem a pedagógusokért,hogy legyen munkahelyük, meg legyen hol télen melegedni.Ezt azért illene nekik, meg a politikusoknak is az eszükbe vésni.



Én még mindig nem értem,hogy miért nem működik visszaélés bejelentő rendszer, ahol az ilyen eseteket jelenteni lehet és gyorsan kivizsgálják, a vizsgálat idejére felfüggesztik a pedagógust, bérmegvonással.Már csak azért is,hogy példát statuáljanak és a többi pedagógusnak se jusson eszébe megalázni a diákokat vagy bullyingolgatni.



Ha, egy vásárlót megaláz egy üzletben valaki, másnap már nem kell jönnie dolgozni.Hiába van hiány kereskedelmi dolgozókból.Az üzlet nem engedhetni magának,hogy rossz híre legyen, annak a költsége, mint új embert felvenni magasabb bérrel.

Ez kellene az oktatásban is.


jún. 22. 15:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező! Ha egy kicsit is figyelmesebben olvastad volna a cikket, akkor feltűnhetett volna az alábbi is: "A szülők hiába kérték az iskola és a tankerületi központ segítségét. Végül az oktatási jogok biztosának közbenjárásával találtak a kislánynak új iskolát."

Nemcsak az iskola vezetése, hanem a felügyeleti szervük sem tett semmit! Ne a pedagógusok szapulásában merüljön ki a mondandód!

jún. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

1#


A cikk egy pedagógus végzettségű, de pedagógusnak egyáltalán nem való véglényről szól.

Nem egyedi esetről beszélünk.


Épp az a probléma,hogy a felügyeleti szervek, iskola vezetése is falaz a pedagógusoknak, védik őket.A panaszokkal nem foglalkoznak.

Ebben a kérdésben van szükség szigorításra.

Az ilyen bullyingot pedig beemelni a BTK-ba és szigorúan büntetni, felfüggesztett börtönnel, pedagógusi pályától való eltiltással.

jún. 22. 15:32
 3/4 anonim ***** válasza:

"Az oktatás a diákokért van, nem a pedagógusokért,hogy legyen munkahelyük,"


Erről az jut eszembe, hogy informatikusként azért jártam fémesztergálásra, elektronikára, mérésre (elektronika szintén), anyagismeretre (ahol a kib....tt nyersvasgyártásról tanultunk b.szd meg, WTF???) hogy ezeknek a tanároknak, akik ottmaradtak, mint kövületek, meglegyen az óraszámuk és ne kelljen őket elbocsátani. Rengeteg dolgot tanulsz az iskolában, amit nem használsz soha az életben, de a középsulimnak sikerült még rálapátolnia erre ilyen őrültségekkel és ezzel még nem volna semmi probléma, ha valóban nem úgy volna, ahogy írtad, hogy "a narcisztikus, komplexusos emberek játszótere" az oktatás, mert akkor nincs az, hogy mondjuk egy informatikus megbukik elektronikából (ahogy megtörtént ez osztálytársammal), mert úgy van vele a tanár, hogy a kettest megadja a kb. semmire, mert ez egy win-win szitu is lehetne, ha félretudja tenni (felnőtt ember létére egy gyerekkel szemben) a komplexusát, Ő lehúzza az utolsó évét velünk, nyugdíj előtt, velünk meg elnézőbb, hisz mégsem elektronikára vagy gépészetre járunk. Egyedül a mérés tanárom volt kivétel, Ő pont így gondolkodott, s figyelj mind közül Ő volt egyébként az ki a legegyszerűbb ember volt, OK kicsit ivós, vagy nagyon ivós, de fogta, hogy neki nem kell informatikusokba olyan tudást beletöltenie, ami távol esik a szakmájuktól.


A cikket elolvasva, meg az a helyzet, hogy ez nem ritka eset. Keresztfiammal is így viselkedik a német tanára. Velem is így viselkedett az egyik informatika tanár, hál' Istennek csak fél évig tanított, mert volt lehetőség lépnem egy másik csoportba és azonnal megtettem. Lehet, hogy primitívségről árulkodik, ha igen, vállalom, de olyan sérelem van bennem, hogy én a mai napig falhoz tolnám, hogy mégis mi volt ez? Gyerekként fel sem fogod, hogy veled ezt nem volna szabad, hogy megtegye, te vagy a gyerek, Ő felnőtt, ráadásul tanár, fel nem tudod mérni mihez van joga, mihez nincs, mi nettó bunkóság és mi az ami megengedhető. Volt olyan tanárom aki pofozkodott, no azt elmondtam otthon, apám nem egy indulatos ember, sosem volt az, pont ennek okán borult ki, hisz Ő soha senkire nem emelt kezet, nem hogy gyerekre, na akkor bement másodmagával szülőire azzal az egyébként anyukával, akinek a lánya osztálytársam volt, és szintén felpofozta a tanár és két oldalról pofozták apámmal felváltva. Soha többé nem pofozkodott. Lehet gondolni, hogy biztos tetű módon viselkedtünk az óráján, de nem, rajztanár volt, nem rajzoltam jól... :D Halál komolyan!!! Szóval semmi óra zavarása vagy feleselés amit ma megengednek maguknak egyes diákok, nálunk ilyen nem volt. Középsuliban volt egy matektanárom, aki az egyik dadogó osztálytársamat kicikizte a dadogásával (felnőtt, tanult ember ilyen primitív tud lenni), a gyerek annyira magára vette, hogy tiszta lelkinyomor volt emiatt, mert előfordult vele mással is, de annak visszaszólhatott, megvédhette magát.

jún. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Az oktatás a diákokért van, nem a pedagógusokért, hogy legyen munkahelyük, meg legyen hol télen melegedni.Ezt azért illene nekik, meg a politikusoknak is az eszükbe vésni."


Tanárként mondom, hogy az egész rendszer úgy rossz, ahogy van. Sajnos sok lelkes és jó kolléga hagyta már ott ezt a pályát, illetve a mi intézményünkben (ahogy rengeteg másban is) a 36 évemmel én még a fiatal kolléganőnek között vagyok számontartva.

Sajnos ide vezetett az évekig tartó reménytelen küzdelem az oktatás javítására, a sztrájkok ellehetetlenítése, stb. Sajnos a társadalom elenyésző kisebbsége nem látott azon túl, hogy nem csupán a bérekkel van probléma, hanem sok más dologgal is. Viszont a bérek ennek jelentős részét teszik ki, hiszen ezzel lehetne igazán vonzóvá tenni az értelmes, rátermett fiatalok számára a pályára, ahol igazi megbecsülés várhatna rájuk.

Én évek óta azt vallom, hogy a tanári munkának kellene az egyik legjobban fizetett munkának lennie, ahová tényleg a legjobbakat várnák. Ehhez persze követelmény is lenne: magas egyetemi ponthatárok, felkészítés, értelmes továbbképzések, kommunikációs és egyéb tréningek stb. Ehhez természetesen szükség lenne még erős intézményi infrastruktúrára, jobb tantervekre is. Ez lenne az, ami valóban a gyerekek érdekét szolgálná.


Egyébként - mint bármely más szakmában - nyilván itt is előfordulnak méltatlan kollégák, akik bunkók, rosszindulatúak vagy valami mentális bajuk van. Nyilván egy jobb rendszerben nagyobb esély lenne a hasonló emberek kiszórására, mert lenne igazi verseny a helyekért.


Ehelyett majd jönnek az 55 év feletti átképzett katonák, mert csak így fogják tudni megoldani a tanárhiányt. Gondolom ők nagyon empatikusak lesznek majd a gyerekekkel:(

jún. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!