Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mièrt kell hagyni a gyermekbàn...

Mièrt kell hagyni a gyermekbàntalmazò egyhàzaknak hogy mossàk a gyerekek agyàt?

Figyelt kérdés
Elvileg vallàsszabadsàg van, politizàlni sem lehet az iskolàkban, akkor hittèrìteni mièrt lehet? Mire jò hogy nekik adja az àllam az oktatàsi intèzmènyeket? Kissè paradox hogy az az intèzmèny legyen felelős a tudàs àtadàsàèrt ami fennàllàsa òta a tudomàny lerombolàsan dolgozik

júl. 19. 12:03
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
84%

az ereszténység mikor nem kényszerrel erőszakolta ki a követését?


Nyugika, nem jársz eleget templomba eretnek lehetsz még és a máglya fáj.

júl. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
72%

Mint kiderült, a pedofil hálózatuk pénzelésére használják az egyházi támogatásokat. Az iskolák és egyéb gyerekekkel foglalkozó intézmények átadása is emiatt lehet.

A példa azt mutatta, hogy a gyermekkereskedelemből leadózott Lamborghini-t lehet venni, aztán ha bukik az ember úgyis megússza.

júl. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
64%

Az állam - elvileg - azért adja az egyházaknak az iskolákat, mert nem akarja a költségeiket vállalni.


A szülők - elvileg - megtehetik, hogy nem egyházi iskolákba iratják be a gyerekeiket.


Én is írtam két "elvileg"-et.

júl. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
#3 Ja, csak most már ott tartunk hogy az én volt körzeti sulim is katolikus agymosoda lett. Vagyis még azért is fizess hogy ne álszent tudományellenenes idióták tanítsák a gyerekedet.
júl. 19. 12:14
 5/22 anonim ***** válasza:
42%

#3 Tudod a fura csak az ebben, hogy amikor elterjedt, hogy a városunk 4 általános iskolájából az egyiket átveszi majd 2 év múlva az egyik egyház akkor a szülők azonnal megrohamozták, és tavasszal oda akarták beíratni a legtöbb gyereket elsősnek.

Nem lehet - csak feltételezem - hogy talán te beszélsz baromságokat a kérdezővel együtt és a valóságban meg azt látják az emberek, főleg a szülők, hogy az egyházi kezelésű iskolákban valóban tanulnak a gyerekek, ott azt fogják megkapni ami nekik kell, tanítani fogják őket?

Mondom ezt úgy, hogy én is tanár vagyok és nem egyházi iskolában tanítok. Egy barátom viszont igen.

júl. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
#5 Azt biztosan látják hogy az egyhàzi iskolàk több àllami tàmogatàst kapnak ezèrt legalàbb nem omladozik a vakolat.
júl. 19. 12:29
 7/22 A kérdező kommentje:
#5 Persze az is pehet hogy igen, ès te rosszabb pedagògus vagy azért vagy àllamiban.
júl. 19. 12:29
 8/22 A kérdező kommentje:
Legalàbbis a sajàt èrvelèsed szerint
júl. 19. 12:30
 9/22 anonim ***** válasza:
35%

"Elvileg vallàsszabadsàg van, politizàlni sem lehet az iskolàkban, akkor hittèrìteni mièrt lehet?"

Akkor tisztázzuk a dolgokat, mert láthatólag nem érted.

1.A vallásos nevelés, hitoktatás az NEM politizálás. Attól mert van párt amelyik tagadja a vallásokat, Isten létét, bármit és van amelyik nem, még nem a hitoktatás politizál hanem a politika/politikus vallja hogy fontos vagy nem fontos számára a hit, a vallás.

2. Az egyházi működtetésű intézményekben nem térítenek.

3. A vallásszabadság azt jelenti, hogy te szülőként eldöntheted, hogy akarod-e a gyerekedet egyházi iskolába járatni vagy nem akarod, akarod-e hogy hitoktatásban részesüljön vagy nem akarod, te magad választhatod meg, hogy vallásos vagy-e, a gyerekedet aszerint neveled-e és ha igen, akkor mely vallás szerint. vagyis nem csak neked van jogod ahhoz, hogy NE legyen hitoktatásod, hanem nekem is jogom van ahhoz, hogy LEGYEN, csak egymást nem kötelezhetjük a másik elvárása szerint élni.

4. Lehet politizálni az iskolában, PÁRTpolitikát nem lehet folytatni. Van is tantárgya a diákoknak, az Állampolgári ismeretek és a Történelem, amikben fontos a politizálás, vagyis a történések, elvek, pártok megismerése és az állampolgári jogok, az államigazgatási rendszer megismerése. Ahogy Etika órán is foglalkozunk olyan témákkal amik politizálásnak is felfoghatóak, csak tilos azt pártpolitikával megtölteni és egyes pártok felé vinni a diákokat órán.

Ráadásul az elmúlt 2 évben sok "haladóprogresszív" iskolában még ezt se tartották be - és nyilván ezzel nem volt eddig semmi bajod - mert konkrétan kormányellenes megmozdulásokba vonták bele a diákjaikat és kifejezett pártpolitikát műveltek. Az én gyerekeimet is megpróbálták belevinni az iskoláikban azok a tanáraik akik nagggyon haladónak meg felvilágosultnak gondolták és az elmúlt évtizedben itt vagy ott megpróbáltak kormányellenes megmozdulásokba őket belevinni. Volt amelyiket sikerült, volt amelyiket nem. Fura módon a hozzád hasonlók, akik a hitoktatás meg az egyházi iskolák ellen beszélnek, soha nem tiltakoztak a gyerekek agymosása ellen, amikor a tanárai próbálták ebbe az irányba fordítani és konkrét cselekményekbe is bevonni.

júl. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
25%

#10 "Persze az is pehet hogy igen, ès te rosszabb pedagògus vagy azért vagy àllamiban." "Legalàbbis a sajàt èrvelèsed szerint"

Látom nálad sem sikerült az oktatás fényesen, a szövegértésed nulla - semmi ilyet nem írtam le, ez a te agyszüleményed. Pont mint a kérdésed is.

Az állami iskolában MINDEN diáknak helyet kell biztosítani, az egyházi iskola viszont választható. Azok a szülők akik tesznek arra mit csinál a gyerekük vagy éppen hozzád hasonlóak, azok nem választják az egyházi iskolát és így azokban az iskolákban egy olyan diák állomány van amelyiknek a szülei azt akarják, hogy a gyerekük tanuljon. Így a gyerek tanulni is fog.

Jó tanár vagyok és a kollégáim is nagyon jók. Ellenben ahol a diákok szülei IS ugyanazt akarják, ott a hatékonyság sokkal jobb, mint ahol a diák azt csinál amit akar, mert a szülő otthon nem őt fogja hibáztatni hanem egyből a tanárt és nem tőle várja el, hogy tanuljon, leckét csináljon, figyeljen a tananyagra órán, végezze el a feladatát - hanem tőlem, hogy úgy legyen tudása a gyerekének, hogy semmire nem hajlandó amivel megtanulhatná amit kell.

De mindezt tök feleslegesen írtam le, ilyen hosszú szöveget nem vagy képes megérteni.

júl. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!