Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mièrt kell hagyni a gyermekbàn...

Mièrt kell hagyni a gyermekbàntalmazò egyhàzaknak hogy mossàk a gyerekek agyàt?

Figyelt kérdés
Elvileg vallàsszabadsàg van, politizàlni sem lehet az iskolàkban, akkor hittèrìteni mièrt lehet? Mire jò hogy nekik adja az àllam az oktatàsi intèzmènyeket? Kissè paradox hogy az az intèzmèny legyen felelős a tudàs àtadàsàèrt ami fennàllàsa òta a tudomàny lerombolàsan dolgozik

júl. 19. 12:03
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

#10 Tehát az egyházi iskola azért jobb mert az egyházi iskolák válogatnak. És egyház nélkül nem válogathat egy iskola? Miért csak nekik van ez megengedve?


Te annyit mondtál ott jobb az oktatás. Nem tudom milyen szövegértéssel lehet ebből kihámozni mire gondoltál, de én mertem feltételezni hogy a jó oktatás egyik alapköve a pedagógusállomány, ezért is írtam, amit írtam.


"mint ahol a diák azt csinál amit akar, mert a szülő otthon nem őt fogja hibáztatni hanem egyből a tanárt és nem tőle várja el, hogy tanuljon, leckét csináljon, figyeljen a tananyagra órán, végezze el a feladatát - hanem tőlem, hogy úgy legyen tudása a gyerekének, hogy semmire nem hajlandó amivel megtanulhatná amit kell." - És ilyen szülők nem irathatják egyházi iskolába a gyereküket, mert?

júl. 19. 12:55
 12/22 A kérdező kommentje:

"De mindezt tök feleslegesen írtam le, ilyen hosszú szöveget nem vagy képes megérteni."


Jó látni, hogy pedagógusként ennyire lekezelő vagy.

júl. 19. 12:55
 13/22 A kérdező kommentje:
#10 De úgy egyébként is, nem válaszoltál a kérdésre. Mire jó hogy egyházi fenntartású az iskola és hittérítéssel mossák a gyerekek agyát? Csakmert minden amit pozitívumként felsoroltál tökéletesen elérhető az egyház közbeavatkozása nélkül is. Remélem tanárként rendelkezel annyi logikával, hogy ezt észreveszed.
júl. 19. 12:56
 14/22 A kérdező kommentje:

" A vallásszabadság azt jelenti, hogy te szülőként eldöntheted, hogy akarod-e a gyerekedet egyházi iskolába járatni vagy nem akarod, akarod-e hogy hitoktatásban részesüljön vagy nem akarod, te magad választhatod meg, hogy vallásos vagy-e, a gyerekedet aszerint neveled-e és ha igen, akkor mely vallás szerint."


És ez már ott bukik, hogy a körzeti sulikat átadják az egyházaknak, ezzel arra kényszertve a szülők nagyrészét, hogy a gyereke vallásos neveltetésben részesüljön, akkor is ha ő nem szeretné azt.

júl. 19. 12:57
 15/22 A kérdező kommentje:

"Ráadásul az elmúlt 2 évben sok "haladóprogresszív" iskolában még ezt se tartották be - és nyilván ezzel nem volt eddig semmi bajod"


Te miről bveszélsz? Haladó progresszív iskola Magyarországon? Az állami intézményekben? Milyen nagy "haladó-progresszív" politizálás volt a Bársony János Általános Iskolában Miskolcon? Halljam! Most már arra is rátette a kezét az egyház, függetlenül attól, hogy azt 1970-ben építették a komcsik,szerintük az is az övék alanyi jogon.


"Az én gyerekeimet is megpróbálták belevinni az iskoláikban azok a tanáraik akik nagggyon haladónak meg felvilágosultnak gondolták és az elmúlt évtizedben itt vagy ott megpróbáltak kormányellenes megmozdulásokba őket belevinni. Volt amelyiket sikerült, volt amelyiket nem. Fura módon a hozzád hasonlók, akik a hitoktatás meg az egyházi iskolák ellen beszélnek, soha nem tiltakoztak a gyerekek agymosása ellen, amikor a tanárai próbálták ebbe az irányba fordítani és konkrét cselekményekbe is bevonni."


Az én gyerekeimet valóban nem akarták politikai megmozdulásra elcibálni. De ne zavarjon, hogy míg a fenti esetben a törvény a te oldaladon áll és nyugodtan panaszt tehetsz az adott tanár ellen, addig az a probléma amit én felvázoltam jogilag és államilag támogatott. Ne csinálj már úgy mintha pár lázadó tanár akit majd meghurcol a tankerület ugyanakkorra hatalommal bírna mint az egyházak, amik most sorra kapják az oktatási intézményeket ingyen.

júl. 19. 13:01
 16/22 Mansour ***** válasza:
57%

Tudományellenes?? A katolikus iskola biztos nem az, mivel a katolikus egyház sem az. Egyes tanárok esetleg lehetnek azok, de ez sem igazán életszerű. Katolikus iskolában biztos nem taníthat mondjuk az evolúciót vagy bármilyen tudományos tényt tagadó tanár.

A hittérítés és az álszentség más kérdés, ezek nyilván jelen vannak az ilyen intézményekben, eltérő intenzitással. De a tapasztalataim szerint, ahol nagyon nyomják a hittérítést és/vagy ahol nagyfokú az álszentség, ott az ellenkező hatást érik el, sokan az ilyen iskolák hatására fordulnak el végleg az egyháztól, sőt gyakran a vallástól is.

júl. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
#16 hogyha mèg az egyhàznak is kontraproduktìv akkor meg plàne mi èrtelme van az egyhàzi pènzmosàson kìvül?
júl. 19. 13:36
 18/22 anonim ***** válasza:
40%

#11 "Tehát az egyházi iskola azért jobb mert az egyházi iskolák válogatnak."

Szépen bemutattad, hogy mennyire nem vagy képes egy szöveget megérteni.

NEM az egyházi iskolák válogatnak, NEM ezt írtam le. A SZÜLŐK döntenek róla, hogy oda íratják a gyereküket vagy sem. Nem bonyolult.

"És egyház nélkül nem válogathat egy iskola? Miért csak nekik van ez megengedve?"

Nem csak nekik van megengedve amúgy. Aki nem a körzetben lakik azt nem köteles egy iskola sem felvenni és bizony válogatnak is amikor feltételhez kötött a bejutás mert valami szintelvárás van pl. sportiskolába, zenetagozatra, matektagozatra vagy emelt nyelvoktatásra, 6 és 8 osztályos gimnáziumba meg az összes középiskolába.

"Te annyit mondtál ott jobb az oktatás."

Nem, nem ezt mondtam és nem ennyit mondtam. Olvasd el rendesen!

"És ilyen szülők nem irathatják egyházi iskolába a gyereküket, mert?"

Megtehetnék de nem teszik, pont mert vagy nem érdekli őket mi van a gyerekkel vagy mert hozzád hasonlóak és azt hiszik az nem jó a gyereknek ami ott van. A tehetNÉK meg a teSZIK az két külön dolog.

"Jó látni, hogy pedagógusként ennyire lekezelő vagy."

Nem. Pedagógusként le tudtam vonni a következtetést az addigi írásaidból. És bizonyítottad is az igazamat a következő megnyilvánulásaiddal.

"De úgy egyébként is, nem válaszoltál a kérdésre. Mire jó hogy egyházi fenntartású az iskola és hittérítéssel mossák a gyerekek agyát? "

Amikor hazug állítás van a kérdésben arra nem lehet válaszolni. Arra azt lehet tenni amit tettem - leírtam, hogy hazugság, nem mossák hittérítéssel a gyerekek agyát.

"Csakmert minden amit pozitívumként felsoroltál tökéletesen elérhető az egyház közbeavatkozása nélkül is. Remélem tanárként rendelkezel annyi logikával, hogy ezt észreveszed."

itt jön megint az alap, hogy nem tudod mi van az iskolákban, fogalmad sincsen az egyházi iskolákban folyó oktatásról sem, a többiről sem. Tanárként viszont látom. Az a fele amit az iskola tesz bele az éppen olyan akár állami, akár egyházi az iskola. A másik fele, ami a diákokat és a szüleiket jelenti, az már eltérő.

Egy megjegyzés. Anno minket a szocializmusban járattak még iskolába a szüleink és annak ellenére, hogy akkor valóban folyt agymosás, ez szépen lepergett rólunk. Azok a diákok akik nem vallásosak azokat nem fogja átmosni egy egyházi iskola, nem fognak ettől hinni Istenben. A lehetőségük lesz meg rá, hogy veled ellentétben annak ismeretében döntsenek, hogy miről szól az adott vallás.

júl. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 Mansour ***** válasza:
100%
Jó kérdés, a koncepció gondolom az, hogy bevonzzák az egyházba a diákokat, csak a gyakorlaton csúszik el a dolog. Nem megfelelő képességű és hozzáállású emberek foglalkoznak a gyerekekkel. Tisztelet a kivételnek. De ez az állami iskolákra is igaz, és ott talán még kevesebb a kivétel.
júl. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Mansour ***** válasza:
75%

"nem mossák hittérítéssel a gyerekek agyát"

Agymosásnak én sem nevezném, de folyik azért egyfajta hittérítés és egy szelíd, de sokszor eléggé határozott kényszerítés az egyházi életben való részvételre. Ez saját tapasztalat.

júl. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!