Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért fejlődik olyan nehézkese...

Miért fejlődik olyan nehézkesen a helyi gazdaság Pécsen (és Baranyában), más magyarországi városokhoz (megyékhez) képest? A helyi fideszes országgyűlési képviselők, -politikusok nagyon keveset „mozognak”, lobbiznak?

Figyelt kérdés

júl. 17. 21:34
1 2 3
 11/21 Mansour ***** válasza:
74%
Nekem kedvenc városom Pécs, turistaként szívesen járok oda, és még az odaköltözésen is elgondolkodtam. De sem turistaként, sem helyi lakosként nem örülnék, ha hatalmas gyártelepek létesülnének a város körül. A gazdaságot viszont nyilván jó lenne élénkíteni. Szerintem adja magát, hogy valamilyen tudásalapú irányba kellene elmenni, kutatás-fejlesztés, informatika, ilyesmi, és akkor mind a logisztikai, mind a városképi probléma ki lenne lőve.
júl. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
„A bőrgyár, kesztyűgyár a távolkeleti olcsó munkaerő miatt ment tönkre.” Az Otto Kessler pécsi kesztyűgyártó leánycége is megszűnt már?
júl. 18. 13:47
 13/21 A kérdező kommentje:
#10: az adatok ( [link] ) alapján a pécsi átlagkereset csak a szegedit múlja felül (10 euróval).
júl. 18. 14:29
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy nyugati cég kitalálja, hogy valamit (akár gyártás, akár fejlesztés, akár ügyfélszolgálat) kiszervezne Kelet-Európába (ami mondjuk előnyös lehet amiatt, hogy olcsóbb a munkaerő, de mégis EU-s szabályok vonatkoznak rá), akkor az elsődleges szempontok közül vizsgálja az adott hely megközelíthetőségét. Na most Pécsnél azt látja, hogy a legközelebbi érdemleges reptér autóval majdnem 3 órára van, értelmes vasúti kapcsolat Budapest felől van csak és az is majdnem 3 óra és nyugat felől autópályán csak Budapest felől, kerülővel közelíthető meg, akkor elég hamar kiesik a potenciális helyszínek közül. Ennyi
júl. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Hát igen, a drágalátos baranyai fideszes politikusok igazán kilobbizhatnák már (kilobbizhatták volna a 2010-es években) legalább az autópálya kiegészítését.
júl. 18. 15:08
 16/21 A kérdező kommentje:
Bánki Erik, Hoppál Péter, Nagy Csaba egy kalap szart sem érő figurák.
júl. 18. 15:12
 17/21 anonim ***** válasza:
31%

Vonattal is körülményes oda eljutni. Autóval örökkévalóság. Valóban szép és nagy város. 2 éve voltam ott kb először, elmentem egy túrára, rengeteg szép természeti kincse van és rendkívül nyugis hely. Talán nem is baj ha a nagy multik elkerülik. Volt egy retro hangulata a városnak mikor a sétálóutcában mentem.

Szeged is szép, de nekem valahogy nem volt túl szimpatikus. Laktam is ott egy ideig.

júl. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

" Szerintem Pécs és Baranya logisztikailag esik félre, ezért nem mennek oda a nagy cégek. "

Itt csak azt nem értem ( valószínű rosszul vagyok bekötve ), hogy a " Carbon, Május 1 ruhagyár, stb " idejében a kamionok tudták vinni a megtermelt árut. Főleg a " Szovjetunióba "... Vagy hogy, milyen úton vitték? ( Geresdlak, Máriakéménd pl a Carbonnak volt ott varrodája, eldugott falu ).

" pécsi reptér " Sajna csak szeptemberig lesz. Legalábbis egy nyáron megjelenő infón azt írták...

Bizonyára soknak bejött ez a Pogány reptér.

" és még az odaköltözésen is elgondolkodtam " ( sok zártkerthez a városból Komlón, el lehet jutni. Nem feltétlen gyár mellett kell lakni. bocs csak egy ötlet )

Sokkal többet ( 40.000. - 50.000. ft nem keresnek többet. pl a szakemberek )

Pogányi repteret kellene fejleszteni, illetve ne csak nyáron menjen járat...

Autópályánál gyanítom a kisajátítás egyéb dolgok miatt nem működött... Mohács híd, nem tudom hány éve van terv, és talán elkezdik. Pl

Nem védem egyik képviselőt se az utóbbi 24 évben akik voltak. 2010 előttiek se törték magukat.

" Vonattal is körülményes oda eljutni " Pécsre gondolsz?

aug. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Agyondícsértem Pécset és lepontoztatok. Szóval nem szeretitek a várost… értem
aug. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

" Agyondícsértem Pécset és lepontoztatok. "

Ne foglalkozz azzal, hogy lepontoztak... Gyakran lepontoznak engem is. Nem pontgyűjtés miatt olvasom / szólók hozzá.

aug. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!