Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fideszesek! Én '26-ban fogok...

Fideszesek! Én '26-ban fogok szavazni először. Mondjátok már el, miért szavazzak a Fideszre? Normális érveket.

Figyelt kérdés

júl. 11. 15:26
1 2 3 4 5 6
 51/57 anonim ***** válasza:
De miért akarsz a fideszre szavazni?
júl. 15. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/57 anonim ***** válasza:
18%
#51 Talán mert van agya, tudja használni és jó döntést hozni?
júl. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/57 anonim ***** válasza:
71%

#45

Bocs, ha nem megy az olvasás, akkor szimplán ne szavazz. Sehol nem beszéltem arról, hogy úgy kell döntened, ahogy én mondom, hanem hogy legyen mellette helytálló, objektív érved. Ez az érv szólhat tőlem bármelyik párt mellett - bár nyilván pár párt kiesik -, de nem arról beszéltem, hogy szavazz úgy, ahogy én mondom.

Nem tudom, hogy hogy sikerült így értelmezni, amit leírtam.


#47

Ez szimplán nem igaz. Többször is láttuk, hogy a kis ember képes megszorongatni a nagy tőkéseket, és ez még politikán kívül is igaz, lsd. Gamestop.


Másrészt meg, egy politikus felépítéséhez nem kell nagy tőke. Egy átlag ember is képes tök ingyen felépíteni magát, mert ma, az internet korában, ez a tudás ingyen elérhető.

Vagyis nem, nem kellenek nagy tőkések sem.

júl. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/57 anonim ***** válasza:

#50 Nem ugyanazt értjük "felépített politikus" alatt. Hogy a média ki mögé áll be, az más kérdés, azt is nevezhetjük egy politikus "felépítésének", ez igaz - de én nem erről beszéltem.


Én arról a jelenségről beszéltem, amikor profi, szakértő kampánycsapatok még a nyakkendője színét is az üzenethez választják és a hajviseletétől a kéztartásán át a hanghordozásáig mindent megterveznek (a szövegeiről nem is beszélve, amit nyilván amúgy is mások írnak).


Ez volt a 2000-es évek politikai ideálja és Orbán Viktor is ez a generáció.


A szereplésein ez tökéletesen látszik - és ez már az öltözködésére is igaz. Az esetek 99%-ában öltöny, nyakkendő - ha a nép közé megy "barátkozni", akkor a nyakkendő lekerül, a felső gombot is kigombolják az ingén, így elegáns, de "laza"!


Inget mindig visel, még disznóvágáson is - csak ilyenkor kockás inget, amire ráadnak egy puffos mellényt.


És ez csak a kinézete.


Most nem merülök el ennek elemzésében, sokan sokkal alaposabban megtették, még tudományos igényességgel is.


Én erről a fajta "felépített" politikusról beszéltem. Hogy idehívjuk Amerikából Finkelstein bácsit és stábját, rengeteg pénzért, hogy a kampányunk irányaira megtanítson és akár a legapróbb részletekig kidolgozzon minket!


Ez nem ugyanaz, mint amiről te beszélsz. Az a médiahátszél, amikor bizonyos orgánumok elkezdenek nyomatni valakit - míg másokat agyonhallgatnak. Az egy más típusú "felépítés", és nem is mindig a politikus rendeli meg, sokszor egy szerkesztőség cuppan rá valakire, hogy na most akkor ő legyen a mi új "messiásunk" (nyilván meghálálja, ha hatalomra kerül).

júl. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/57 anonim ***** válasza:
100%

Nem úgy kéne ennek neki indulni, hogy "Miért szavazzak a Fideszre?" !


Nézd meg minden pártnak a programját. Nézz meg videókat a képviselőlről. Hogy viselkednek, hogy beszélnek. Nézd meg mit tesznek valóban és hogy az összhangban van-e azzal ahogy és amit beszélnek.


Amelyik pártnak nincs értelmes progamj, amelyik csak a sárdobálózással van elfoglalva az nálam eleve esélytelen... Ez utóbbi pl érvényes a Fideszre és Gyurcsány féle bohóctársaságra is...

júl. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/57 anonim ***** válasza:
44%

55-ös, de hogy szavazhatna a Fideszre a te módszereddel, tekintve, hogy a fidesz 2010 óta nem tisztelte meg a választókat egy választási programmal?!


Az a programjuk, hogy "folytatjuk!". MIT? A 2010-es politikát 2024-ben?


2010-ben még nem léteztek a nagy témáik sem (2015-ös migrációs válság, 2022-es orosz invázió Ukrajnában, stb.). 2010-ben más alkotmány volt, más választási törvény, más kormányösszetétel, más ellenzék, más alkotmányos rend.


Mit is "folytatnak" akkor?


Hogy szavazz program-alapon egy pártra, amelyik 2010-ben hirdetett utoljára választási programot (és annak is a tökéletes ellenkezőjét valósította meg 14 év alatt!) ????

júl. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 anonim ***** válasza:

"hogy szavazhatna a Fideszre a te módszereddel, tekintve, hogy a fidesz 2010 óta nem tisztelte meg a választókat egy választási programmal?!"


Nem is mondtam h szavazzon rájuk. Pont ezt mondtam, hogy ha nincs értelmes programja akkor nem érdemes rá szavazni. De a dilinyós program sem jobb annál, mint ha mondjuk nincs programod.. Az pedig butaság hogy azért szavazzak valakire hogy a másik ne nyerjen (lásd a sok Tiszapártos szavazót!)!

Nekem nem felel meg a baloldal globalista seggnyaló programja se, se a Fidesz populista-programjai (amik lehetnének jók, csak tudjuk hogy nincs igazi szándék mögöttük). Empé meg pláne nem jó, szerintem nagy baj, h ennyien bedőltek neki...

júl. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!