Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nincsenek szakszervezete...

Miért nincsenek szakszervezetek Magyarországon?

Figyelt kérdés

júl. 11. 00:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
34%

Vannak szakszervezetek. Az én munkahelyemen is van, nem is egy, a korábbi munkahelyemen is volt.

Miért kell hülyeséget kiírni kérdésbe?

júl. 11. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Én még nem dolgoztam olyan munkahelyen, ahol lett volna. Valszeg te szerencsés vagy.
júl. 11. 01:41
 3/11 anonim ***** válasza:
19%

#2 Ez nem szerencse kérdése hanem a cég méretétől függ.

Kis cégeknél ritkán van szakszervezet, ott ha van akkor nem a cégen belüli szakszervezet hanem ágazati képviselet van szakszervezeti formában esetleg.

Amúgy egyik szakszervezettel sem mentem semmire. A volt cégemnél egy kollégám nem sokkal azután lépett ki tőlük, hogy én ott kezdtem dolgozni. Kiszámolta hogy mennyi fizetésemelést tudott neki abban az évben meg az előzőkben a szakszervezet "kiharcolni", majd mellé tette a szakszervezeti tagsági díjának összegét és kiderült, hogy ha kilép és nem fizet tagdíjat, de csak annyit emelkedik a fizetése amit a cég alapból megajánl év elején, akkor sokkal jobban jár. Azt mondta, neki elege volt, hogy 20 éve fizeti a szakszervezetet de semmi hasznuk.

A mostani munkahelyemen meg a két szakszervezet pont a szöges ellentétét képviseli annak amit szeretnék, így eszem ágában sincsen belépni. Addig jó amíg nem sikerül elérniük amit akarnak.

Persze vannak jó szakszervezetek is, ilyen az egészségügyi dolgozók egyik szakszervezete, ami sokat szerepelt régebben a médiában is. Van ahol jól csinálják.

júl. 11. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
41%
Mert Magyarorszàgon fasizmust èpìtenek 2010 òta, ott pedig az àllam a tôke seggèt nyalja ès a szakszervezeteket kicsinàlja.
júl. 11. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Alex Fly ***** válasza:
79%
Vannak szakszervezetek, csak éppen teljesen feleslegesek, mióta szinte az összes jogosultságukat elvették és a jogszabályi környezet teljesen lehetetlenné teszi az érdekképviseletet.
júl. 11. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
46%

Magyarországon a rabszolgatörvény óta lehet tudni, hogy a munkavállalónak, ahhoz van joga, hogy dolgozzon látástól, mikulásig.

Ez egy olyan ország, ahol a cégek kezébe lett adva tudatosan az életed.

A kormány mindent felszámolt, szisztematikusan, ami a dolgozók érdekvédelmét jelentette korábban.

júl. 11. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%
#6 De ezen amùgy mi a meglepő? Ez a jobboldali politika egyik sarokköve kb. 250 ève
júl. 11. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
6%
De vannak, csak kevesebbe kerül a szakszervezeti vezetők száját befogni, mint a dolgozóknak emberhez méltó fizetést és munkakörülményeket biztosítani.
júl. 11. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
54%
Vannak.
júl. 11. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
76%
Hogy a magyart lehessen rabszolgásítani.
júl. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!