Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vitézy szavazói! Ti mit...

Vitézy szavazói! Ti mit gondoltok arról, hogy Vitézy nem fogadja el a vereséget?

Figyelt kérdés

Őszintén megmondom, ha Karácsony csinálná ezt, azt is nagyon gáznak tartananám. (nem vagyok elfogult azokkal szemben, akikre szavaztam) Vitézy másodjára is veszített, azt mondta, hogy el fogja ismerni Karácsony győzelmét, de nem így lett. Én megértem, hogy nem szimpi sokaknak Karácsony, de amit Vitézy művel jelenleg, az szerintem nagyon kellemetlen. Nekem nem volt vele semmi bajom addig, amíg nem kezdett el emiatt "vergődni".


Így is nagyon sok szavazat lett érvényes Vitézy javára (arról is lehetne vitatkozni, hogy jogosan vagy nem), konkrétan azért számolnak újra ennyiszer, hátha megnyeri...


Titeket ez egyáltalán nem zavar?



júl. 10. 09:34
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
43%
Már egyszer újraszámolták, és akkor is Karácsony nyert. Minek még egyszer újraszámolni? Csak nem megint csalni akar a Fidesz, és majd valahonnan elökerül 50 szavazat Vitézyre?
júl. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
60%
Csak az érvényteleneket számoltak újra, egyébként pedig Vitézy nyert volna ha Karácsony bandája nem csalt volna és rendesen kihúzza Szentkirályi nevét.
júl. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
78%
Nem vagyok fideszes, nálam jobban senki nem utálja jobban a fideszt de a gyurcsanyékat még jobban utálom.
júl. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
82%

#19

Attól mert nem szavazol még nem leszel elfogulatlan. Orbán se szavaz Amerikában, mégis elég elfogultan kampányol az egyik jelölt mellett.


#20

Ezt miért jegyezted meg? Senki nem erről beszélt. Vagy csak nem tudsz olvasni.


#22

Az a helyzet, hogy nem csalt Karácsony. Minden szavazatszámláló körben volt fideszes delegált, vagyis ha csaltak is volna, akkor is jóváhagyta a fidesz, pontosabban fogalmazva, együtt csaltak.


És akkor arról ne is beszéljünk, hogy nem olyan embereknek kellene dönteni, akiknek fogalmuk sincs, hogy kikre lehet érvényesen szavazni.

júl. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
25: Na, majd még a végén kiderül, hogy te jobban tudod, hogy én milyen vagyok, mint saját magam. :D
júl. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 sörpocak ***** válasza:
78%

AD1: Az érvénytelen szavazatok újraszámlálását megértettem, mert kiütközően nagy volt a számuk. Azért már itt is ironikusan megjegyeztem, hogy Vitézy így azokra alapozza a győzelmét, akik még értelmesen szavazni sem tudtak, de engedjük el. Mi lett az eredménye? Sokkal kevesebb szavazat lett végül érvényes, mint elsőre gondoltuk és még így is Karácsony nyert.


AD2: Karácsony az újraszámlálás győzteseként is hajlandó volt beadni a kérelmet a választás megismétlésére, tehát tartotta az ígéretét. Vitézy viszont nem tartotta az ígéretét és nem volt hajlandó elfogadni ezt a másodszori vereséget.


AD3: Felhívnám rá a figyelmet, hogy nem azért számolják újra most a szavazatokat, mert csalást gyanítanak bárhol is. A hivatalos indoklás az, hogy "az érvényteleneknél is találtunk ~1% hibaarányt, akkor biztos történt hiba az érvényes szavazatoknál is, számoljuk meg újra". Tehát a hivatalos indoklás egy statisztikai feltételezésen alapszik. Az érvénytelen szavazatoknál még volt rá megalapozott elmélet, hogy miért és hogyan lehettek érvénytelenek, de az érvényes szavazatok esete nagyságrendekkel egyértelműbb ennél.


AD4: Senki sem vitatja az újraszámolásnak az elvi és törvényi lehetőségét, de ezt nem jelenti azt, hogy ne hívhatnánk Vitézyt egy rossz vesztesnek, hogy többedszerre sem képes elfogadni az eredményt. Amennyire jogállamiság kérdése az újraszámlálás lehetősége, éppannyira jogállamiság kérdése az is, hogy elfogadjuk az eredményeket, legyen bármilyen kicsi is a különbség.


AD5: Amúgy is van ebben egy ilyen hatás-ellenhatás szituáció. Karácsony betartotta az ígéretét és lobbizott a választás megismétléséért, mégis őt illetik kritikával a fideszesek. Szemben Vitézyvel, aki egyértelműen megszegte az ígéretét és nem fogadta el a vereségét és most rossz vesztesként toporzékol (mondom ezt úgy, hogy én is rászavaztam). Ez a kettős mérce már a plafont veri és ha lenne rá lehetőségem, átszavaznék Karácsonyra, márcsak azért is, hogy büntessem ezt a méltatlan fideszes viselkedést.

júl. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
100%

#13: "Ostoba vagyok, mert zavar, hogy Vitézy nem nyugszik bele a vereségbe?"

Pontosan. Ameddig nem jogerős, addig nem beszélhetünk vereségről. Ha teszem azt rosszul számoltak és emiatt kapott kevesebb szavazatot, az miért lenne vereség? Miért ne lehetne erről megbizonyosodni, hogy nem ezen múlt? Több százezer szavazat esetén előfordulhatnak nem szándékos tévesztések. Lehet, hogy nem változik az eredmény, de akkor is tisztább, ha ellenőrzik.


"Normális demokrácia az, ahol az utolsó pillanatban visszaléptetnek valakit?"

Ez nekem se tetszett, de itt most nem erről volt szó.


"Hogy addig számolják a szavazatokat, míg hátha nem nyer pár szavazattal?"

Na ez a legostobább része. Mi az, hogy addig számolják? Eddig ezek a szavazatok egyszer se voltak újraszámolva. Egyszerre kellett volna a nem érvényteleneket és az érvényteleneket is újraszámolni és akkor nem lenne ez a hiszti.


"Miért nem lehet elfogadni a vereséget?"

Mert nem tudjuk, hogy helyesek-e az adatok. Ha te pl vizsgázol valamiből és úgy érzed, hogy nem annyit érdemeltél, akkor te is fellebbezhetsz. Miért ne tehetnéd?


"Ha most mégis megnyeri, az kérdőjelezné meg a demokrácát, hiszen 2x nyert Karácsony."

Nem nyerte meg kétszer, milyen hülyeség ez már? Máshol is kértek újraszámlálásokat, ez nem valami gonosz összeesküvés. Az eredmény nem jogerős egyelőre, addig nem nyert meg semmit. Majd ha újraszámolják, akkor az lesz. Ha valóban Karácsony kapta a több szavazatot, amire egyébként minden esély megvan, akkor nincs miért aggódnod.

júl. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 sörpocak ***** válasza:

"Eddig ezek a szavazatok egyszer se voltak újraszámolva. "


De igen, a választás napján, az urna lezárását megelőzően többször újraszámolják. Most igazából csak annyi változik, hogy mások fogják újraszámolni a már többször újraszámolt szavazatokat. Ezért tartottam értelmesebbnek az érvényteleneknek az újraszámolását, mert ott sokkal több variáció felütheti a fejét, ahol döntési helyzetbe kerülnek a számolók. Ott se igazán számolási hibák vannak/voltak, hanem rossz szabályismeretből következő hibák. Az érvényes szavazatok esete viszont sokkal egyszerűbb, sokkal kevesebb döntési helyzetet teremtenek és nincs rá megalapozott gyanú, hogy ne hibázhatnának éppannyira Karácsony javára, mint Vitézy javára, míg az érvényteleneknél érezhető volt, hogy Szentkirályi összetévesztése inkább Vitézyt erősíthette.

júl. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon gáz szerintem. Rajtatok röhög már a fél világ, hogy harmadjára is megszámoltatjátok a szavazatokat, hátha Vitézy győz :))))))))


Szerintem lesz negyedik meg ötödik szavazatszámlálás is, ha véletlenül most sem sikerül Vitézyt győztessé számolni :)))


Röhej!

júl. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:

"Jogerős döntés"


Ha valaki nyer, az jogerős lesz, ha az eredményt nem lehet megtámadni.

Vitézy egyszer megtámadta, helyt adtak az egyik kérelmének, újraszámolták az érvényteleneket.

A számlálás alatt Vitézy MONDTA, hogy bármi is legyen az eredmény, elfogadja.


Az lett az eredmény, hogy Karácsony nyert és az NVB nem látta indokoltnak az újabb szavazást a két kerületben. Erre Vitézy mit csinált? NEM FOGADTA EL EZT SEM.


Ez alapján, ha végül Vitézy nyer, AZ IS megtámadható lesz, mert sok felháborító dolog történt Vitézy kapcsán is. A következő főpolgármester választásig számolhatnák újra a szavazatokat. Az sem egyértelmű, hogy melyik szavazat érvényes és melyik nem, arról is órákig ment a vita. Vitézy ismerje el, hogy veszített, folytassa a munkát és legközelebb lehet megválasztjuk.

júl. 10. 14:01
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!