Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hol késik a készpénzhasználat...

Hol késik a készpénzhasználat alkotmányos védelme?

Figyelt kérdés

Elvileg Orbán is utalgatott rá Toroczkai felszólalására reagálva.

Valamint Lázárral is volt valamiféle egyeztetés.



júl. 6. 21:19
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
51%

#19

Nem az átlagemberek kötelezéséről beszéltem, hanem a cégekéről. Japánban sem azért használták a floppy-t, mert minden ember floppy-t akart használni, hanem mert a cégeken keresztül erre kényszerültek, hogy egy múlt századi eszközt használjanak.


"Ellenben ha kivonják a készpénzt"

Bocs, ez érvelési hiba, senki nem beszélt kivonásról.

Ha piaci alapon megéri egy cégnek fenntartani azt az extra melót, hogy készpénzt elfogadjon, akkor fogadjon, viszont ha nem éri meg, akkor ne legyen erre kötelezve.

Pont az a lényege a kapitalizmusnak ilyen szempontból, hogy az anyagilag nem fenntartható megoldások kihalnak és egy fenntarthatóbb világunk lesz.


És nem, nem értem, hogy miért aggályos ez, ahogy írtam ennek semmi köze a szankciókhoz. Enélkül is szankcionálnak, ha akarnak.

Az teljes mértékben irreleváns, hogy mennyire könnyű elintézni ezt. 70-80 évvel ezelőtt is mentek a lehallgatások, kémkedések, szankcionálások, amikor még nem volt bankkártya.

Vagyis a technológia maga teljesen mindegy, mert kortól függetlenül létezik. És ahogy írtam, egy bankkártyán keresztül szivatni körülményesebb, mint simán adóztatni a munkáltatódat, vagyis a munka ellen kellene felszólalnod ezen logika alapján.


Hogy ha te ennyire keresztbe akarsz tenni másiknak a múlt századi módszereddel, akkor örülnék, ha lenne pár kamera, ami egész nap téged figyel és kreditrendszert vezet be rád.

Legalább megtanulnád, hogy ne árts másoknak.

júl. 7. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
0%

18

Ez baromsag.

Az hogy valakit pofán fújtak, ami elmúlt fél óra alatt, vagy az hogy valakit végképp ellehetetlenithetnek, akár örökre, az baromira nem ugyan az!


20 "Mert ha ezt tudják, akkor nem értem, hogy készpénz esetén mi az akadálya, hogy jelezzék a munkáltatónak, mennyivel csökkentse a fizud és miért."

És ha vállalkozó vagy?

Vagy örököltél?

Vagy eladtad a házad?

júl. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
35%
Az ugye tiszta, hogy vállalkozóként is kell adót fizetni? Még mindig rejtély mi alapján nem lehet behajtani pénzt olyan emberen, aki készpénzben fizet vagy abban kapja a pénzt. Ha van jövedelmed, vagy csak modern társadalomban létezel, akkor fizetned kell az állam felé. Ahogy le lehet tiltani a számlád, ugyanúgy készpénzes esetben is be lehet hajtani rajtad amit akarnak, amíg van bármi a neveden. Tehát csak akkor van értelme a készpénznek, ha semmi nincs a neveden és nem adózol. Azt meg azért csak ne írjuk már az alkotmányba, hogy ha nem fizetek adót, akkor azzal milyen jogok járjanak.
júl. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
35%

#22

Miért hazudsz? A hozott példára reflektáltam, ami nem örökre szólt. A kamionosok tüntettek, ez lett a "büntetésük", ahogy ha te tüntetsz a Kossuth téren, akkor pofán fújnak.

Mindkét esetben, ha a hazamész, akkor félóra után már el is felejtheted, ami történt.

Más szavakkal, hazudtál.


A vállalkozó is köt deal-eket más cégekkel, azokra a cégekre ugyanúgy nyomást lehet helyezni. Ilyen szempontból teljesen mindegy, hogy te alkalmazott vagy, vagy vállalkozó, mert a kormánynak van lehetősége így is-úgyis keresztbe tenni neked adókon keresztül, amihez nem kell semmilyen bankkártyához nyúlni.


És mind az örökléshez, mind az ingatlan eladáshoz kell az állam. Nem tudod megkerülni őket, szóval ha akarnak, akkor megszivatnak.

júl. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
0%
#24 Hagyd. A jobberek egyszerûen ostobàk. Nem èrtik a vilàgot.
júl. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 A kérdező kommentje:

#25


Majd ti segítetek megérteni.


Onnantól, hogy átment személyeskedésbe a dolog, meg megkaptam, hogy ártsni akarok másoknak, meg kredit rendszer kéne rám... Hát. Hagyjuk.

júl. 7. 12:59
 27/36 anonim ***** válasza:
50%

24

Te nem érted a világot

Nem látod hova vezethet ez.

Miben is hazudtam?


Az hogy a vállalkozó üzleteket köt, az sem biztos. Lehetsz klímaszerelő, aki kpt kér, azt meg arra költi amire akarja!

Az ingatlan eladásos példád is hülyeség. Pl eladja, kiveszi kpbe,vagy abba kéri, és ha véletlenül a hatalomnak nem kedves, akkor is tud zsemlét venni.

Egy teljesen készpénz nélküli világban ezt nem tudja meg tenni.

Mi a szarért véditek egyébként ezt az útat?

Miért nem jó az hogy van ez is, az is?

júl. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
50%

#26

Semmi személyeskedés nem volt a tények kimondásában, mármint mi más oka lenne annak, hogy hazudj, ha nem az, hogy árts másnak? Logikailag sincs semmi értelme, vagyis a másik opció, hogy megőrültél.


De jó, ha bizonyítod az állításaidat, akkor bocsánatot kérek.


Egyrészt, hozz, akkor egy japán törvényt, ami bizonyítja, hogy a floppy-t azért kellett az átlagembereknek is használni, mert őket kényszerítette erre törvény és nem a cégek voltak hajlandóak kizárólag floppy-t elfogadni. Ugyanis csak akkor igaz, hogy a két eset különböző, ellenkező esetben a floppy-s példa előre vetíti, hogy mi lesz nálunk is.

Másrészt, igazold, hogy van tervezet arra nézve, hogy a készpénzt ki akarják vonni - mondjuk a következő 4 évben. Ha nem tudod, akkor sajnos nekem volt igazam és hülyeség az állításod.


Ha ezeket nem tudod igazolni, akkor lehetne legalább annyi gerinc benned, hogy beismered, hogy hazudtál ÉS vagy őrült vagy, vagy ténylegesen ártani akarsz másoknak.

júl. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
53%

27


Az oké, hogy egy klímaszerelő kp-ban kap megbízási díjat, vagy egy ingatlaneladásnál kp-ban kapod a vételárat. Ezt senki nem tagadta, az volt kifejtve, hogy ettől még az állam jöhet az adóigényeivel és ha ne mfizeted be azt, akkor bizony, te sehol nem veszel zsemlét, mert mész a börtönbe vagy szépen elveszik azokat a tárgyaidat, amik a neveden vannak. Tehát semmire nem mész azzal, hogy kp-d van, ugyanúgy tudnak pénzt elvenni tőled, mintha bankszámlán lenne.


Egyébként egyetlen kommentet se láttam arról, hogy legyen betiltva a kp, a kérdés is a kp alkotmányba foglalásáról szól, nem az engedélyezéséről, tiltásáról. Elég sok dolog engedélyezett, ami nincs alkotmányba foglalva.

júl. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
53%

#27

Jó, haladjunk sorban...


"Te nem érted a világot"

Így van, egy mérnökként k*rva hülye lehetek, mivel nekem pont azért fizetnek, hogy értsem a világot.


"Miben is hazudtam?"

Az eredeti példa, amivel párhuzamba állítottuk ezt, az a kanadai eset volt. Én azt mondom, hogy ez ugyanolyan, mint amikor könnygázt kap valaki az arcába, csak emberségesebb.

Erre a válaszod az volt, hogy nem ugyanaz, mert egy életre tiltják le az adott személy bankkártyát. Ezzel arra céloztál, hogy a kamionosok ma sem tudják a bankkártyájukat használni, ami tényszerűen hazugság.


Nem tudom, hogy miért kell elmagyaráznom valamit, ami középiskolás szövegértési képességekkel érthetőnek kellett volna lennie elsőre is...


És megint csak, a klímaszerelős példa rossz. Ha számláz rendesen, akkor adóznia kell. A cégeket tudod adóztatni, mint állam. Ha nem számláz, akkor feketén dolgozik, ott az egész mindegy, mert az már adócsalás és azért le is ültetheted.

Egyébként tudod kiknek jó a készpénz? A terroristáknak és bűnözőknek. Gyakorlatilag őket segíti ez is, amit csinálsz.


Emlékszünk még a pár évvel ezelőtti esetre, amikor nyugodtan lehetett 200 ezer sim kártyát venni bűnözőknek és senkinek nem tűnt fel? Minél átláthatóbb a pénz- és termékmozgás egy világban, annál esélytelenebb helyzetben vannak a terrorista szervezetek.


"Az ingatlan eladásos példád is hülyeség. Pl eladja"

Ezeket mind blokkolni tudja az állam, csak mondom és erre is utaltam.

Ha eladod, pl. adóznod kell. Ha akarja az állam, akkor 10-szeres adót vet ki csak a te házadra.

Ahogy az adás-vételeket is tudja blokkolni, pl. van bp-i kerület ahol külföldiek mindössze 1 ingatlant vehetnek.


Vagyis még mindig ott tartunk, hogy az állam ott szivat, ahol akar bankkártya nélkül is.


"Egy teljesen készpénz nélküli világban ezt nem tudja meg tenni."

De, mert adózni kell.

Ha meg adót csalsz, akkor nem csak bankkártyádat tilthatja le, hanem börtönbe is zárathat.


"Mi a szarért véditek egyébként ezt az útat?"

Miért védjük a technológiai fejlődést? Miért védjük a világot, ahol a terroristáknak 50-szer nehezebb dolga lenne?

Igazad van, legyen csak anarchia meg kőkorszak. Igaz a gyerekekből 10-ből 9-en a 10 éves kort nem élték meg, de te ezt akarod, nem?


"Miért nem jó az hogy van ez is, az is?"

Bocs, de a vita nem erről szól. Hanem arról, hogy törvényileg kényszerítsünk cégeket, hogy adott esetben technológiailag elavult módszereket alkalmazzanak.

Én se azt mondom, hogy egyáltalán ne legyen készpénzes fizetés, hanem azt mondom, hogy a piac és a technológiai háttér majd kialakítja, hogy melyik fenntartható és mennyire egy cégnek.

Ha egy cég azt tapasztalja, hogy 10 millió emberből 1 használ készpénzt és ha nincs készpénz, akkor minden mehet automatikusan, akkor nem fog készpénzes fizetést biztosítani és ez a jó.

júl. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!